Bakara Suresi Büyüyü Bozar mı?

29.06.2021
7.124
Bakara Suresi Büyüyü Bozar mı?

Bakara Suresi Büyüyü Bozar mı?

Bakara Suresi büyüyü bozmak için okunan en güçlü ayetler içerisinde yer almaktadır. Kuran-ı Kerim’in diğer şifa ayetleri gibi Bakara Suresinin de tüm ayetleri Müslümana şifa verir. Hem maddi hem de manevi olarak kişinin üzerine musallat olan büyüyün çözülmesi ve ortadan kalkması için son derece etkilidir. Bakara Suresinin büyüye karşı çok etkili olduğu ile ilgili ise sevgili Peygamberimizin hadis-i şerifleri bulunmaktadır.

Kuran-ı Kerim’in en uzun suresi olan Bakara Suresi, çok özel sureler içerisinde yer almakta ve büyünün bozulması için mutlaka okunması gereken bir suredir. Özellikle bu sure içerisinde bulunan özel ayetler, büyünün tesirinin gitmesine ve ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bakara Suresini büyü bozulması için okuyabileceğiniz gibi, şifa bulmak için de okuyabilir ve yüce Allah’ın sizlere şifa vermesini talep edebilirsiniz. Çok etkili bir sure olan Bakara Suresi, okuyan kişiye çok çabuk etki göstermektedir.

 Bakara Suresi Büyüyü Nasıl Bozar?

Bakara Suresi okuyarak büyünün bozulmasını istiyorsanız, bu sureyi okumadan önce yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Sizlerin ister evine ister de şahsınıza büyü yapılmış olsun, bu büyünün bozulması Bakara Suresi ile kolay olacaktır.

Bakara Suresi ile büyünün bozulması için öncelikle şunları yapmanız gereklidir.

 • Önce vücudunuzun hiç bir yeri kuru kalmayacak şekilde boy abdesti alınız.
 • Daha sonra öncelikle farz namazlarınızı ve Bakara Suresini okumadan önce iki rekat hacet namazı kılın.
 • Daha sonra bayan ise tesettürünü örttükten sonra, Kuran-ı Kerim’i açarak, Bakara Suresini okusun. Eğer erkek veya kadın bu sureyi ezbere doğru şekilde biliyorsa, Kuran-ı Kerime bakmadan da okuyabilir.

Okumayı bitirdikten sonra ise kendisine yapılan büyünün kalkması için Allah’a niyaz etmek ve yapılan büyünün bozulmasını istenmelidir. Bakara Suresi ile beraber Felak ve Nas Sureleri de büyünün bozulması için okunması gereken önemli sureler içerisinde yer almaktadır.

 Bakara Suresi İle Büyü Bozulması Uzun Sürer mi?

Bakara Suresini size yapılan büyünün bozulması için okuduğu iseniz ve kısa süre içerisinde tesirini göremediği iseniz, bu surenin biraz uzayacağını söyleyebiliriz. Çünkü kişiye yapılan büyü karşısında Allah kulunu imtihan etmekte ve kendisine olan samimiyetini ölçmektedir. Bu yüzden okumuş olduğunuz surenin hemen tesir göstermemesi sizi umutsuzluğa düşürmesin.

Çünkü Kuran-ı Kerim ayetleri içerisinde bulunan tüm sureler Müslümanlara maddi ve manevi şifa veren ayetlerdir ve sabır etmek gereklidir. Bu zaman içerisinde Kuran-ı Kerim dışında olan cinci, medyum ve büyücü gibi para tuzağı olan kişilerin yanına kesinlikle gidilmemelidir. Bu kişiler sadece sizlerin parasına gözünü dikmiş olan insanlardır ve size bulaşan büyüyü bozamazlar. Her şey Allah’ın iradesi ve dilemesi ile olmaktadır.

Size bulaşan büyünün de çözülmesini Allah’ın kelamı olan Kuran-ı Kerim gerçekleştirecektir. Kuran-ı Kerim dışında gidilen bütün yollar ise yanlıştır ve gidilmemesi gerekmektedir. Bakara Suresi ile büyü bozulması eğer uzun sürüyorsa, eksikliğin Allah’ın kelamında değil, kendinizde olduğunun farkına varmanız gereklidir.

Allah’a karşı olan görevlerinizi ve başta namaz olmak üzere, diğer ibadetlerinizi aksatmadan yapmalısınız. Daha sonra size musallat olan büyünün tesirini ise bu görevlerinizi yaptıktan sonra, Bakara Suresini okuyarak kısa sürede göreceksiniz. Bundan hiç bir Müslümanın şüphesi olmasın.

 Büyünün Bozulması İçin Bakara Suresi Kaç Defa Okunmalıdır?

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vessellem) Bakara Suresinin fazileti ve faydaları ile ilgili birçok hadis-i şerif beyan etmiştir. Bu hadis-i şerifler içerisinde Bakara Suresinin büyüye karşı en etkili silah olduğunu ve Bakara Suresi okunan ve okunmaya devam eden eve, büyü ve sihir gibi şeylerin musallat olmayacağınız söylemiştir.

Büyünün bozulması için Bakara Suresi ile beraber İhlas, Felak ve Nas Sureleri de belli adetlerde okunmalıdır. Bakara Suresini 3 defa okursanız ve bu surenin peşine Rad, Tarık, Rahman, Felak, Nas ve İhlas Surelerini ilave ederseniz, büyünün bozulması daha kısa sürede olacak ve huzurlu bir yaşam süreceksiniz. Bu sureleri okurken göstereceğiniz sabır ve samimiyet ise, Allah’ın dualarınızı kabul etmesine ve size yardım ederek, size musallat olmuş büyünün ortadan kalkmasına vesile olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

 1. İsmail dedi ki:

  Büyübozma

 2. İsmail dedi ki:

  Bakara süresiyle büyü bozmak mümkün mü?

 3. İsmail dedi ki:

  Bakaratsüresibüyübozma

 4. İsmail dedi ki:

  Bakaratsüresibüyüçözme