Hemen Aratan Dua Bakara 260 (Denenmiş)

Hemen Aratan Dua Bakara 260 (Denenmiş)

Aşk hayatı yolunda gitmeyip çok sevdiği kişiyle ayrılan kişiler umutsuzluğa düşer. Hemen aratan dua denenmiş Bakara 260 ayeti ile ayrılık acısı çekenler için oldukça etkilidir. Eşinizle veya dostunuzla herhangi bir sebepten ötürü ayrı düştüyseniz tekrar bir araya gelmeyi istemek çok normaldir. Bakara suresinin 260. Ayeti küskün kişilerin iletişim kurabilmeleri için oldukça etkilidir.  Duada deneme olmaz ancak bu ayeti kerime kişiler arasında iletişimi anında sağlamaktadır.

Hemen Aratan Dua

“Ve iz kale ibrahimu rabbi erini keyfe tuhyil mevta kale e ve lem tu’min kale bela ve lakin li yatmainne kalbi kale fe huz erbeaten minet tayri fe surhunne ileyke summec’al ala kulli cebelin minhunne cuz’en summed’uhunne ye’tineke sa’ya, va’lem ennallahe azizun hakim”

Bakara suresinin 260. Ayeti H. İbrahim ile Allah’ın konuşmasını insanlara nakletmektedir. Bu ayette ölüyü diriltme ve çağırma temaları bulunmaktadır. Çok değer verdiğiniz birinle aranızdaki iletişim bitmiş olabilir. Hiçbir şekilde ulaşamayabilirsiniz. Sizin hayatınızda ölü pozisyonda olabilir. Ancak Bakara suresinin 260. Ayetini usulünce okuduğunuzda kişi mağarasından çıkıp sizinle iletişim kurmak için can atacaktır.

Bu ayet ölü kuşların nasıl Hz. İbrahim’e geri döndüğünü şahitlik eder. İletişimde olmadığınız insanı bu ayeti okuyarak sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Bu duayı okuduğunuzda kişi sizi aramama gibi bir şansı yoktur. Allah’ın izni ile birlikte iletişimi yoktan var etmek mümkündür. Duayı aksatmadan kişi sizi arayana dek okumanız çok önemlidir. Bir kere okudum beni aramadı gibi bir şüpheye düşmemelisiniz. Dua sabır gerektirir ve en hayrınıza olan zamanda gerçekleşir.

Mutlaka okumalısınız Sevgilinin Yüreğine Ateş Düşüren Dua

Bakara Suresi 260 Ayet Ne İçin Okunur?

Bakara suresi 260 ayet ne için okunur herkes tarafından merak edilmektedir. Bakara suresinin 260. Ayeti iletişim sorunu yaşadığımız sevdiklerimizle tekrardan iletişim kurabilmek için okunmaktadır. İster bir hafta ister iki sene fark etmeksizin iletişim olmayan kişiler Bakara suresinin 260. Ayetini okuduğunda isteğini elde eder.  Kişinin iletişime geçmesi için okunan bu ayet aradaki ardaki soğukluğunda kırılmasına olanak tanır.

  • Bakara suresinin 260. Ayetinde Hz. İbrahim Allah’ın ölüleri nasıl dirilttiği hakkında bir soru sorar.
  • Bunun üzerine yüce Allah Hz. İbrahim’in kendine inancını sorgular. Hz. İbrahim inancının tam olduğunu ancak yine de mucizeyi kendisinin görmesini inancını daha da besleyip doyuracağını beyan eder.
  • Bunun üzerine Allah İbrahim’e dört adet kuş alıp beslemesini, onları kendine alıştırmasını ve itaat ettirmesini emreder. Daha sonra dağın dört bir yanına kuşlardan farklı parçalar koymasını ister.  Sonra bu kuşları geri çağırmasını emreder.
  • Kuşların geri geleceğini buyuran Allah kuşkusuz her şeye gücü yetendir.

Bakara suresinin260. ayeti bize çağrıyı da vurgular. Ölmüş duyguların, iletişimsizliğin dirilmesi için bu ayet çok etkilidir.  Okuyacağınız bu ayet kesinlikle karşı taraf için bir çağrıdır. İnanarak okunduğunda Allah izin verirse iletişim kurmak istediğiniz kişi çağrınıza kulak verecek ve içinde sizle iletişim kurmak için his oluşacaktır.

Sevdiğini Koşarak Yanına Getirmek İçin Dua

Sevdiğini koşarak yanına getirmek için dua sürekli sorulmaktadır. Özellikle Bakara suresinin 260. Ayeti sevdiğiniz kişiyi yanınıza getirmek için inanılmaz tesirlidir. Ayetin mealinden de anlaşıldığı gibi itaat etme, çağrıya kulak verme eylemleri vardır. Duayı düzenli bir şekilde okuduğunuzda iletişim kurmak istediğiniz kişi ne şekilde olursa olsun sizinle görüşecektir. Özellikle yanınıza gelmesi kaçınılmazdır. Elbette ki okuduğunuz ayet olduğu için abdestsiz okuma mümkün değildir.

Bu dua kişilerin sizi araması, yanınıza gelmesi için etkilidir. Ayet herhangi bir sayıya bağlı olmadan okunmalıdır. Bu yüzden kişi iletişime geçene kadar okunması uygun olacaktır. İletişimden sonra sıcak ve sevgi dolu bir iletişim kurabilmek için okumaya devam etmek çok kıymetli olacaktır. Bakara suresi 260. Ayet sadece sevgili değil aile bireyleri içinde okunabilecek güçlü bir iletişim duasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.