Kısmet Açmak İçin Okunması Gereken En Etkili Dualar

05.12.2023
2.133
Kısmet Açmak İçin Okunması Gereken En Etkili Dualar

Peygamber Efendimiz’in sünnetlerinden biri olan evlilik herkesin bir dönem hayallerini süslemektedir. Ancak herkes evleneceği adayı kolay bir şekilde bulamamakta. Bunlar hep nasip, kısmet işleri dense de Allah’a bu isteğimiz doğrultusunda elimizi açıp dua edebiliriz. Bu konu üzerinde doğru duaları sizler için derledik.

Bekarlar için, evlenmek isteyip kısmetinin bir türlü açılmadığını düşünenler için kalpten edilen duaların Allah katında geri çevrilmeyeceği ve Allah’ın bizim için en hayırlısı ne ise onu nasip edeceği unutmadan, dualarımızda her zaman hayırlısı ile sözüyle bitirmemizi unutmamız gerekir.

Kısmet Açmak İçin Dualar

Eğer kısmetinizin bağlı olduğunu düşünüyorsanız şu adımları izlemeniz Allah’ın izniyle faydalı olacaktır: Kısmeti bağlı olduğunu düşünen ve evlenmek için bir türlü kendisine uygun birini bulamayan bir kimse aşağıdaki dua adımlarını tam 21 gün uygulasın, tekrarlasın. Bir bardak temiz bir su içerisine 101 kere aşağıdaki duayı okusun ve daha sonra bunu her gün içsin. Bu okuma daha sonrasında okunmuş suyu içme işlemine 21 gün devam etsin.

Kısmet Açmak İçin Okunması Gereken En Etkili Dualar

Duanın Türkçe okunuşu şu şekildedir : “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Duanın Türkçe anlamı ise şu şekildedir:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”

Her duanın Türkçe anlamını bilerek okumak daha anlamlı olacaktır.Bu yüzden Türkçe anlamlarını okuyarak ve Allah’a inanarak okumaya devam edilmeli.

Cuma Günü Okunacak Dualar

Kısmet açma dualarını ederken özellikle cuma gününü tercih etmek önemlidir. Çünkü cuma günü şifa bulmaktan tut para, rızık isteme gibi pek çok şey için dua edilir. Mübarek gün olarak geçmesindeki sebep müslümanların bayram günü olarak geçmesindendir. Cuma günü, cuma namazlarında toplanılır ve topluca dualar edilir. Bu noktada cuma, isim anlamı olarak da toplanmak anlamına geldiğinden bayram olarak görülmektedir.

Pek çok insan özellikle cuma günlerini Kuran okuma ve ibadet etmekle geçirir. Cuma günü için indirilen ayetler şu şekildedir: “Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah’ı anmaya koşun. Alışverişi bırakın. Bilseniz bu sizin için daha iyidir. Namaz bitince yeryüzüne dağılın. Allah’ın lütfünden rızk isteyin Allah’ı çok anın ki mutluluğa erişesiniz.”(Cuma 9-10)

Kısmet açmak için cuma günü edilecek dualar şu şekildedir: Öncelikle cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılmak daha doğru olacaktır. Çünkü Allah her zaman af kapılarını açık tutar. Geçmiş günahlarımız için tövbe etmeliyiz ki daha temiz bir şekilde Allah’a el açabilelim. 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik ve kısmet için tavsiye edilmektedir. Bunun yanında evlenmek isteyenler ve kısmetlerinin açılmasını isteyenler için her gün şu duayı etmeleri tavsiye edilmektedir ve Türkçe okunuşu şu şekildedir: ‘’Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. Türkçe manası ise şu şekildedir : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.