İsmi Rahman Duası Fazileti Ve Sırları

21.05.2024
215
İsmi Rahman Duası Fazileti Ve Sırları

İnsanların zaman zaman üstesinden gelmekte zorlandığı zamanları olabilir. Sıkıntıları ortadan kaldırmak, ruhen ve manevi olarak rahatlamak isteyen kişiler için okunması tavsiye edilen ismi rahman duası etkisi ve tesiri büyük bir duadır.

Sıkıntılı zamanlarda, her türlü hacet ve dilek için okunabilecek olan bu duanın cennet kapısına yazılı olduğu söylenir. Bu dua özellikle Peygamber Efendimize Cebrail Aleyhisselam tarafından getirildiği ifade edilmektedir. Bu nedenle de bu özel duayı okumaya devam eden kişilerin günahları affedilmekle beraber cehennem azabından korunması sağlanır. Bu nedenle de manevi rahatlamanın, sıkıntıları def etmenin yanında günahların affolması da yine bu özel dua ile gerçekleşebilir.

İsmi Rahman Duası Nedir?

Zaman zaman insanların bunalımlı ve sıkıntılı süreçleri olabilmektedir. İş hayatı, sıkıntılı süreçler, ailevi ve çevresel sorunlar, insanları doğal olarak sıkıntı içerisine sokabilmektedir. Bu nedenle de inanan Müslümanlar, dertlerine çare bulabilmek adına duaya başvurabilmektedir. İşte tam da bu aşamada ismi rahman duası nedir konusu ve sorusu inanan kişiler için ve sıkıntılarından kurtulmak isteyen kişiler için önemlidir.

İsmi rahman duası, insanların sıkıntılı ve zor süreçlerinde okuyabilecekleri, belanın ve sıkıntının defedilmesi gibi önemli bir dileği yerine getirmektedir. Ayrıca bu dua Peygamber efendimize özel bir zaman içerisinde gönderildiği için bir de cennetin kapısının aralandığı, cehennemin azabından kurtulma imkanı verildiği belirtilir.

İsmi Rahman Duasının Faziletleri ve Sırları

İsmi rahman duasının faydaları, faziletleri ve sırları aslında saymakla bitmez. Bu dua ayrıca cennetin kapısında yazılıdır. Bu duayı özellikle okumaya devam eden kişilerin de günahları affedilir. Rivayete göre ise bu dua Peygamber Efendimize Cebrail Aleyhisselam tarafından getirilmiştir. İsmi Rahman Duasının Faziletleri ve Sırları bu açıdan saymakla bitmez denebilir. Kişi borçlarından kurtulur, maddi engelleri aşar, çalınan malın geri getirilmesi, hacet ve dileklerin kabul edilmesi gibi önemli faziletleri vardır.

Özellikle bu duanın 111 defa okunması yapılırsa dileklerin kabul edilmesi gerçekleşir. 15 defa okunduğunda ise maddi sıkıntılardan kurtulma söz konusu olur. 2 rekat namaz kılıp bu dua okunduğunda ise kişinin çalınan ya da kaybolan malı bulunur.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.