Ev Alma Duası – Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua 2024

20.05.2024
207.767
Ev Alma Duası – Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua 2024

Duaların hayat değiştirici özellikleri vardır. Süphesiz ki Ev alma duası da bu şekildedir. Dünya hayatını daha da güzelleştirmek, barınma ihtiyacının karşılanması için ev almak herkesin hayalidir. Ev almak için okunacak çok etkili ve en güçlü dua Kulillahumme duası olarak bilinmektedir. Ancak herkes için farklı dualarda mevcuttur.  Bazı kişiler dilek duaları ile ev alma hayalini gerçeğe dönüştürmektedir.

Allah dua eden kullarını dua kapısından geri çevirmez. Etkili Ev Alma Duası temiz niyetle ve abdestli olarak yapılmalıdır. Bununla birlikle bazı esmalar ve zikirler kilit gibidir. Ev almanız için kapalı olan kapılarınızı açar. Özellikle dört bin adet Hasbünallahü ve nimel vekil zikri ile ev almanız kolaylaşacaktır. Duanın okunması ile ev almanız için hayatınıza vesileler olacaktır. Bu yazımızda yer alan duaları okutarak ve gönülden inanarak dua ederseniz şüphesiz Rabbim sizlerinde dualarını kabul edecektir.

Çok Etkili Ev Aldıran Dua

Hayırlı bir ev almak için dua etmek çok önemlidir. Elbette ki duanıza kalpten inanmanız ve sabırla beklemeniz çok önemlidir. Elbette ki ev alma fırsatınızın ne zaman ortaya çıkacağını bilmek mümkün değildir. Bazı insanlar duaları okuduktan kısa bir süre sonra ev sahibi olabilmektedir. Ancak bazıları için daha vakit vardır. Bu yüzden duam kabul olmadı diye düşünülmemelidir.

Duanızın ne zaman kabul olacağı belli olmaz. Ev almak isteyenler Allah’ın isimlerinden de güç alabilir. Esma Hüsna okumak ve belirli esmaları zikir etmek ev alma hayalinizin gerçekleşmesine neden olacaktır. Dua ederken olacağına inanmanız ve bundan asla şüphe etmemelisiniz.

“Allah’ım, sana sığınıyor ve ev sahibi olmak için sadece sana sığınıyoruz. Ev sahibi olmak, ailemizin ve sevdiklerimizin güvenliği ve huzuru için önemlidir. Biz aciz kullarına uygun bir ev nasip et ve bu evde huzur içinde yaşamamıza yardım et. Dualarımızı kabul et Allahım, amacımıza ulaşmamıza rehberlik et. Bizim için en iyisini bilen Sensin Allahım Amin.”

Ev Alma Duası

اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ خَيْرَ الْمَسْكَنِ وَخَيْرَ الْمَكْانِ وَخَيْرَ الزَّادِ وَخَيْرَ الْأَنْسَابِ وَخَيْرَ الْأَمْوَالِ وَخَيْرَ الْعَمَلِ وَخَيْرَ الْحَظِّ وَخَيْرَ الثِّمَرَاتِ وَخَيْرَ الْأَبْنَاءِ وَخَيْرَ الزُّوْجَةِ وَخَيْرَ الْأَصْحَابِ وَخَيْرَ الصُّحْبَةِ وَخَيْرَ الْمَعَاشِ وَخَيْرَ الرِّزْقِ وَخَيْرَ الْعَافِيَةِ وَخَيْرَ الْأَيَّامِ وَخَيْرَ اللَّيَالِي وَخَيْرَ الْمَجَالِسِ وَخَيْرَ الرِّئَاءِ وَخَيْرَ الْفَضْلِ وَخَيْرَ الْمُوَفَّقِينَ وَخَيْرَ الْمُتَوَكِّلِينَ وَخَيْرَ الْمُؤْمِنِينَ وَخَيْرَ الْعَالِمِينَ وَخَيْرَ الرُّسُلِ وَخَيْرَ الشَّهَدَاءِ وَخَيْرَ الصَّالِحِينَ وَخَيْرَ الْفَلاحِ وَخَيْرَ النَّصِيْرِ وَخَيْرَ السُّبُلِ وَخَيْرَ الرَّشَادِ وَخَيْرَ الشَّفَاءِ وَخَيْرَ الدُّعَاءِ وَخَيْرَ السُّكُوْنِ وَخَيْرَ الْحَلَالِ وَخَيْرَ الْمَعْرُوْفِ وَخَيْرَ الرُّقِيَّةِ وَخَيْرَ النَّجَاحِ وَخَيْرَ الْخُرُوْجِ وَخَيْرَ الدُّخُوْلِ وَخَيْرَ الرِّزْقِ وَخَيْرَ الزَّوَاجِ وَخَيْرَ الذُّرِّيَّةِ وَخَيْرَ السَّمْعِ وَخَيْرَ الْبَصَرِ وَخَيْرَ الْخُلُقِ وَخَيْرَ الْخِتَامِ آمِيْنَ.

Ev Alma Duası Okunuşu

“Allahumma inni as-aluka khayra al-maskani wa khayra al-makani wa khayra al-zadi wa khayra al-ansabi wa khayra al-amwali wa khayra al-amali wa khayra al-hadthi wa khayra al-ththimarati wa khayra

al-abnai wa khayra al-zawjati wa khayra al-as-habi wa khayra al-suhbati wa khayra al-ma’ashi wa khayra al-rizqi wa khayra al-‘afiati wa khayra al-ayyami wa khayra al-layali wa khayra al-majalisi wa khayra al-ri’i wa khayra al-fadli wa khayra al-muflihin wa khayra al-mutawakkilin wa khayra al-mu’minin wa khayra al-‘alimin wa khayra al-rusuli wa khayra al-shuhada’i wa khayra al-salihin wa khayra al-falahi wa

khayra al-nasiri wa khayra al-subuli wa khayra al-rushadi wa khayra al-shifai wa khayra al-du’a’i wa khayra al-sukuni wa khayra al-halali wa khayra al-ma’roofi wa khayra al-ruqiyyati wa khayra al-najahi wa khayra al-khuruj wa khayra al-dukhuli wa khayra al-rizqi wa khayra al-zawaji wa khayra al-dhurriyyati wa khayra al-sam’i wa khayra al-basari wa khayra al-khuluqi wa khayra al-khitaami. Ameen.”

Ev alma duası olan bu dua da bir kişinin Allah’a yönelerek çeşitli hayatın güzelliklerini ve iyiliklerini dilemesini içerir. Duada dile getirilen istekler, bir kişinin daha iyi bir yaşam sürmesi, hayatının çeşitli yönlerinde başarı ve mutluluk elde etmesi için yapılan bir dua şeklinde ifade edilir. Duada Allah’tan iyi bir konut, hayırlı bir yer, iyi geçim, sağlık, başarı, huzur, refah, iyi arkadaşlar, bilgi, rehberlik, iyi sonuçlar, düşünceli davranışlar, doğru kararlar, iyilik ve başarı dilemek gibi çeşitli dilekler bulunmaktadır.

Kuranda Geçen Ev Alma Duası

Kur’an-ı Kerim’de  “Ev Alma Duası” olarak bilinen spesifik bir dua bulunmamaktadır. Ancak Kur’an’da birçok ayet ve dua bulunmaktadır ki bunlar ev sahibi olmak veya daha iyi bir evde yaşamak gibi konularda kullanılabilir. İşte bu konularla ilgili Kur’an ayetlerinden bazıları:

 1. Ayetel Kürsi (Bakara Suresi, 255. Ayet): Ayetel Kürsi, birçok Müslüman için güvenlik ve sakinlik duygusunu artırmak amacıyla okunan bir ayettir. İnsanlar, evlerinde bu ayeti okur ve Allah’tan koruma ve huzur dilerler.
 2. “Rabbi İnni Limâ Enzelta İleyye Min Hayrin Fakîr” (Kasas Suresi, 24. Ayet): Bu ayet, Musa’nın Rabbine yaptığı bir dua olarak geçer ve zor bir durumda olanlar için yardım istemek amacıyla kullanılabilir. Bu dua ev sahibi olmak isteyenler için de kullanılabilir.
 3. “Rabbi İnnî Li Mâ Enzellte İleyye Min Hayrin Fakîr” (Kasas Suresi, 27. Ayet): Yine Kasas Suresi’nde geçen bu ayet, ev sahibi olmak veya daha iyi bir eve sahip olmak isteyenler için yardım dilemek amacıyla kullanılabilir.
 4. “Ve Yerzuquhu Min Haythu Lâ Yahtasibu” (Talak Suresi, 2. Ayet): Bu ayet, Allah’ın rızık verme gücünü vurgular. Ev sahibi olmak ve daha iyi bir evde yaşamak isteyenler, Allah’tan rızık ve iyilikler istemek için bu ayeti kullanabilirler.

Ev alma veya daha iyi bir evde yaşama dileği Kur’an’da spesifik bir dua ile sınırlı değildir. Dua, kişinin içtenlikle niyet ettiği ve inandığı bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca dua etmenin yanı sıra somut adımlar atarak, finansal planlama yaparak ve gayrimenkul araştırması yaparak ev sahibi olma hedefinize daha yakın olabilirsiniz.

Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili ve En Güçlü Dua

Ev almak hepimizin en büyük hayalidir. Ama maalesef maddi sorunlar yüzünden bu hayallerimizi gerçekleştiremiyoruz. Ev alamamak sizi hemen karamsarlığa düşürmesin. Mülkün sahibi Allah’tır ve Allah’tan istemesini bilmeliyiz. Allah’a dua ederek ev almak için Allah’tan yardım dilemeliyiz. Biliniz ki Allah edilen duaları kabul edecektir.

Bugün sizlere ev almak için okunacak en güçlü dua göstereceğiz. Ev almak için okunacak duaları muhakkak inanarak okumanız gerekir. Çünkü dua denenerek okunmaz. Bazı sitelerde yazan ” Bu dua denendi ” laflarını kınıyoruz. Çünkü dualar denenmez. Dualar inanarak Allah için edilen bir ibadet şeklidir.

Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

 1. Ev Alma Duası için öncelikle boy abdesti alınız. Daha sonra kendinizi rahat hissedeceğiniz sessiz bir yere geçiniz. Bu yer evinizin bir odası ve ya cami de olabilir.
 2. Daha sonra aşağıda yazılan duayı dört defa üst üste okuyun.
 3. Dua bittikten sonra, niyetinizi belli ederek ellerinizi açarak Allah’a duanızı ediniz. Dua etmeden önce tövbe etmeyi ve salavat getirmeyi unutmayınız.

Ev Almak İçin Okunacak Dualar


Ev Almak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Alma Duası – Kulillahumme Duası

Bu duayı okuyarak da dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulillahumme duası da çok etkili ve güçlü duadır.

 1. Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr
 2. La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.
 3. Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak ev almak için maddi gücünüz olacaktır. Amin diyerek birbirimize destek olalım.

12 Esma ile Okunan Ev Alma Duası

12 Esma ile okunan ev alma duası da güçlü ve etkili dualar arasında yer almaktadır. Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar duanız kabul olacaktır. İşte Dua;

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Almak İçin Okunan Diğer Dualar

 • Ev almak isteyen kişiler 19 gün boyunca hiç ara vermeden her sabah 7 defa besmele, 7 defa istiğfar, 7 defa kelime-i şehadet, 7 defa salavat, 7 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, 7 defa Allahu Ekber okumalıdır.
 • Pazar günü akşam namazından sonra başlayıp, 7 gün boyunca her gün 4000 defa “Hasbünallahü ve nimel vekil” okunması ev almak isteyenlerin yapabileceği duadır.
 • Her gün kılınacak sabah namazının ardından 101 defa Fatiha suresini okuduktan sonra, 101 defa “Ya Kafi, Ya Gani, Ya Muğni, Ya Fettah, Ya Rezzak” okuyarak 3 defa şöyle dua edilmelidir; “Ya kafi ekfina, Ya muğni ağnina, Ya Fettah iftah lena babe rahmetike, Ya Rezzak urzukna bi lutfike ve Keremike ve bicahi sahibi’l – vesileti seyyidina Muhammedin aleyhi’s – salatü ve’s – selam.” Bu şekilde dua edildiğinde ev almak isteyenlerin dileklerine kavuşmasına Allah yardım edecektir.
 • “Ya mübdie’l beraya ve müide ha ba’de fenaiha bi kudretihi Ya Mübdiu” Meali “Ey mahlukatı hiç yoktan var eden ve hepsi yok olup gittikten sonra kudretiyle tekrar diriltecek olan! Ey Mübdi” Bu duayı ev almak isteyen, evlenmek isteyen, yeni bir işe girişen herkes 41 defa okumalıdır. Allah’ın izniyle istediğine kavuşacaktır.

Ev Aldıran Dua

Ev aldıran dua genellikle Müslümanlar arasında yaygın olarak kullanılan bir duadır. Ev satın almak isteyen kişi, bu dua sayesinde Allah’a niyaz eder ve ev alma sürecinde kolaylık ve başarı diler.

İşte ev aldıran dua:

“Rabbi inne lima enzalta ilayya min khayrin fakirun”

Bu dua Arapça’dır ve Türkçe anlamı şöyledir:

“Ey Rabbim! Bana indirdiğin her hayır için ben fakirim.”

Bu duayı ev almadan önce veya alırken okuyabilirsiniz. Ayrıca bu dua için en uygun zamanların cuma günleri, Ramazan ayı ve gece yarısı olduğu düşünülür. Ancak unutmayın ki dua etmek, sadece ev alma sürecinde değil, hayatın herhangi bir alanında başarı ve kolaylık için de önemlidir.

Ev Alma Duası

Ev Alma Duası

Hayırlı Ev Almak İçin Dua

Hayırlı bir ev almak için dua etmek istiyorsanız, İslam dininde önerilen şu dua dua edebilirsiniz:

“Allah’ım! Bana hayırlı bir ev ihsan et ve onu bereketli kıl. Beni o evde huzur ve güven içinde yaşat. Evimi iman ve takva ile doldur. Aileme mutluluk ve sağlık ver. Rızık kapılarını aç ve nimetlerini bol kıl. Hayırlı komşular ve iyi bir çevre nasip eyle. Bütün bu dileklerimi kabul et ve bana hayırlı bir ev nasip eyle. Amin.”

Bu dua, Allah’tan hayırlı bir ev elde etmek, evde huzur ve bereket sağlamak, ailenizin mutluluğunu ve sağlığını dilemek için yapılan bir niyettir. Duanızı samimi bir kalple ve Allah’a olan inancınızla yapmanız önemlidir. Hayırlı bir ev almak için çalışmalarınızı da sürdürmeniz gerektiğini unutmayın.

Ev Almakda Zorluk Çekenler İçin Dua

Ev almak, birçok kişi için önemli bir hayat hedefi ve yatırımıdır. Ev almakla ilgili zorluklar çekebilmek oldukça yaygın bir durumdur. Sizlerinde bu konuda zorluk çektiğini düşünüyorum, gönül isterki herkes ev sahibi olsun ve kirada oturma derdinden ev esahibinin sürekli zam baskısından kurtulsun. Bu konuda birikim yapmak ve Allah’a dua ederek hayırlı bir ev sahibi olmayı istemeyi unutmayın. Sizler için dualar paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlerde bu konu hakkında paylaştığımız Ev Alma Duası örneklerine göz atabilirsiniz.

Ev almak için İhlas Suresi’ni  sık sık okuyunuz.

Bismillahirrahmânirrahîm.
Kul hüvellâhü ehad
Allâhüssamed
Lem yelid ve lem yûled
Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Türkçe anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
De ki; O Allah bir tektir.
Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O’na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
Doğurmadı ve doğurulmadı
O’na bir denk de olmadı.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. halil dedi ki:

  ev almak isityorum maddi destege ihtyiacım var 0539 392 34 41

 2. Nihal duran dedi ki:

  Böbrek nakilliyim. Ev sahibi evi satılığa çıkardı. Maddiyatim yok .ALLAH RIZASI için yardımcı olun.

 3. fatma nur dedi ki:

  Ya ben ev alacağım paraya çok ihtiyacım var eğer ki yardım etmek isteyen varsa bana mail den ulaşabilir mi çok zor durumdayım lütfen kirayı zor ödüyoruz ev alacağız 100 milyar kredi çıkmıyor çok onun için biraz yardım edin mail den ulaşın bana.

 4. Mervee dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı rabbim açan ellerimizi boş çevirmesin inşallah ev sahibi oluruz

 5. Kazım dedi ki:

  Umarım benimde bir gün evim olur gerçekten çok istiyorum. Bu duayı okuyacağım. Teşekkür ederim.

 6. Aytül dedi ki:

  bizim gibi ev sahibi olmak isteyenler için faydalı bilgi olmuş Bunu deneyeceğim siteniz gayet güzel her konuda bilgiler var Başarılarınızın devamını dilerim

 7. Seda dedi ki:

  Umarım herkes ev alabilir yaa

 8. Fatih dedi ki:

  Günümüzde ev büyük bir problem olarak yer alıyor. Allah cümlemizin yardımcısı olsun. Kurana sitede yer verilmesi duaların yer alması güzel bir durum benim açımdan. Ev anlamında ama günümüzde bu standartlarda bir şey olamaz diye kanısındayım açıkçası.

 9. Esra dedi ki:

  İnşallah Allah hepimize bir ev nasip eder. Bu duayı mutlaka edeceğim her gece🤲🏻

 10. Emin dedi ki:

  Çok faydalı ve yararlı bir yazı. Allah yar ve yardımcıları olsun inşallah. Hayırlı olana ulaştırsın.

 11. İSİM dedi ki:

  Teşekkürler bu dua için.

 12. Semir dedi ki:

  Allah hepimize nasip eder inşalllah 🙏

 13. Yunus dedi ki:

  Siteyi inceledim çok güzel dualar var arkadaşlarıma önerdim ben biraz daha incelemeye gidiyorum herkese iyi günler

 14. Merve dedi ki:

  bizim gibi ev sahibi olmak isteyenler için faydalı bilgi olmuş Bunu deneyeceğim siteniz gayet güzel her konuda bilgiler var Başarılarınızın devamını dilerim

 15. Emin dedi ki:

  İnşallah herkes ev alabilir. Allah ihtiyacı olan herkese nasıp eylesin inşallah.

 16. Semir dedi ki:

  Çok iyi bi sayfa çok beğendim herkese tavsiye edeceğim ❤

 17. Enes Aras dedi ki:

  Bundan 1 kaç ay önce hayatta ev alamicam diye düşünüyordum dediklerinizi okudum Allah razı olsun Allah nasip etti sayenizde çok teşekkürler

  1. Dora dedi ki:

   Hayırlı olsun çok sevindim..hangi duayı okudunuz,ne zaman gerçekleşti

  2. Can dedi ki:

   Hayırlı olsun kardeşim. Allah bizlere de nasip etsin inşallah. Dualarınızı eksik etmeyin

 18. Abdullah yiğit dedi ki:

  Ev almak hep hayalimdi sürekli bu duayı okudum faydasını çok gördüm bu web sitede takip edeceğim

  1. Dora dedi ki:

   Hayırlı olsun hangisini okudunuz kaç gun devam ettiniz? Ne zaman sonra duanız kabul oldu

 19. Hatice dedi ki:

  İnşallah Allah hepimize bir ev nasip eder. Bu duayı mutlaka edeceğim her gece🤲🏻

  1. Hatice dedi ki:

   İnşallah bana nasip eder Allah💕💕💕

 20. Hatice dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı rabbim açan ellerimizi boş çevirmesin inşallah ev sahibi oluruz

 21. Yurdanur dedi ki:

  Okudum bu duaları inşallah Rabbim en kısa zamanda bizde bir ev nasip eder çok zor durumdayız çünkü kira ödemekte çok zorluk çekiyoruz ayrıca kendimde akciğerler rahatsızım çalışamıyor Rabbim bir ışık açar bizde bir ev nasip eder insallah

 22. Ebru dedi ki:

  Ne kadar süre okudunuz kaç günde kabul oldu

 23. Dilber dedi ki:

  Merhaba hepimiza mutlu şanslar ev almak nesib etsin Amin benda ev almak istiyorum dualarinizda eksik etmeyin lutfan

 24. Deniz dedi ki:

  Teşekkürler faydalı bir paylaşım.

  Saygılarımla

 25. Mustafa Keser dedi ki:

  Çok yararlı bir site. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. İş arayan herkesin ihtiyacı olan dua. Allah herkese iş bulmayı nasip etsin. Allah kimseyi duasız bırakmasın. Dua bir evin direğin
  bireyin en büyük kalkanıdır dua.

 26. Alara dedi ki:

  Çok teşekkür ederim çok güzel bi site çok yardımcı oldu verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı sağolun

 27. Merve Çoruk dedi ki:

  Rabbim hepimizin duasını kabul etsin.

 28. bade aksu dedi ki:

  Sözün bitiği yerde dualar başlar.. Allah razı olsun bu ekonomik sıkıntıda bu duaları okuyup bir nebze de olsa rahatlıyoruz..

 29. bade aksu dedi ki:

  Allah razı olsun bu duaları bilmeyenlerin de öğrenmesine vesile olduğunuz için.

 30. Eda Kaymal dedi ki:

  Rabbim yeni yılda herkese ev almayı nasip etsin inşallah çok yararlı oldu benim için bu dua paylaşanlardan Allah razı olsun

 31. Can dedi ki:

  Allah’tan bu zor günlerde kendime ve kiracı kardeşlerime hayırlı Yuva dilerim. Birbirimizi tanimasakta dualarınızdan esirgemeyelim

 32. Bombiks dedi ki:

  Alla sizlerden razı olsun. Her daim duayı dilimizden bırakmadan yapmak lazım. Ve tam olarak inanmak gerekli. Allah vermeyi istemeseydi istemeyi vermezdi unutmayalım.

 33. EKREM ŞAHİN dedi ki:

  Gönülden içtenlikle edilen dualar mutlaka kabul olunurmuş. Rabbim verirse nimettir şükretmek gerekir vermezse sabretmek gerekir imtihanımızdır.

 34. yıldız dedi ki:

  ev almak için param var ancak ev bulamıyorum Allahım yardım et

 35. Merve Ayyıldız dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş Allah razı olsun

 36. Melis Akyazı göçen dedi ki:

  Allah razı olsun allahım inşallah okuduğumz bu dualar sayesinde bizede ev sahibi olmayı nasip eder faydalı bilgiler için teşekkür ederim.

 37. Turan dedi ki:

  Gerçekten çok güzel dualar Allahım okuduğumuz dualar hürmetine bizede ev sahibi olmayı nasip eder inşallah birgun.

 38. Tolga dedi ki:

  Gerçekten dualar işe yarıyor allah razı olsun

 39. Ömer dedi ki:

  Allah razı olsun güzel bilgiler

 40. Ömer dedi ki:

  Güzel bilgiler Allah razı olsun

 41. Candan dedi ki:

  Allah razı olsun bu güzel dualar icin hocalarımızdan.. inşallah ev sahibi olmak nasip olur. Amin

 42. Candan aydar dedi ki:

  Allah razi olsun.guzel.bilgiler.icin

 43. Candan Aydar dedi ki:

  Allah razi olsun dualar icin. Insallh bizede nasip olur.

 44. Yusuf dedi ki:

  Ev almak için dua etmek önemlidir lakin kadar de gayrete aşıktır bu da hayrat edip çalışarak emek vererek ve bol bol dua ederek bu bütünlük içerisinde ev almak güzel olur diye düşünüyorum.

 45. Yusuf dedi ki:

  Kader gayrete aşıktır. Nitekim çalışıp gayret edip birlikte de dua edip eve sahip olduysan güzel bir şey olur diye düşünüyorum

 46. Krizantem dedi ki:

  Allah hepimizin dualarını kabûl buyursun.

 47. Krizantem dedi ki:

  Allah tüm dualarımızı kabûl buyursun.

 48. Murat dedi ki:

  İnşallah herkesin de bir evi olur dualarım sizinle

 49. Murat dedi ki:

  Dualarınız için teşekkür ederim

 50. Berna dedi ki:

  Artık ev almak çok zor Allah’ım herkese nasip etsin çok faydalı bir yazı olmuş

 51. Berna dedi ki:

  Artık ev almak çok zor Allah’ım herkese yardım etsin çok güzel yazılmış herkesin duası kabul olsun inşallah

 52. Berna dedi ki:

  Artık ev almak çok zor Allah’ım herkese yardım etsin çok güzel yazılmış herkesin duası kabul olur inşallah

 53. Abdullah yiğit dedi ki:

  Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili ve En Güçlü Dua sonunda buldum ve okudum

 54. Binnurr dedi ki:

  Allah razı olsun.bu güzel paylaşım.icin.hocam. Allah herkese.ev sahibi olmayı.nasip.etsin yıllardır.hayalini kuruyoruz. Kiradan kurtulmak icin.gun sayıyoruz. Inşallah.nasibimizde vardır.

 55. Binnurrr dedi ki:

  Allah razı olsun.hocam sizlerden çok.guzel.dualar.paylasimlar.yapiyorsunuz.insallah.bizede.nasip olur.ev almak. En.buyuk.duamizdir. amin

 56. Binnurr dedi ki:

  Allah.razi olsun.guzel.bilgileriniz.icin..Inşallah.herkese.nasip olur.bizde.yillardir.hayalini.kuruyoruz. ama.bekliyoruz.bizede.dua edin.insallah.

 57. Nazan dedi ki:

  4000 adet okunacak olan hasbünallahü ve nimel vekil i ara vererek 1000 er 1000 er okusak uygun olur mu? Tek seferde uzun sürüyor

 58. Ayse dedi ki:

  Duaların arapça okunuşunuda yazar mısınız, daha net ve doğru telaffuz için.. Teşekkürler

 59. Halil dedi ki:

  Ev almak istiyorum 05527374101