Sigarayı Bırakmak İçin Dua

09.04.2024
160
Sigarayı Bırakmak İçin Dua

İnsanlar zaman zaman kendileri için kötü olabilecek sigara gibi alışkanlıkların pençesine düşebilmektedir. Bu durumda sigarayı bırakmak için dua okumak bile gerebiliyor. Sigara alkol, kötü alışkanlıklar insanların sağlığını kötü şekilde etkilediği gibi çevresindeki insanlar ile olan ilişkilerinde de büyük derecede zarar vermektedir. İşte hem maddi hem de sağlık ve manevi açıdan zararı büyük olan sigara bağımlılığı için de manevi olarak sigarayı bırakmak için dua ile çözüm bulabilmek mümkündür.

Sigara kullanımında meydana gelen sağlık, maddi ve manevi kötü etkilerin daha da kötü durumlara meydan vermemesi adına dua ederek bu konuda manevi bir destek alınabilmesi mümkündür. Özellikle sigaranın bırakılması isteğinde denemiş ancak sonuç alamamış olan kişiler için Nisa suresi, Araf suresi, Bakara suresi uyarıcı ve öğüt verici niteliktedir.

 Sigara Bırakma Duası

Sigara bilindiği gibi sağlık üzerinde birçok farklı kötü özelliğe sahiptir. Üstelik sadece sağlık üzerinde değil, maddi ve manevi olarak da sağlığın kötü şekilde etkilenmesine neden olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda sigara bırakma duası ederek, duanın da gerekliliklerini yerine getirerek sigara alışkanlığından kurtulmak mümkündür. Bu dua için gerçekten sigara kullanan kişi yürekten bırakmayı istemelidir. Her gün sigara bıraktırma duasının da eksiksiz okunması gereklidir.

 Ayetel Kürsi İle Sigara Bırakma

Ayetel Kürsi duası bilindiği gibi inananlar için en etkili dualardan biridir. Birçok derde deva olan Ayetel Kürsi ile sigaranın bırakılması mümkündür. Üstelik bu konuda gerçekten yol kat etmek isteyen kişiler için bile en etkili sonuçların olduğunu belirtmek gereklidir.

Faydalı Konu: Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

 Sigara Bırakmak İçin Hangi Dua Okunmalı

Sigara alışkanlığını bırakmak isteyen kişilerin bu konuda etkili olan sigara bırakmak için hangi dua okunmalı konusu merak uyandırmaktadır. Aşağıda verilen dua ile en kısa zaman içinde sigara alışkanlığından kurtulmak mümkündür. Bu dua ile sigarayı bırakmak isteyenler hem kendi alışkanlıkları hem de çevresindeki kişileri telkin edebilir, sigara alışkanlığından temelli kurtulabilir. Sigara bırakma konusunda en etkin dualardan biri olan Tiksindirme duasını okuyarak bu alışkanlıktan kurtulmak mümkündür.

İlahi enel abduz zelilül fakirül acizü ve enter rabbul azizül ganiyyül kadirü. Azzizni bi izzetike ve ağnini bifazlike ammen sivake ya rabbel alemiyn.

Sizlerde sigarayı bırakmak için dua okuyarak bu kötü alışkanlığınıza son verebilirsiniz.

Sigaradan Kurtaran Mucize Dua

Sigarayı bırakmak için dua etmek, kişinin içsel motivasyonunu artırabilir ve Allah’tan yardım dilemesine vesile olabilir. Ancak, sigarayı bırakmak gibi bir bağımlılıkla mücadele etmek için sadece dua yeterli değildir. Bu tür bağımlılıkların üstesinden gelmek için kararlılık, irade, destek ve gerekirse profesyonel yardım gerekebilir.

İşte sigarayı bırakmak için yapılabilecek bir dua:

Arapça: اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنَ الضَّلَالَةِ وَالْكَسَلِ وَالْجُبْنِ وَالْبُخْلِ وَضَلْعِ الدَّيْنِ وَغَلَبَةِ الرِّجَالِ

Türkçe: “Allah’ım! Beni sapıklıktan, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç yükünden ve insanların baskısından sana sığınırım.”

Bu dua, sigara bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak için Allah’a sığınmayı ifade eder. Ancak, bu dua yalnızca içsel bir bağımlılıkla mücadelede bir araç olarak kullanılmalıdır. Sigarayı bırakmak için daha fazla irade, kararlılık ve gerektiğinde profesyonel destek gerekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.