Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı? (Türkçe – Arapça) 2024

08.02.2024
23.524
Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı? (Türkçe – Arapça) 2024

Dünyayı döndüren en etkili güç siphesiz ki sevgidir. Ya vedud duasını sizlerde sevgi için kaç kere okunmalı? diye merak edecek olursanız bu konu hakkında Kuran’da neler geçiyor, kim bu konu hakkında neler söylemiş hep birlikte inceleyelim.

Kainatı yaratan, ahenk içinde var eden ve şekillendiren Allah’a, Kur’an da belirtilen şekilde yalvarmak, dua etmek duaların kabul olmasını sağlayacaktır. Ya Vedud esması aşk ve sevgi duaları içinde en etkili olan esmalardan biridir. Konumuzda Ya Vedud ve sevgi ile ilişkisi ve faziletleri hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı?  

Dua ederken, cünub olunmaması gereklidir. Böyle bir durumda gusletmek ve arkasından abdest almak gereklidir. Dua ederken Kıble’ye yönelmeniz iyi olur. Her dua edişiniz öncesi Salavat getirmeniz dualarınızın kabulü için bir vesile olacaktır. Ya Vedud okunurken, bulunduğunuz yerde yalnız olmanız önerilir, zira odada başka kişiler varsa, onların üzerindeki olumsuz enerji dua üzerinde negatif etki gösterecektir.

Ya Vedud esmasının etkili olması için, Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı? sorusuna verilecek cevap, usul ve kaidelere dikkat ederek ve abdestli bir şekilde okuyabilmektir.

Okuduğunuz Ya Vedud esmasını cam bardak içindeki suya okumalı ve suyu da 7 yudumda içmelisiniz.

Ardından suya okunacak diğer dualar;

  • Necm Suresi 23. Ayet (17 defa)
  • Ya Vedud esması (137 defa)

4000 Ya Vedud 21 gün

Büyü, muska, sihir, nazar, cin, şeytandan dolayı araları açılan karı-koca, nişanlılar, sözlüler, aile arası huzursuzluklara Ya Vedud esması derman olmaktadır. Ya Vedud esmasına 21 gün boyunca devam edilmesi, hem zikri okuyanı hem de hayatındaki insanı mutlu edecektir. Burada dikkat edilmesi gereken usul, vesveseye kapılmadan, temiz niyetle 4000 Ya Vedud 21 gün devam etmeniz ve zikri tamamlamanızdır.

Sevdiğiniz kişinin yakın bir yerde oturuyor olması veya kilometrelerce uzakta olması önemli değildir, okuduğunuz dua etkili olacaktır.

4000 Ya Vedud 21 gün aynı zamanda kalplerin huzura ermesi, nurlanması için de okunmaktadır. Kişi, içi sıkıldığında, bu esmayı zikrederse kalbi genişler, hayata daima sevgi duyar, bunalımı azalır. Allah kulunun niyazlarını duyan, kabul eden, yardımına koşandır. Kuluna en iyisini nasip eder, yaşama tutunması için kısmet verir. Zikre devam eden kişinin çevresinde sevilen, sayılan bir kişi olacağı Âlimlerce dile getirilmiştir.

Burada belirtilen zikir sayıları rast gele verilmemektedir, esmanın ebcet değeri burada dikkate alınmaktadır. Ya Vedud, Ya Camii, Ya Fettah esmalarıyla da çekilen bir esmadır.

Ya Vedud Yüzüne Oku Üfle

Uygulaması şu şekilde olmalıdır:

  • 1. Gün, 2 rekât namaz kılarak, namazın sevabını Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV ve

tüm diğer peygamberlere, evliyalara ve İslâm Âlimleri’ne ve ailelerinin ruhlarına hediye etmek gereklidir. Namazın ardından 7 defa Ayetel Kürsi okunmalıdır. Ayetel Kürsi duası, büyü, nazar, insanların fitne fesat ve kötü enerjisi, kötü gözden sizi korumak içindir. Ardından 7 İhlas- 7 Fatiha- 7 Kafirun- 7 Felak- 7 Nas süreleri okunur.

Nişanlı, sözlü veya eşinizin resmini karşınıza alarak bu duaları okuduktan sonra, fotoğraf üzerine Ya Vedud yüzüne oku üfle tertibini yapmalısınız.

Okuduğunuz bu dualarla arınma olacak, üzerindeki kötü enerji ve vesvese kaybolacaktır. Daha sonra dileğinizi söylemelisiniz; dileğin söylenmesi sesli olabileceği gibi, içinizden geçirmeniz de yeterli olacaktır.

Niyetin söylenmesinin ardından 100 Estağfurullah, 100 Kelime-i Tevhid- 100 Salavat- 4000 Ya Vedud (Ya Vedud, 400 defa da okunabilir, ancak tesirini artırmak için fazla okumanız iyi olacaktır.)

Bu zikirlerin ardından 1 İsm-i Azam duası okunur.

Burada belirtilen okumaların bitiminden sonra, tekrar fotoğrafın üzerine üfleyiniz; niyet ve dileğinizi tekrar ediniz.

  • Birinci gün okunulan zikir ve esmalar, aynı şekilde 2., 3. —- 21. Gün tekrar edilecektir.
  • 21. Günden sonra dilerseniz Ya Vedud zikrine günde 400 kere okuyarak devam edebilirsiniz.

Bu konuyuda okumanızda fayda var En Kuvvetli Uğur Getiren Şans Duası

Allahümme Ya Vedud 21 Defa

Sevdiğiniz kişinin size ilgi duymasını, yönelmesini istiyorsanız, onun size bağlanmasını istiyorsanız Ya Vedud esmasını zikretmelisiniz.

Allahümme Ya Vedud 21 defa zikrederseniz, Allah yaşamınıza kendi kudretiyle en hayırlısını getirecektir. Zikrettikten sonra en içten şekilde dua etmelisiniz, lakin dua her zaman helâl olanı istemek olmalıdır. Gerçekleşmesini istediğiniz duada masumiyet olmalıdır, güzellik içermelidir.

Allahümme Ya Vedud 21 defa üç ardışık gün seher vakti okunmalı, dua edilmeli ve sonrasında beklenmelidir. Allah, bir olayın hayatımıza olan tecellisini, bizim için en hayırlı olan zamanda verecektir. Sabırsız davranılmamalıdır, belki erken gelen bir şeyin hayatımıza kötü akisleri olacaktır şeklinde düşünülmelidir.

Allahümme Ya Vedud 21 defa duası sevgi tertibi olarak geçmektedir, sadece kavuşulmak istenen, istenen- arzulanan kişinin aklına girmek, sevdaya kavuşmak için değil, helâliniz olan eşiniz ile de muhabbeti ilerletmek ve mutlu olmak için okunur. Bu dua, dargınların tez zamanda barışması, arada muhabbet olması için, kalplerin birbirlerine ısınması için de çok etkilidir. Muhabbet istenen eşin içeceği suya, yemeğe okunabilir.

Ya Vedüd Duası Okunuşu

Duanın okunuşu bu şekildedir;

Allahümme’ğfirli hatieti ve ‘amdi. Allahümmehdini li-salihı’l a’mali ve’l-ahlakı innehu la yehdi li salihıha ve la yasrifü’an seyyi’iha illa ente.

Ya Vedüd Duası Türkçe Anlamı

Türkçe Anlamı;

Allah’ım (c.c), bilerek veya bilmeyerek işlediğim günahlarımı bağışla. Allah’ım (c.c.), bana işlerin ve ahlakın en iyisini nasip et. Her şeyin en iyisini ancak sen nasip edersin, kötüsünden de ancak sen alıkoyarsın.

Ya Vedüd Duası Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim. Ya Vedûd! Ya Vedûd! Ya Ze’l-arşi’l-mecîd! Ya Mübdi’, Ya Mu’îd! Ya Fe”âlün lima yürîd! Es’elüke bi-nûri vechikellezî mele’e erkâne arşike ve es’elüke bi-kudretikelletî kadderte bihâ halkake ve bi-rahmetikelletî vesiat külle şey’in. La ilâhe illâ ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! (Amin)

Ya Vedud 1000 Defa Okunursa

Ya Vedud Ya Camii esması günde 1000 kere okunursa, küslerin barışacağı söylenir. İçinde yaşadıımız zamanda kötü bakışlar, kem gözler çok fazladır. İçinde bulunduğumuz zamanda insanlar ve aile üyeleri arasında çıkan kavgalar çok fazladır; çoğu zaman kavganın nereden çıktığı belli olmaz. Dolayısıyla, Ya Vedud 1000 defa okunursa vesveseye, kötü düşünceye, Şeytan’a karşı kalkan olacaktır.

Ya Vedud 1000 defa okunursa sadece karı-koca arasındaki muhabbete vesile olmaz; akrabalar, arkadaşlar, dostlar arasındaki muhabbeti de arttırır. Kalbin zaman zaman duyduğu yalnızlık, tükenmişlik hissini yok eder.

Ya Vedud zikreden Allah’ın kudret ve kuvvetini, her şeyi kuşatan olduğunu defalarca dile getirmiş olur. Tüm mahlukatın üzerinde Hâkim olanın Allah olduğunu vurgular. Dolayısıyla istek ve dileklerini Allah’ın rahmet ve hürmetine binaen ister. Ya Vedud 1000 defa okunursa kulun klbi genişler, tüm olayları, tüm insanları hoş görür. Bu ruhsal durumu; bugünkü anlamda kullanılan ‘hayata pozitif bakmak’ terimiyle anlatabiliriz. Yani Ya Vedud duasını okuyan, aşina olan duanın kucaklama, kuşatma noktasında etkisini, tesirini hayatında çokça görecektir.

Ya Vedud duası kaç defa okunmalı?

Ya Vedud duası 3-7-12 gün boyunca okunabilir. Kadim eserlerde, hayırlı bir eş bulmak isteyen ve helâl yollarla evlenmek isteyen bir kimse bu duayı ardışık 3 gün boyunca okumalıdır. Eşler arasındaki sevginin ve muhabbetin artması için de 7 ardışık gün Ya Vedud okunmalıdır. Ciddi sorunlar yaşanılan bir ailede sorunların çözüme kavuşması için 12 gün boyunca Ya Vedud esması okunmalıdır. Burada belirtilen gün sayıları kadim kaynaklarda belirtilmekle beraber bazı İslâm Âlimleri duaların kabul olduğu zamanı görene dek Ya Vedud duasını okumak gerektiğini belirtmişlerdir.

Günümüzde birbirini başlangıçta severek evlenen, onsuz bir hayat düşünemeyen insanların bir süre sonra ayrıldıklarını duyuyoruz. Muhabbet ve sevgi yok oluyor, kalplere soğukluk geliyor.

Ya Vedud duası kaç defa okunmalı hususunda önemli olan, kalbin vesveseden, bulanıklıktan arındırılarak zikrin tamamlanmasıdır. Ya Vedud esması 21 gün boyunca 400- 1000- 4000 kere (zikir sayısını siz seçeceksiniz, zikir sayısı arttıkça etkisi kuvvetlenir.) okunduğunda hayatınıza sevgi yerleşir, kalpler ısınır, buzlar çözülür. Ya Vedud esması zikir sayısına bağlı kalınarak 21 gün çekilebileceği gibi, Ya Vedud yüzüne oku üfle kısmında açıkladığımız kaidelere göre de yapılabilir.

3 Günde Etkisi Görülen Ya Vedud Tertibi

Ya Vedud duası, yatsı namazı ile gece yarısı zaman dilimi arasında kalan vakitte okunmalıdır. Veya sabah namazı ile gün doğumu arasındaki süre de duaların kabul olacağı bir vakittir. Müminlerin bu vakitlerde sesiz bir yerde kalarak, dua etmeleri ve hacetlerini Allah’a kendi duyabileceği bir ses ile iletmeleri gereklidir.

Ya Vedud esmasına burada belirtilen usul ve kaidelerle devam eden kişinin hayatındaki kişiler kendisine samimi olurlar. Aile bağları kuvvetlenir. Kişi bekârsa ve evliliğe olan ilk adımı atmışsa, eşler arasındaki vesveseler yok olur, temiz duygular gelişmektedir, kaybolmaktadır, kötü düşünceler kaybolur, eşler birbirine kenetlenir.

Ya Vedud okuyan kişinin kalbinin muhabbet damarları açılacaktır, Ya Vedud okuyan kimse Allah için sevecektir. Dolayısıyla Allah’ı zikreden insan hayata ve çevresine sevgi ile baktığı için de bu insanın sevgisine kimse karşı koyamaz, ona hürmet eder.

Eğer kişinin hayatında kimse yoksa, bu duanın sürekli zikredilmesiyle, Günde Etkisi Görülen Ya Vedud Tertibi ile hayatınızdaki insan karşınıza çıkmaktadır, kısmet ve nasip açıklığı olmaktadır. Maddi zorluklar yaşayan kişi okursa, kazanç kapıları açılır, hiç olmayan, tahmin edilmeyen yerden iş karşısına çıkar.

Ya Vedud duası ile Yaşanmış Mucizeler

‘Ya Vedud’ duası kişinin özel yaşamıyla ilgili yaşadığı tüm sorun ve sıkıntılarına çözüm bulması için okuyabileceği dualardan biridir. Ya Vedud, kişinin yaşamını huzurlu ve esenlik içinde geçirmesine yardımcı olan etkili bir okumadır. El Vedud, Yaradan’ın kullarını sevdiği anlamına gelmektedir. El Vedud esması, Yaradan’ın bağışlayıcı olduğu, kullarını sevdiği ve merhamet ettiğini belirten esmalardan bir tanesidir.

Allah’ın gücü kainatın tüm katmanlarında etkindir; Allah’ın her şeyi kuşatan, koruyan varlığı insanın üstünde tecelli ettiğinde kulun rızıklanmasına yardımcı olur. Ya Vedud duası ile Yaşanmış Mucizeler

Kişinin yaşamında açığa çıkarken, o zamana kadar farkında olarak veya olmayarak vereceği sınavlardan hakkıyla geçmesi gerektir. Unutulmamalıdır ki, dünya bir sınav yeridir. Ya Vedud esmasının insandaki tecellisi, insanın kaldırabileceği kadardır, gücünün ve algısının yetebileceği kadardır.

Ya Vedud Zararları

Allah kainatı yaratırken, yarattı her şeye bir anlam ve sevgi yüklemiştir. Çevrenizde olan ve konuştunuz kişilerle aranızdaki diyalog kötüyse, insanlardan sıkılıyorsanız, düşmanlık duyuyorsanız Allah’ın Ya Vedud isminin sizde tecelli olmadığı anlamına gelmektedir.
Ya Vedud esmasını sürekli zikreden kişinin üzerindeki en büyük etkisi, kişinin kendini sevmesidir, kendisiyle barışcıl hale gelmesidir. Kendisini seven kişinin etrafa yaydığı enerji nedeniyle çekim gücü oluşturur ve insanlar da o kişiyi severler.

Sık Sorulan Sorular

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.