Allah’tan AF Dilemek İçin Etkili Dua

Allah’tan AF Dilemek İçin Etkili Dua

Her insanın küçük ya da büyük işlediği günahlar mevcuttur. Özellikle günümüzde günah işlemek ne yazık ki oldukça artmaktadır. İnsan olarak ister istemez çeşitli günahlardan sorumlu bulunmaktayız. Dünya bir sınav yeridir. Allah’tan af dilemek için etkili dua çeşitleri bulunmaktadır. Af dilemek, günahtan arınmak için dua etmek sizi çok daha iyi bir insan yapacaktır.

AF Dilemek İçin Etkili Dua

Günahlardan kurtulmak için dua etmek hem manevi hem de maddi açıdan zenginleştirecektir. Günahı farkına varmak ve vicdanen rahatsız olmak çok önemlidir. Allahtan af dilemek için dua okumak günahlarınızı Allah huzurunda hafifletecektir. Allah isterse tüm günahlarınız temizlenebilir. Elbette ki işlediğiniz günahlardan tövbe etmeniz ve bir daha bu günahı işlememeniz çok önemlidir.

Allahtan Af ve Bağışlanma Dilemek İçin Dua

Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü’t-tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidâyete lenâ, innehû, hüve’t-tevvâbü’r-rahîm.

Allahtan af dilemek kişilerin manevi olarak rahatlamasına da katkı sağlayacaktır. Af duaları kişilerin günahlarından arınmak için ettiği önemli dualardır. Bu yüzden günlük okunması kıymetlidir. İnsanoğlu sürekli imtihan halindedir. Bu yüzden farkında olmadan bile günah işleme potansiyeli yüksektir. Bu sebeple af dualarını ne kadar çok okursak o kadar faydalı olacaktır.

Günah işlemek ne yazık ki fani dünya içerisinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Af dileme duaları ile günahlarımızdan arınırken iyilik yaparak sevaba yönelmek mümkündür. Bu yüzden Allah’ın yüce affına erişmek için bağışlanmak adına bolca dua etmeliyiz. Estağfirullahe’l-azîm esmasını dilimizden düşürmemeli ve sürekli olarak Estağfirullah kelimesini zikretmeliyiz.

Allah’tan AF Dilemek İçin Etkili Dua

Allah’tan yaptığımız günahlar sonucu af dilemek için dua okuruz. Bu vereceğimiz dua en etkili ve tesirli duadır. Allah’tan günahlarınızın affını dilerseniz, Allah sizi affedecektir. Tabi bu duayı okumak istiyorsanız belli zamanları vardır. Özellikle sabah namazlarından sonra bu duayı okuyabildiğiniz kadar okursanız affınızı dilersiniz. Ayrıca bu kısa duayı boş zamanlarınızda da okuyabilirsiniz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu: Bismillahirrrahmanirrahim..“Allahümme inni zâlemtü nefsi zulmen kesiran,ve innehü lâ yağfirü’zünûbe illâ ente,fe’ğfirli mağfireten min indike verhamni,inneke ente’l-gafûr’r-rahim.”

Türkçe Anlamı: “Allah’ım! Ben günah işleyerek kendime çok yazık ettim.Doğrusu günahalrı ancak Sen bağışlarsın.Beni kendi katından bir mağfiretle bağışla.Bana merhamet et.Doğrusu Sen bağışlayan ve esirgeyensin.”

Allah kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.