Etkisini Hemen Gösteren En Etkili Dualar

Etkisini Hemen Gösteren En Etkili Dualar

Hayat güzel olduğu kadar yorucudur. Etkisini hemen gösteren en etkili dualar hayata karşı daha güçlü olmamızı sağlar. Dileklerimizi harekete geçirir. Yaşam maddi ve manevi unsurlarla donatılmıştır. Hayat yolunda her insan çeşitli şekillerde sınanmaktadır. Sorunlar karşısında dua etmek hem çok rahatlatıcıdır hem de kaderi değiştirici etki gösterir. Tecrübe edilmiş pek çok dua ile dileklerinizi hızlıca gerçeğe dönüştürmek mümkün olmaktadır.

Etkisini Hemen Gösteren Dualar

Elbette ki duaların eksiksiz olması çok önemlidir. Bununla birlikte her dua için farklı bir dua metodu vardır. Kimi dua terkibi belirli zamanlarda ve sayılarda okunması kıymetlidir. Bu sebeple duaların okunma adabı önem taşıyacaktır. Etkisi hızlı olan dualar kişilere umut olmaktadır. Elbette ki Allahtan umut kesilmez. Allah dilediği kuluna istediğini verir. Elbette ki duaların kişinin ve çevresinin hayrına olması da çok önemli olacaktır.

Mutlaka okumalısınız Günahlarınızdan Arınmak İçin Etkili Dua

” Allahumme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedinillezi tanhallu bihi`l-ukadu ve tenfericu bihi`l-kurebu ve tukda bihi`l-havaicu ve tunalu bihirregaibu ve husnu`l-havatimi ve yustaskal -gamamu bivechi-hi`l-keriymi ve ala alihi ve sahbihi fiy kulli lemhatin ve nefesin biadedi kulli ma`lumin lek”

Olmasını istediğiniz dilekleriniz için dua okumak mucize etkisi yaratır. Her insanın gönlünden geçen dua farklıdır. Etkisi kuvvetli dualar ne için okunursa okunsun hızlıca tesirini gösterir. Maddi ve manevi her şey için okunacak dualar hayırlı zamanda hayatınıza çekilecektir. Salatı Tefriciye en etkili dualardan biridir. 4444 kere okunduğunda kısa süre içinde kişinin hayatında güzel değişimler oluşturur.

Anında Etkisini Gösteren Dua

Anında etkisini gösteren dua hemen herkes tarafından sorgulanmaktadır. Sağlıklı olmak için, mutlu olmak için ve bereketli olmak için dua okumak yaşamınızı cennete çevirecektir. Dua okumak her ne olursa olsun kişiyi rahatlatır ve huzur verir. Duanın kabulü ile birlikte birçok kişi şaşkınlığa uğramaktadır. Özel dilek duaları da kişinin dileklerini etkili şekilde hayatına çekmesine neden olmaktadır. Pek çok dua saatine geldiğinde ve Allah kısmet ettiği sürece gerçeğe dönüşmektedir.

Aslına bakılırsa içten edilen her dua etkisini hızlı bir şekilde gösterecektir. Özellikle canınız yandığında, yağmur yağarken, gece yarısı okunan duaların geri çevrilmesi olanaksızdır. Etkili duaların abdestli olarak okunması duanın kabulünde büyük etkisi olacaktır. Allah güzel dualarınızı kabul buyuracaktır.  Çok hızlı kabul olan dualarda hayrınıza olanı istemek çok önemlidir. Hayırsız olanı istemek oldukça yanlış ve tehlikelidir. Bu yüzden duanıza niyet ederken hakkımda en hayırlısını en güzel şekilde nasip et Allah’ım diyerek duanıza başlamanız kıymetli olacaktır. Minta’hul Cennet Duası peygamber efendimize verilmiş en güzel dilek dualarındandır.

“Bismillahirrahmanirrahiym

Ve ilahüküm ilahün vahıd* la ilahe illa hüver rahmanür rahiym* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatiyni ve euzü bike rabbi en yahdurun* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Kul rabbi enzilni münzelen mübaraken ve ente hayrul münzilin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbic’alni mükıymes salati ve min zürriyeti rabbena ve tekabbel düa’* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah muhammedün rasulüllah* Rabbena tekabbel minna inneke entes semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena heb lena min ezvacina ve zürrriyyatina kurrate a’yünin vec’alna lil müttekıyne imama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbişrah li sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena zalemna enfüsena ve in lem tağfir lena ve terhamna le nekunenne minel hasirin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena etmim lena nurana vağfir lena inneke ala külli şey’in kadir* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena efrığ aleyna hayran ve teveffena müslimin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena zünubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffena meal ebrar* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena ve li ıhvaninellezine sebekuna bil iman* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenasrif anna azabe cehenneme inne azabeha kane ğarama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbirhamhüma kema rabbeyani sağıyra* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Fe se yekfikehümüllahü ve hüves semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ya hayyü ya kayyumü ya zel celali vel ikram* Bi rahmetike ya erhamer rahimiyn”

1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası

“La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin”

1 günde gerçekleşen dilek duası birçok insanın yüzünü güldürmektedir. Çok kısa sürede kabul olan dualar dikkat çekicidir. Elbette ki duaların etkisini arttırmak için dua kapılarının aralık olduğu zamanları tercih etmek çok önemlidir. Bununla birlikte abdest müminlerin silahıdır. Bu sebeple abdestsiz olarak dua okumamak gerekir. Namazlarla birlikte dilek dualarınızı yapmak çok önemlidir. Bazı dualar hacet namazı kılındıktan sonra okunması önemli olacaktır. Özellikle ismi azam geçen dualar dileğinizi çok kısa bir zamanda gerçekleşmesinde etkilidir.

Özellikle Esma Hüsna duasının üçer kez okunması halinde dileklerinizin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Yapılan dilek zikirleri çok kıymetlidir. Dilek duaları yaparken en hayırlı zamanı istemek çok önemlidir. Dileklerimiz Allah’ın istemesi ile olmaktadır. Bu sebeple dualar kimi insan için bir saatte kimi insan içince bir aylık bir süreçte etkisini gösterecektir. Burada önemli olan duadan vazgeçmemektir. İnançla okunan dualar er ya da geç gerçekleşecektir.

Bir günde etkisini gösteren dualardan biri de Yunus peygamberin duasıdır. Bu dua ayrıca ismi azam olarakta kabul edilmektedir. Bir dileğinizin gerçekleşmesi adına Hz. Yunusun duasını okumak etkili olacaktır. Ayrıca bu dua sıkıntılarda ve zorluklarda okunması halinde kurtarıcı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.