24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua (Çok Etkili)

13.11.2023
13.459
24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua (Çok Etkili)

Maddi ve manevi olarak rızkımızın artması ve lütuflara mazhar olmak için, elimizde bulunan olanaklara göre çalışmalı ve dualar etmeliyiz. Sıkıntı içinde olan kişilerin en çok ettiği duaların başında  24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua gelmektedir. Yüce Rabbimiz bizleri yaratarak, görevlerimizi yapmamızı istemiştir. Görevlerini gereği gibi yerine getiren müminler, maddi ve manevi ihsanlara mazhar olurlar. Bu sebeple Allah’tan isteyeceğimiz şeyler ne olursa olsun, öncelikle bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Zenginlik Duası

Sonrasında ne istersek karşılığını alabiliriz. Duaları okuyup, zikirleri ve esmaları çeken kişiler isteklerinin olmadığını düşünüyorlarsa, kulluk görevlerini yerine getirip getirmediklerini gözden geçirmelidir. Bu yüzden her türlü meşru istediğinizde, Allah’a yönelmek isterseniz önce kulluk etmeniz gerekir. Bol rızık isteyen, fakirlikten kurtulup zengin olmayı isteyen kişiler, buna inanarak dualarını etmelidir.

24 Saatte Zengin Olmak İçin Okunacak Dua

 • “Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.” Bu duayı mal ve mülk sahibi olmak isteyenler, manevi yönden iktidara erişmek isteyenler, servetinin çoğalmasını isteyenler her gün en az 4 defa okumalıdır. Bunu günde 41 defa okurlarsa, daha etkili olur. Bunu sürekli olarak yapanlar, kısa sürede mallarında olan artışı göreceklerdir.
 • Her geçen gün daha fazla zenginleşeceklerdir. Rahat ve huzur dolu bir yaşamları olacaktır.
 • “Ya ilahel alihetir – refiy-ı celalüh.” Her gün bunu 20 defa okumayı alışkanlık haline getiren kişiler fakirlikten kurtulur, kendisine rızık kapıların açılmasını sağlar.
 • “Ya Vehhab” Meali, “Ey bolca hediyeler veren Vehhab.” Bu esmayı çeken kişiler zengin olmanın yolunu açarlar.
 • “Ya eğna min külli ganiy.” Meali, “Ey zengin olan, ey bütün zenginlerin en zengini” Bunu her gün tekrar etmeyi alışkanlık haline getirin.
 • “Ya ecvedü min külli cevad” Meali, “Ey cömert olan, ey bütün cömertlerin en cömerti” Her gün zikredilmesi gerekir.
 • “Ya elfatü min külli latif” Meali, “Ey lütuf sahiplerinden daha lütufkar olan Latif” Bu esmanın zengin olmak isteyenler tarafından okunması gerekir.
 • “Ya ekremü min külli Kerim” Meali, “Ey ikram eden, ey ikram edenlerden daha Kerim” Bu zikri zengin olmak için okuyun.
 • ” Ya erhamü min külli Rahim” Meali, “Ey en lütufkar ve merhametli olan, ey merhametlilerden daha Rahim” Bu zikir size zengin olmanın kapılarını açacaktır.
 • “Ya ehabbu min külli Habib” Meali, “Ey sevgili olan, ey tüm sevgililerden daha sevgili Allah” Elinizden geldiğince fakirlikten kurtulmak, zengin olmak için okumalısınız.
 • Vakıa suresini zengin olmak isteyenler her zaman okumalıdır. Hadis-i şeriflerde; “Her kim Vakıa süresini her gece bir kez okuyan, ömrünce fakirlik yüzü görmez.” denmiş, Vakıa suresinin zenginlik suresi olduğu belirtilmiş ve bunu herkesin öğrenmesi gerektiği söylenmiştir.
 • Yatsı namazından sonra iki rekat namaz kılın. İki rekatın sonlarında Fatiha suresinin ardından, Ayetel Kürsi okuyun. Son secdeden kalkmadan, ” Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir” diyerek namazınızı bitirin. Sonra israfu umar duasını okuyun. 3 defa elhamdülillah, 7 adet salavat, 7 defa besmele ve 100 defa ” La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin.” okuyarak, dileğinizi söyleyin. Bu dualara 7 gün boyunca devam etmelisiniz. Yüce Rabbimiz size helal kazançların kapılarını bu duaların hürmetine inşallah açacaktır. Hayırlı rızk sayesinde zengin olmak isteyen kişiler, bunu yapmalıdır. Bir kaç günde bile etkilerini göstermiş olan dualardır. Bunu yaparken şüpheye düşmemek gerekir.
 • ALLAH KABUL ETSİN

Dua Çiçeği Bulunduğu Eve Zenginlik Getirir Mi?

Dua çiçeği bazı kesimlerin inancına göre bulunduğu evin zenginliğine zenginlik katmaktadır. Her ne kadar her kesim tarafından inanılmasa da baya bir çoğunluk evinde Dua çiçeği bulundurmaktadır. Çiçeğin bir başka özelliği de bulunduğu ortamda ki nem dengesini koruması ve odada hoş durmasıdır.

Mutlaka Okumalısınız Zenginlik ve Bol Para İçin Gece Yarısı Duası

Ya İlahel Alihetir Refiy’ı Celalüh Anlamı

Ya ilahel alihetir – refiy-ı celalüh.” = (20 KEZ)
“Ya Vehhab”= “Ey bolca hediyeler veren Vehhab.” Bu esmayı çeken kişiler zengin olmanın yolunu açarlar.
“Ya eğna min külli ganiy.”= “Ey zengin olan, ey bütün zenginlerin en zengini”
“Ya ecvedü min külli cevad”= “Ey cömert olan, ey bütün cömertlerin en cömerti”
“Ya elfatü min külli latif”= “Ey lütuf sahiplerinden daha lütufkar olan Latif”
“Ya ekremü min külli Kerim”= “Ey ikram eden, ey ikram edenlerden daha Kerim”
” Ya erhamü min külli Rahim”= “Ey en lütufkar ve merhametli olan, ey merhametlilerden daha Rahim”
“Ya ehabbu min külli Habib”= “Ey sevgili olan, ey tüm sevgililerden daha sevgili Allah”

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.