Kalpleri Cezbetme (Kendini Sevdirme) Duası

02.10.2018
12.103
Kalpleri Cezbetme (Kendini Sevdirme) Duası

Kalpleri cezbetme, kendini sevdirme, kalpleri birbirine ısındırma duası diye de geçen bu etkili duayı okuyarak kendinizi sevdirmeyi, saygı duyulan bir kişilik olmayı ve karşınızdaki ile kalp uyuşmamasını önlemeyi çözebilirsiniz. Bu duayı okuyan kişiler genelde iş görüşmelerine gitmeden önce okurlar. İş görüşmesinde iletişiminizin kuvvetli olması için bu duayı okumayı öneririz. Bu dua çok etkili ve bir o kadar da faydalı bir duadır.  Bu duayı okurken abdestli olmaya özen gösteriniz. Kalpten ve inanarak okunan dualar Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu : Bismillahirrahmanirrahim. Allahumme sehhir lî ve meyyil lî, veczib lî kulûbe ibâdike ecmaîne minel insi vel cinni veclib lî havâtirahum bil mehabbetiddâimeti kâimeti aleddevâmi bi devâmilleyli vennehâr, ente mukallibul kulûbi vel ebsâr, ya azîzu ya gaffâr! ya celîlu ya cebbâr! ya muînu ya settâr! unsurnî nasran azîze, vefteh lî fetham mubiyne, vehzul e’dâi hizlâ nen kebîra, feddemernâhum tedmîra, birahmetike ya erhamer-rahımine ve selamün alel mürseliyn. Vel hamdü lillahi rabbil alemin. Amin!

Türkçe Anlamı: Allah’ım! İnsanlardan ve cinlerden bütün kullarının kalplerini bana musahhar et, onları bana meylettir, bana yönlendir. Onların duygularını -gece-gündüz devam ettiği sürece devam eden- sürekli bir sevgiyle bana celpet / yönelt. Kalpleri ve gözleri evirip çeviren sensin. Ey izzetli Aziz, bağışlayıcı Gaffar, mehabet sahibi Celil, her şeyin üstesinden gelen / kırık kalpleri onaran Cebbar, kullarına yardım eden Muîn, kusurları örten Settar! Ne olur, bana güçlüce yardım et, bana açık bir zafer ver, düşmanlarımı büyük bir yenilgiyle perişan et, Onları “Biz onları yerle bir ettik” (ayetinde buyurduğun gibi yap)! Bütün bunları o sonsuz rahmetinle gerçekleştir, ey merhametlilerin en merhametlisi! Allah’ın elçilerine selam olsun, Rabbu’l-âlemin olan Allah’a hamdü senalar olsun. Amin! (bu dualarımı kabul buyur!)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dileğin Kabul Olması İçin Hangi Sure Okunur?
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.