Allah’tan AF Dilemek İçin Etkili Dua

Allah’tan AF Dilemek İçin Etkili Dua

Allah’tan yaptığımız günahlar sonucu af dilemek için dua okuruz. Bu vereceğimiz dua en etkili ve tesirli duadır. Allah’tan günahlarınızın affını dilerseniz, Allah sizi affedecektir. Tabi bu duayı okumak istiyorsanız belli zamanları vardır. Özellikle sabah namazlarından sonra bu duayı okuyabildiğiniz kadar okursanız affınızı dilersiniz. Ayrıca bu kısa duayı boş zamanlarınızda da okuyabilirsiniz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu: Bismillahirrrahmanirrahim..“Allahümme inni zâlemtü nefsi zulmen kesiran,ve innehü lâ yağfirü’zünûbe illâ ente,fe’ğfirli mağfireten min indike verhamni,inneke ente’l-gafûr’r-rahim.”

Türkçe Anlamı: “Allah’ım! Ben günah işleyerek kendime çok yazık ettim.Doğrusu günahalrı ancak Sen bağışlarsın.Beni kendi katından bir mağfiretle bağışla.Bana merhamet et.Doğrusu Sen bağışlayan ve esirgeyensin.”

Allah kabul etsin. Amin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Saniyede Kabul Olan Dua - 58 Saniyede Kabul Olan Dua
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.