Kalpleri Cezbetme Kendini Sevdirme Duası

26.11.2023
12.563
Kalpleri Cezbetme Kendini Sevdirme Duası

Kalpleri cezbetme duası, kendini sevdirme, kalpleri birbirine ısındırma duası diye de geçen bu etkili duayı okuyarak kendinizi sevdirmeyi, saygı duyulan bir kişilik olmayı ve karşınızdaki ile kalp uyuşmamasını önlemeyi çözebilirsiniz. Bu duayı okuyan kişiler genelde iş görüşmelerine gitmeden önce okurlar. İş görüşmesinde iletişiminizin kuvvetli olması için bu duayı okumayı öneririz.

Kalpleri Cezbetme Duası

Bu dua çok etkili ve bir o kadar da faydalı bir duadır.  Bu duayı okurken abdestli olmaya özen gösteriniz. Kalpten ve inanarak okunan dualar Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu :

Bismillahirrahmanirrahim. Allahumme sehhir lî ve meyyil lî, veczib lî kulûbe ibâdike ecmaîne minel insi vel cinni veclib lî havâtirahum bil mehabbetiddâimeti kâimeti aleddevâmi bi devâmilleyli vennehâr, ente mukallibul kulûbi vel ebsâr, ya azîzu ya gaffâr! ya celîlu ya cebbâr! ya muînu ya settâr! unsurnî nasran azîze, vefteh lî fetham mubiyne, vehzul e’dâi hizlâ nen kebîra, feddemernâhum tedmîra, birahmetike ya erhamer-rahımine ve selamün alel mürseliyn. Vel hamdü lillahi rabbil alemin. Amin!

Türkçe Anlamı: 

Allah’ım! İnsanlardan ve cinlerden bütün kullarının kalplerini bana musahhar et, onları bana meylettir, bana yönlendir. Onların duygularını -gece-gündüz devam ettiği sürece devam eden- sürekli bir sevgiyle bana celpet / yönelt. Kalpleri ve gözleri evirip çeviren sensin. Ey izzetli Aziz, bağışlayıcı Gaffar, mehabet sahibi Celil, her şeyin üstesinden gelen / kırık kalpleri onaran Cebbar, kullarına yardım eden Muîn, kusurları örten Settar! Ne olur,

bana güçlüce yardım et, bana açık bir zafer ver, düşmanlarımı büyük bir yenilgiyle perişan et, Onları “Biz onları yerle bir ettik” (ayetinde buyurduğun gibi yap)! Bütün bunları o sonsuz rahmetinle gerçekleştir, ey merhametlilerin en merhametlisi! Allah’ın elçilerine selam olsun, Rabbu’l-âlemin olan Allah’a hamdü senalar olsun. Amin! (bu dualarımı kabul buyur!)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Kalpleri Birbirine Isındıran Dua

Kalpleri birbirine ısındırmak için dua etmek çin samimi ve içten bir şekilde dua etmek önemlidir. İşte kalpleri birbirine ısındırmak için Allah’a yönlendirebileceğiniz bir dua:

“Allah’ım, senin sonsuz merhametin ve sevginle dolu bir yaratıcısın. Lütfen kalplerimizi birbirine ısıt, aramızdaki anlayışsızlık, kırgınlık ve düşmanlığı kaldır. Bize sabır, sevgi ve hoşgörü ver. İçimizdeki kötü duyguları temizle ve bize birbirimizi anlama ve sayma gücü ver. Bizleri birlikte daha sağlam bir şekilde yol almamıza yardımcı ol. Amin.”

Bu dua, Allah’tan iki kişi veya bir grup insan arasındaki ilişkilerin düzeltilmesi ve kalplerin birbirine yakınlaşması için yardım istemenizi ifade eder. Ancak dua etmek sadece bir adımdır, ayrıca dürüstlük, anlayış ve çaba da gerektirir. Kalpleri birbirine ısıtmak için insanlar arasında samimi iletişim kurmak ve birbirinize destek olmak da önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.