Temre Duası Arapça Türkçe Okunuşu

21.05.2024
173
Temre Duası Arapça Türkçe Okunuşu

Genel olarak Temre duası kişilerin elde, yüzde ya da vücutta çıkan temre ve siğil durumlarının yok olması adına okunabilecek tesiri yüksek olan bir duadır. Temreler için vücutta meydana gelen durumlardan kurtulmak mümkündür. Dualara devam edildiği takdirde temre durumlarının kısa zaman içerisinde şifanın gelişebileceği söylenmektedir. Temre durumlarına şifa bulmak isteyen kişiler bu özel duayı okuyarak şifa bulabilirler.

 Temre Duası Hangi Günler Okunur?

Temre duası için uygulama açısından hangi günlerde bu duanın okunması merak konusu olabilmektedir. Bu konuda belirli bir gün belirtmek yerine duanın sayısı daha çok önemlidir. Temre duası hangi günler okunur konusunda duanın sayısı daha büyük bir önemde olduğu için genelde bu duanın 7 defa okunması tavsiye edilmektedir.

 Temre Duası Arapça

Temre, siğil ya da benzeri geçmeyen cilt sorunları için okunacak olan duanın tesirinin büyük olduğu söylenmektedir. Bu nedenle siğil ya da temre sorunu olan kişilerin Temre duası Arapça olarak hangi duanın okunduğu ya da yazılışını merak etmeleri son derece doğal bir durumdur. Temre duası denilen dua aslında Kalem suresi olarak bilinir. Kalem suresinin temre için okunacak olan kısmı da aşağıda yer almaktadır.

Senesimuhu alel hurtumi. İnna belevnahum kema belevna ashabel cenneti iz aksemu leyasri munneha musbihıyne ve la yestesnune. Fetafa aleyha taifun min Rabbike ve hum naimune. Feashebat kessariymi

 Temre Duası Nasıl Çizilir?

Temreler için okunacak olan dua yalnızca Kalem suresi olarak bilinmez. Bu konuda Taha suresinin de farklı uygulamalarda kullanıldığı bilinmektedir. Dolayısı ile temre sorunu için genelde bu iki surenin okunduğu bilinmektedir. Temre duası nasıl çizilir denildiğinde ise temre olan yerlere buğday sürülerek uygulama yapılabilmektedir.

 Egzama İçin Temre Duası

Temre duası yalnızca cilt yüzeyinde meydana gelen temreler, siğiller ya da tahrişler için okunmaz. Aynı zamanda Egzama için temre duası okunabilmektedir. Egzama için temre duasını okumak istediğinizde temreler için okuma uygulamasını aynı şekilde yapabilirsiniz. Taha suresinin 15, 106 ve 107 ayetleri doğrudan egzama üzerinde okunabilmektedir. Ayrıca Kalem suresi de egzamalar için şifalı olarak bilinir.

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.