Fakirlikten Kurtulmak İçin Sabah Namazlarından Sonra Okunacak Dua

Fakirlikten Kurtulmak İçin Sabah Namazlarından Sonra Okunacak Dua

Bilindiği üzere Müslümanlar için namaz önemli ibadetler arasında yer alır. Namaz İslam’ın beş şartı arasında yer almaktadır. Namazlarımızın ardından dua etmek çok kıymetli olacaktır. Böylece edilen duaların kabul olması çok etkili olacaktır. Fakirlikten kurtulmak için sabah namazlarından sonra okunacak dua ile ummadığınız yerlerden gelir elde etmek mümkün olacaktır.

Fakirlik illetinden kurtulmak için Fatiha süresinin 41 defa olacak şekilde sabah namazlarında okunması oldukça etkili olacaktır. Para sıkıntısı çekenlerin okunacak dua konusunda istikrarlı davranması çok önemli olacaktır. Sabah namazını bitirdikten sonra para sıkıntısının giderilmesi amacı ile yüce Allahtan istekte bulunmak oldukça kıymetli olacaktır. Duaların kabulü her insan için farklı şekilde sonuçlanır. Hayırlısını istemek çok önemlidir.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Dua

Borç içinde olan sürekli para sıkıntısı çeken, maddi kaynaklarının bereketini görmeyen kişiler sabah namazları kıldıktan sonra bol rızık duası okuyabilirler. Fakirlikten kurtulma duası herkesin bildiği Fatiha duası ile de yapılabilir. Bununla birlikte birçok dua terkibi maddi darlıkta okunabilmektedir. Duada süreklilik önemli olacağından kendinize en uygun duayı seçmeniz etkili olacaktır.

Bazı insanlar maddi yoklukla sınanmaktadır. Ne kadar çalışırsa çalışsın maddi yüklerinin üstesinden gelmekte zorlanır. Bu yüzden sabah namazlarında fakirlikten kurtulmak adına dua yapmak oldukça etkilidir. Bereket ve maddi güç duaları fakirlikten kurtaran maddi bolluk kazandıran dualardandır. Sabah namazında önemli olan rızık duaları dualar beş vakit içerisinde de okunabilir.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Sabah Namazlarından Sonra Okunacak Dua

Fakirlikten kurtulmak için dua  ile ilgili en önemli dua Fatiha Süresidir. Fatiha Süresini her sabah namazının farzı ile sünneti arasında 41 defa okursanız fakirlikten kurtulur ve bol rızık olan kapılar Allah’ın izniyle sizin için açılır. Yine bu duayı sabah namazının farzı ile sünneti arası 41 defa okuyan kişiler mevki ve makam sahibi olurlar.

Bir daha hayatı boyunca fakirlik görmezler. Eğer hastaysa hastalıklarına şifa olur. Zayıf bir kişilikse kuvvetli birine dönüşür. Kendini kötülüklerden ve şeytandan korur. Kendisi adına izzet ve şeref elde eder. Bu yüzden fatiha süresi çok etkili bir duadır. İnanılarak kalpten yapılan bir dua her zaman sizin için şifa olacaktır.

Fatiha suresi :

1-) Bismi’llâhi’r-ahmâni’r-Rahîm.
2-) Elhamdü lillâhi rabbil’alemin
3-) Errahmânir’rahim
4-) Mâliki yevmiddin
5-) İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în
6-) İhdinessırâtel müstakîm
7-) Sırâtellezine en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Fatiha suresinin meali :

1-) Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
2-) Hamd o âlemlerin Rabbi,
3-) O Rahmân ve Rahim,
4-) O, din gününün maliki Allah’ın.
5-) Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
6-) Hidayet eyle bizi doğru yola,
7-) O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların
ve o sapmışların yoluna değil.

Allah dualarınızı ve kıldığınız namazları kabul etsin. Allah kimseyi fakirlikle sınamasın. Allah bütün hastalıklara şifa versin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.