Kalemle Çizilen Siğil Duası Nasıl Okunur?

Kalemle Çizilen Siğil Duası Nasıl Okunur?

Siğil duası kişilerin ellerinde, ayaklarında ya da vücutlarının farklı bölgelerinde meydana gelen yara ya da iltihaplı sivilce gibi anomaliler olarak bilinir. Siğil Duası ile beraber istenmeyen ve zaman zaman acı veren bu siğil durumlarından kurtulmak mümkündür.

Siğil duasını çeşitli sayılarda okuyarak bu okumalar sonucunda vücuttaki siğillerden kurtulmak mümkündür. Hatta siğili olan kişi, kendisi siğil durumlarına okuma yapamıyorsa, bu okumaların başkası tarafından yapılması ile de siğillerin geçtiği gözlemlenmiştir.

Peygamberimizin Siğil Duası

İnsan vücudunda birçok farklı yerde aynı anda ya da farklı zamanlarda çıkan siğiller, insanların yaşamını olumsuz etkileyebilir. Bahse konu olan bu olumsuz durumdan kurtulmak adına ise Peygamberimizin siğil duası çok etkili bir yöntemdir. Bu dua sayesinde istenmeyen siğiller için şifa bulunduğu da birçok kişi tarafından sonuçları gözlemlenmiş bir yöntemdir.

Hazreti Peygamberimizin siğiller üzerine okuduğu dua ise;

Allahümme müsağğiral kebiri ve mükebbiressağiri sağğir ma bi

Bu dua okunarak hem şahadet parmakla siğil üzerine gezdirerek hem de üfleme sureti ile siğil tedavisine başlanabilir.

Siğil Duası Tuz

Siğiller, daha önce de bahsedildiği gibi kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerinde meydana gelen ve istenmeyen bazı sonuçlara neden olan bir sağlık durumu olarak bilinir. Siğil duasıyla beraber siğillerin üzerinde yapılan şifa uygulamaları ile siğillerin tedavi edildiği gözlemlenmiştir. Siğil Duası Tuz uygulaması da bu yöntemlerden biri olarak bilinir. İşte bu uygulamada siğil duasının okunduğu yerlere tuz sürülerek, bölgede meydana gelen siğillerin aman içinde geçtiği bilinmektedir.

Kuranı Kerimde Siğil Duası

Siğil sorunundan kurtulmak isteyen kişiler için Kuranı Kerimde Siğil Duası etkin bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Bu dua ile siğillerin küçülerek kişinin vücudundan atıldı, şifa sürecinin geliştiği gözlemlenmiştir.

Eldeki Siğil Duası

Genelde siğiller el bölgesinde çıkar. Her ne kadar siğiller artık tıbbi olarak da doktor kontrolünde tedavi edilse de dua okunarak da ellerde meydana gelen siğillerin geçme durumu olabilmektedir. Eldeki Siğil Duası sayesinde elin yüzeyinde meydana gelen siğillerden kurtulmak mümkündür.

Siğil Duası Nasıl Yapılır? 

Siğil tedavisi için Siğil Duası Nasıl Yapılır merak edilen bir konudur. Bu nedenle yukarıda verilen duanın her bir siğil için 21 defa okunması tedavi açısından yeterli olması beklenmektedir.

Siğil Duası Türkçe Arapça Okunuşu ve Anlamı

Siğil duası üzerine okunarak zamanla iyileşme beklenen dualar bulunmaktadır. Bunlar tek başına dua ile okunarak iyileşebildiği gibi tıbbi tedavi ve dua okumak suretiyle de iyileşebilmektedir.

Siğil üzerine okunan duanın Arapça okunuşu ve Türkçe yazılışı

Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme müsağğiral kebiri ve mükebbiressağiri sağğir ma bi. Amin.

Duanın anlamı

Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allahım bendeki siğiller küçült. Duası okunarak siğil olan bölgeye bazı uygulamalara göre tuz sürülerek bazı uygulamalara göre metal sürülerek siğilin yok olmasına dua edilmektedir.

Kalemle Çizilen Siğil Duası

“Kalemle çizilen siğil duası” kavramı genellikle mistik inançlarla ilişkilendirilen ve farklı kültürel inanç sistemlerine göre farklı anlamlar taşıyan bir konudur. Ancak, bu tür uygulamaların genellikle dini veya manevi değerlerle uyumlu olmadığı bilinmektedir.

Manevi veya dini bir duanın, kötü enerjilerden korunmak veya güç kazanmak gibi amaçlarla kullanılan sihirli uygulamalardan daha etkili olduğuna inanılır. Bu nedenle, bir “kalemle çizilen siğil” yerine, Allah’a sığınıp korunma ve huzur için dua etmek daha sağlıklı bir yaklaşım olabilir.

Ancak, eğer birine özel bir dua isteğiniz varsa, daha spesifik bir taleple geri dönerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.

En etkili siğil duası nasıl okunur?

Siğil duası adı verilen sembollerin veya figürlerin, farklı kültürlerde farklı anlamları olabilir. Ancak, siğillerin etkili olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır ve çoğu zaman mistik veya spiritüel inançlarla ilişkilendirilirler.

Dini açıdan, en etkili korunma ve iyilik dileme yolu, Allah’a yönelip O’ndan yardım istemektir. Dua etmek, kalbin samimiyetiyle yapıldığında, manevi güçlerden destek almanın en etkili yoludur.

Örneğin, “Ayetel Kürsi” gibi Kuran’dan alınmış dua veya sureleri okumak, İslam geleneğinde sıkça kullanılan koruyucu dualardandır. Ancak, herhangi bir dua veya siğil uygulamasından önce, niyetinizi belirleyip Allah’a yönelmek önemlidir.

Korunma, huzur veya başka bir amaç için Allah’tan yardım isteyen bir dua arıyorsanız, size en uygun olanını seçmek için biraz araştırma yapmanız ve kalbinizden gelen samimi bir niyetle dua etmeniz önerilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.