Kendi Denediğim ve Kabul Olan Dua Formülü

Kendi Denediğim ve Kabul Olan Dua Formülü

İnsanlar kalpten diledikleri şeyler için kendi denediğim ve kabul olan dua formülü hakkında bilgi almak adına araştırma yapabilmektedir. İşte bu durumda en içten ve gönülden yapılan, herhangi bir koşul ortaya koymadan, tamamen temiz yürekle yapılan duaların kabul olduğunu belirtmek gereklidir. Ancak kabul olan dualar için öncelikli olarak niyet alınması ve bu niyetin yürekten gelmesi gereklidir.

Kabul Olan Dua Formülü

Zaman zaman insanlar kendi hayatlarındaki zorlu yolculuklardan, sınavlardan, yaşadıklarından dolayı sıkışmış hissedebilir. Hatta ne olursa olsun çözüm gelmiyor, çıkış bulunamıyor hissiyatı kişiyi buhrana sokabilir. İşte insanlar bu gibi durumlarda duaya sığınırlar. Duaya el açıldığında ise kabul olan dua formülü insanların imdadına yetişirken, dileklerinin ve isteklerinin de kabul edilebileceğini göz ardı etmemelidirler.

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

İnsanların yaşadıkları sorunlar ve sıkıntılar nedeni ile el açmaları, Allah’a yakarmaları yıldırım hızıyla kabul olan dua sayesinde bir bir gerçekleşmektedir. Ancak bunun için öncelikle temiz yürekle ve temiz bir niyetle, kimse hakkında kötülük düşünmeden duaya başlamak gereklidir. İşte yıldırım hızı ile tesir eden dua;

“Allâhumme innî es’elüke bienne leke’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.

Allâhumme innî es’elüke bienne leke ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.”

Anında Kabul Olan Dua

Aslında insanların dua için el açmadan önce bilmeleri gereken en önemli meselelerden biri, duanın zamanı ile ilgisi olmadığı, tamamen temiz niyet ve istekler ile gerçekleştiği olmalıdır. Zaten kalbi ve niyeti temiz olan Müslümanların duaları Anında kabul olan dua olarak gerçekleşmeye konu olan dualardır. Ancak yine de insan sıkıştığı zaman anında kabul olmasını istediği dualar için el açabilmektedir ve karşılığını da Allah’ın izni ile alacaktır.

Kesinlikle okumalısınız Kalpleri Cezbetme Kendini Sevdirme Duası

Reddedilmeyen Sırlı Dua

İslam alimlerinin ve bilginlerinin sık sık Müminler ile paylaştığı Reddedilmeyen sırlı dua bilgileri, Müslümanların zor zamanlarında destek olmuş ve olmaya da devam edecektir. Bu şekilde sırlı duaya el açan inananlar, istek ve dileklerinin gerçekleştiğini görebilirler.

Yüzde Yüz Kabul Olan Dilek Duası

İnsanlar yalnızca dara düştüklerinde ya da bunaldıklarında duaya durmazlar. Çok arzu edilen, niyet edilen ve istenen şeyler için de dua etmek makbuldür. Bu durumda Yüzde yüz kabul olan dilek duası sayesinde inanan kullar, dilek duası için el açabilir ve dileklerinin kabul olduğunu bizzat görebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.