Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt (Çok Etkili)

11.12.2023
2.119
Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt (Çok Etkili)

Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt: Pazartesi gününün dinimizde önemli bir yere sahiptir. Pazartesi günü içinde alışveriş yapılması, şirket kurulması, bağ bahçe dikilmesi, yeni bir işe başlanması, bir yerden bir yere gidilmesi, kumaş biçilmesi, traş olunması ve günün ikindi vakti sonrasında tırnak kesilmesi hoş ve uğurlu olarak kabul edilmektedir.

Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt

Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Hz. Muhammed (s.a.v)’ de Pazartesi sabah daha tanyeri ağarmaya başladığı dönemde dünyaya ayak basmıştır. İlk vahiy ise yine 610 yılında Ramazan ayı içerisinde Hira Mağarası’nda yine Pazartesi günü Cebrail tarafından getirilmiştir. Bundan dolayı bugüne hayırlı dualar ile başlamak devam edecek haftanın da güzel ve bereketli geçmesine fayda sağlayacaktır.

Pazartesi Dua Zikirler

Yeni bir haftaya Allah’a yakınlaşarak istek ve buyruklarını yerine getirip kendimizi daha iyi hissetmek adına zikir hayatımızda önemli bir yerde bulunmaktadır. Doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirilen zikir, manevi olan dünyamızı aydınlatırken psikolojik açıdan da rahatlamada önemli bir etken olmaktadır. İlahiyatçılar tarafından da dile getirildiği gibi zikrin faydaları birden fazladır.

Pazartesi güne başlarken kalben edilecek olan zikir şeytanı uzaklaştırarak gücünü kırmaktadır. Allah tarafından rıza ve hoşnutluk sağlanır. Kalpte olabilecek üzüntü ve düşüncelerden uzaklaşılmasına destek sağlar. Aynı zamanda kalbin pasını silerek temiz bir hale getirmektedir. Kişinin hanesine karşı gelecek olan rızkı artırır. Allah’ın kuluna karşı olan sevgisini kazandırır. Yani bol bol zikir çekildiği zaman Allah’ın sevgisine erişildiği anlamını taşımaktadır.

Allah’ın zikir edilmesi manevi açıdan insana fayda getirir. En önemli yönlerinden birisi ise insanın yüzünü ve kalbini nurlandırmaktadır. İnsan yüzüne nur gelmesinden sonra kendisini diğer dünyaya daha yakın ve huzurlu hissetmektedir.

Pazartesi Günü Okunacak Dualar

Yaşantımızın güzel bir şekilde devam etmesi açısından sadece Pazartesi değil, her gün kendimize dua edinmeyi alışkanlık edinmek gerekir. Her Müslüman tarafından tarafından bilinmesi ve uygulaması gereken faziletlerden birisidir.

İnsanların her birisi hiç şüphe yoktur ki, Allah’a kulluk etmek için yaratılmıştır. Haftaya ilk günü olan Pazartesiye dualar ederek başlamak iç huzurun yakalanmasında önemli rol teşkil etmektedir. İnsanlar sadece zor durumlarında değil, hayatın her anında Allah’a dua etmesini bilmesi gerekir. Edilecek duanın Allah ile kul arasında bir faziletli köprü olduğunu bilmek gerekir. Kul, Allah’a isteklerini ancak ettiği dualar ile iletebilmektedir. Kişi dua ederken Allah ile arasında hiç bir şey bulunmamaktadır. Tamamen her şey doğrudan iletilmektedir. Duanın bağırıp çağırarak yapılması ile sessiz bir şekilde yapılması arasında bir fark yoktur. Çünkü kişi Allah ile o anda yalnız kalmaktadır. Sadece kalpten dua edilmesinde bile iletişim sorunsuz şekilde kurulmaktadır.

Pazartesi Bereket Duası

Karınca duası, Allah katında daima makbul görülmüş, gücü ve hikmetine inanılarak yapılmaktadır. Bereket duası adı ile de Müslümanlar arasında bilmektedir. Birden fazla iş yerine girdiğiniz zaman duvarda yazılı bir şekilde asılı olduğuna hepimiz rastlamışızdır. Bolluk ve berekete kavuşmak isteyenler tarafından sık şekilde kullandığı çok etkili bir dua olarak bilinmektedir.

Pazartesi bereket duası ederek helal para, bolluk ve hayırlara vesile olacak rızka nail olmak mümkündür. Maddi sıkıntı içerisinde kalarak kıtlık çeken insanlar bu durumdan kurtulmak istiyor ise, Allah’tan kendilerine bolluk ve bereket istemelerini dualar ile iletme şansına nail olur. Her dua Allah katında kabul buyurmasını beklemek ise yanlıştır. Çünkü bazı çok isteyerek ettiğiniz dualar sizlere hayırlı olmayacağı için Allah katında kabul buyurmayabilir. Bundan dolayı dua etmekten asla kendinizi alı koymadan yapmaya devam etmelisiniz.

Bereket (Karınca) Duası Arapça Okunuşu

Pazartesi günü okunacak dualardan bir tanesi olan Bereket duasının Arapça Okunuşu:

Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.

Bereket (Karınca) Duası Türkçe Anlamı

Pazartesi günü okunacak dualardan bir tanesi olan Bereket duasının Türkçe Anlamı:

Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin, İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz. Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehf’in isimleri)

YAZAR BİLGİSİ
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.