Tarla ve Bahçenizi Afetlerden Koruyan Esma

Tarla ve Bahçenizi Afetlerden Koruyan Esma

Tarla, Bağ, Bahçe işi yapıyorsanız kışın gelmesiyle yağmurdan selden korunması için bu esmaları okumalısınız. Allah’ın izniyle emek verdiğiniz her şey korunacaktır. Bu esmayı 41 defa bir suya okuyarak üflemelisiniz. Daha sonra o suyu tarlanıza ve ya bahçenize serperek korunmayı bekleyiniz.

İşte Esma:

Ya Vali celle celalühü: Mülkünde istediği gibi tasarruf eden.Eşyanın maliki olan ve onlarda tasarruf eden,mahlukatın işlerini yoluna koyan.

Allah kabul etsin.

Bahçenizi Afetlerden Korumak İçin Esma

Bahçenizi afetlerden koruyan Esma dinimizde Allah’ın 99 isminden herhangi biri olabilir. Esma, Allah’ın güzel isimlerini ifade eder ve bu isimler Müslümanlar tarafından dua, ibadet ve zikirde kullanılır. Bahçenizi afetlerden koruyan bir Esma’nın spesifik bir isim olup olmadığını bilmemekle birlikte, “El-Hafız” (Koruyan), “El-Muhaymin” (Gözetici), veya “El-Hafîz” (Koruyucu) gibi isimler, genel anlamda koruma ve gözetme anlamlarına gelir ve bu nedenle afetlerden korunmada dua edilebilecek isimler arasında yer alabilir.

Dinî metinlerde ve dini bilginlerin yorumlarında bu isimlerin farklı anlamları ve etkileri detaylı bir şekilde açıklanır. Bahçenizi korumak için bu Esma’ları anarak veya dualar ederek Allah’tan yardım isteyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.