Maddi Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili Dualar

01.09.2018
1.132
Maddi Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili Dualar

Maddi sıkıntılardan kurtulmak için dualar etmeliyiz. Maddi sıkıntı aslında hepimizin yaşadığı bilinçsizce yapılan para harcamasından sonra bizleri bunalıma sokan bir etkendir. Ülkemizde ki asgari ücrete bakarak bulunduğumuz ortamlarda para harcamadan yapılmayacak bir şey kalmamış bulunmaktadır. Bir cep telefonu bile artık mecbur bir hale gelmiştir. Her ay yeni modeli çıkan telefonlardan eminim ki hepimiz devamlı değiştirerek teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktayız. Tabi ki bunları yaparken de para harcaması yaparak maddi sıkıntı içine gireriz.

Maddi sıkıntılardan kurtulmanın en kolay yolu Allah’a dua etmektir. Dua ederek Allah’tan bize yardım etmesini dileriz. Maddi sıkıntı, borç, parasızlık her insanın psikolojisini bozan bir etkendir. Maddi sıkıntıya girdiğimiz zaman tanıdıklarımızdan akrabalarımızdan borç para isteriz. Borcu borçla kapattığımız için sıkıntımız devam etmektedir. Bu vereceğimiz duaları okuyarak maddi sıkıntınızı azaltarak rahat bir nefes alırsınız.

Maddi Sıkıntılar İçin Dua

Bu vereceğimiz duayı her gün 21 defa okumaya gayret gösterin. Dua okurken abdestli olmaya özen gösterin. Sessiz ve sizi rahatsız etmeyeceklerini bildiğiniz bir yere giderek, bu duayı okuyunuz. Bu duayı her kim her gün 21 defa okursa en kısa zamanda, borçlardan ve maddi sıkıntılardan kurtulacaktır. Bu duayı her gün 21 defa okuyan kimse borçlarını öder ve maddi sıkıntı yaşamaz. Bu duayı okuduktan sonra hiç ummadığınız bir yerden size rızık kapıları açılacaktır. Dünya da ve ahirette mutluluğa kavuşturan bu dua aynı zamanda zenginlik veren bir duadır.

Okunacak Dua : 

”Ya İlahel Alihetir Rafiı Celaluhu. Allahümme Ekfini Bihalalike An Haramike ve Bifadlike Ammen Sivak”

Anlamı:“Ey ilahların ilahı şanı yüce ve en yüksek olan Allahım ey Rabbil alemin, helalinle beni haramdan koru fazlınla beni zengil kıl kendinden başka kimseye muhtaç etme.Amin”

Borçlardan Kurtulmak İçin Okunacak Ayet-i Kerim

Borçlarınızdan kurtulmak için dua arıyorsanız bu ayet-i kerim’i okuyarak borçlarınızdan kısa bir süre sonra kurtulursunuz. Borçlu olan kimse bu ayeti sabah namazından sonra okuyabildiği kadar ve ya en az 300 defa okursa kısa bir süre refaha ulaşacaktır. Her 100 okumada ise “Allahümme,ya mütettihal ebvâb,iftahlena  hayrel-bâb.” diyerek duamızı daha da kuvvetlendiririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hemen Etkisini Göreceğiniz Aşık Etme Duası

Okunacak Âyet-i Kerim:  

”Rabbenâftah beynenâ ve beyne kavminâ bil hakkı ve ente hayrul fâtihîn(fâtihîne).”

Anlamı: “Rabbimiz her şeyi ilmiyle kuşatmıştır. Biz yalnız Allah’a tevekkül ettik. Ey Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında gerçekle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın.”

 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.