İş Bulma Duası İle Kısa Sürede İş Bulun!

10.08.2022
6.165
İş Bulma Duası İle Kısa Sürede İş Bulun!

İşe Başlamak İçin Dua

Her yeni bir işe, her yeni bir göreve başlayan bu ayetleri iş bulma duası olarak okumalıdır. Allah-ü Teala, mümin kullarına bu duaları öğretmiştir. O mümin kulları da her işlerine başlamalarında bu duaları okumuşlardır. Cenab- Hakk Kur’an da böyle haber veriyor. Allah adıyla başlanan işte hayır, bereket olur. Huzur oluyor. Başarı ve muvaffakiyet oluyor. O zaman bu fırsatı kaçırmayalım. Her gün işimize başlamadan önce Besmele ile bu duayı okuyalım.

Okunuşu: “Rabbena atina min-ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda.rabbi’ş-rah li sadri.Ve yessir emri”

Manası:” Ey rabbimiz! Bize kendi katından bir rahmet ver. Ve bu işimizde bize doğruluk ver, bizim için muvaffakiyet(başarı) hazırla. ”Rabbim, göğsümü aç, ve işimi kolaylaştır.”

Evden İşe Giderken Okunacak Dua

Evden işe giderken o günün ve işinizin hayırlı geçmesi için dua okumanız sünnetdir. Sizler her gün evden şe giderken okunacak duayı okursanız o gününüz hayırlı geçecektir.

Rabbi Yessir ve la tuassir sehhil aleyne bi fadlike ye muyessir Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian ve temmim bil hayri. Ey Yüce Rabbi’m, Kolaylaştır, zorlaştırma, Yüce Rabbi’m hayırla sonuçlandır. Bize kendi katından bir rahmet ver, ihsan buyur. Ve bu işimizde bize doğruluk ver, bizim için başarı hazırla.

Makamlarda İşin Olumlu Olması İçin Okunacak Dua

Yaptığınız iş her en olursa olsun o iş de en iyisi olmak istersiniz. İşyerinde yükselmeniz hem daha rahat bir işe kavuşmanızı hem de daha iyi bir ücret almanızı sağlamaktadır. Makamlarda işin olumlu olması için dua okumanız gerekiyorsa eğer bu duayı sık sık okumanızda fayda var.

 “Allahümme hır li uehter U.Vela telkini ala ihtiyari”. Anlamı ise şöyledir: Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle. Allah’ım beni kendi başıma bırakma.

Zor Olan İşin Kolaylaşması İçin Dua

Bir iş ne kadar zorsa sizin o işin üstesinden gelmenizde zor olacağından stres yapmadan rahat bir şekilde düşünmelisiniz. Çok zorda kaldığınız anlarda bir köşeye çekilin ve içinizden bu duayı okuyun. İşleriniz göreceksiniz çok kolaylaşacak ve yapmayı planladığınız işler bir bir gerçek olacaktır.

Peygamber efendimiz  S.A.V kendinizi sıkıntı da hisettiğiniz zamanlarda okumanız için bu duayı önermektedir. O dua da şöyledir: La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim. Anlamı: Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar.

Mucize İş Bulma Duası

hızlı bir şekilde iş bulmak ve ailenizi geçindirebilmek için sizlerde sık sık dua etmeyi eksik etmeyin.

https://www.youtube.com/watch?v=FFhSYGHzvpo

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.