Bozulan İşlerin Düzelmesi İçin Dua Edin

16.01.2024
5.393
Bozulan İşlerin Düzelmesi İçin Dua Edin

Dünyaca oldukça zor günlerden geçiyoruz. Sadece ülkemizde değil dünya çapında bir kriz yaşanıyor. Korona tüm ülkeleri özellikle iş alanlarını vurmuş durumda. Bozulan işlerin düzelmesi için dua etmek den başka çaresi kalmayan insanlar bulunmak da. Bu zor günlerde bol bol dua edelim.

Bozulan İşlerin Düzelmesi İçin Dua

Allahu Teala kullarını kimi zaman hastalıklarla kimi zaman çocukları ile kimi zamanda iş hayatındaki sıkıntılar ile imtihan eder. Hatta bununla ilgili olarak Al-i İmran Suresi 186. ayeti kerimede ‘’Andolsun ki mallarınızla ve canlarınızla imtihan olunacaksınız.’’ buyurulmaktadır. İş hayatındaki düzenin bozulması ve zaman zaman sorunların yaşanması mallarla yapılacak olan imtihanın bir parçasıdır. Kulların böyle dönemlerde nasıl bir tavır sergileyeceği ise daha önemlidir. Allahu Teâlâ bu ayetin devamında kullarından sabretmelerini ve takvalı bir şekilde davranmalarını istemiştir. Bozulan işlerin düzelmesi için dua etmek ve Allah’a yönelmek de imtihan halinde sergilenecek en güzel hareket olacaktır.

Kilitli İşlerin Açılması İçin Dua

İşlerinin bir türlü açılmaması ve sürekli olarak iş hayatında sorunlar yaşanması halinde kulların Allah’a yönelerek dua etmesi gerekir. Allah’ın isimleri ile dua edildiğinde bütün kilitli kapılar açıldığı gibi Allahu Teala bu işe büyük bir bereket verecektir. Ancak Allah’ın isimleri anılacağı zaman büyük bir teslimiyet içerisinde olmak gerekir. Kalbi Allah’a açmak ve gelen imtihanın da sevincinde Allah katından gönderildiğini unutmamak gerekir.

Mutlaka okuyun Kısa Sürede Zengin Olma Duası

Dua ederken ‘’Ya Fettah, Ya Settar, Ya Rezzak, Ya Gani, Ya Hayyum, Ya Kayyum, Ya Rahman’’ ismi şerifleri sık sık zikredilmelidir. Bu isimler kapalı denilen kapıların dahi açılmasını sağlayan özel isimlerdir.

Kilitli işlerin açılması için dua edecek kişiler günde bir kere Fetih Suresi okumalıdır. Fetih Suresi adından da anlaşıldığı gibi açan, fetheden anlamındadır. Bu sure aynı zamanda işinde sıkıntı olan kişiler tarafındanyazılı şekilde iş yerine de asılabilir. İşi kilitli olan kişiler bu sureyle beraber Vakıa suresini de okumalıdır.

Müşteri Yağdıran Dua

Müşterilerin yağmur gibi yağması ve rızkın bereketli olması için bol bol Salat-ı Tefiriciye okunmalıdır. Oldukça tesirli olan bu salavat günde 100 kere okunduğunda hem kişinin yüzüne bir nur verir hem de iş hayatındaki bütün sıkıntıların geçmesini sağlar. Dükkânına müşteri gelmeyen ve kazancı bereketsiz olan kişiler Salat-ı Tefriciye hatmi de yapabilir. 4444 tane okunması halinde Salat-ı Tefriciye hatmi indirilmiş olur.

Kurtubi Salat-ı Tefriciye duasını günde 41 ya da 100 kere okuyan kişilerin dualarının kabul edileceğini ve sıkıntısı varsa giderileceğini de bildirmiştir. Müşteri yağdıran dua olarak da bilinen bu salavat kişinin belalardan korunmasını ve işlerinin yoluna girmesini de sağlar.

Kazancın Artması İçin Dua

Kazancın az olması ya da bereketsiz olması kulların dünya hayatındaki geçimlerinin zorlaşmasına neden olur. Allahu Teâlâ ise kulların rızkına kefil olduğunu haber verdiği gibi rızık için gösterilen çabanın ahiret hayatı için gösterilen çabanın önüne geçmemesi istenir.

Kazancın artmasını isteyen kişiler ‘’La ilahe illallahu Meliku’l Hakku’l Mubin. Muhammedun Rasulullahu Sadukul Va’dul Emin.’’ duasını kelime-i tevhid ile birlikte okumalıdır. Kelime-i tevhid kazancın artmasında ayrı bir yere sahip olup kulların kalplerini de temizler.

İşlerin Açılması Engellerin Kalkması İçin Dua

İşlerin açılması ve işlerin önündeki engellerin kalkması için kişiler Allah’a yönelmeli ve işlerinin sonucunu Allah’a bırakmaları gerekir. İşlerin açılması da kapanması da Allah’ın elindedir. Bu yüzden dua ederken ‘’Rabbim her şeyin sahibi sensin, senin verdiğin her eşeye razıyım.’’ diyerek tam bir teslimiyet ile dua edilmelidir.

İşlerin açılması için dua edecek olan kişiler şu ayeti kerimeyi namazlarından sonra bol bol zikretmelidir:

‘’Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.’’ Bu zikir sabah gün ağarırken ve akşam namazı vakitlerinde okunduğunda daha etkili olacak ve dua kapılarının açık olduğu bir zamanda iş hayatındaki engeller kalkacaktır.

 Rızık İşlerin Açılması İçin Dua

Rızkın açılması ve Allah’ın ihsanı ile karşılaşmak için Cuma günleri öğlen namazı vaktinde dua edilmesi Allah tarafından makbul dualardan sayılmıştır. Cuma geceleri yapılan dualar ve cemaat halinde yapılan ibadetlerden sonra yapılan dualarda Allah katında kabul edilen dualardandır. Rızık işlerin açılması için dua edecek kişiler Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından bildirilen zamanlarda dualarını edebilirler.

Duaların kabul edileceği özel zamanlar:

 • Arefe günleri
 • Bayram günleri
 • Oruçlunun orucunu açarken edeceği dua
 • Recebin ilk gecesi
 • Şabanın 15. gecesi
 • Ezan okunurken
 • Namazda secdede iken
 • Yağmur yağdığı zaman
 • Sabah ezanı vakitleri
YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

 1. Ertan Topcu dedi ki:

  Bozulan işlerim ile ilgili dua yazısını okuyunca manévi yönden çok rahatladım.Hemen uygulayacağım.Cok tşk ederim.

 2. Doğa dedi ki:

  Çok yararlı bir dua olmuş teşekkür ediyoruz :))

 3. Özgür Başar dedi ki:

  Şu korona günlerinde işsiz olarak duaya ihtiyacımız var mevlam celle celaluhu bizlere rızık sıkıntısı cektirmesin bu konuda yardımcı olanlara teşekkürler