Ölüm Anında İmanlı Gitmek İsteyenler İçin Dua

31.01.2023
3.319
Ölüm Anında İmanlı Gitmek İsteyenler İçin Dua

İnsan dünyadaki görevlerini tamamladıktan sonra, edebi istirahat zamanı geldiğinde dünya ile ilişkisini keser. Ölümü tatmayacak canlı yoktur. Ölüm anında imanlı gitmek isteyenler için dua çok kıymetlidir.  Ölüm anı genel olarak sıkıntılıdır. Bir geçiş anıdır. Bu yüzden iman edenler, imanlı olanlar bu anı kolaylıkla bir kuş gibi atlatırlar.

Allah’ın huzuruna imansız olarak gitmek kabir hayatını da olumsuz etkileyecektir. İmanlı olmak Allah’ın birliğine inanmak ve buyruklarına tam itaat etmek demektir. Son nefeste imanlı ölmek için dua etmek çok önemlidir. İmanlı olarak ölebilmek, kelimeyi şehadet etmek, zemzem suları ile ölebilmek her Müslümanın isteğidir. Ölümünde hayırlı olabilmesi adına imanla yaşamak ve yine imanla ölmek gerekir.

İman Sahibi İnsanların Ölümü

İmanlı insanlar Allahtan korkan ve Allah’ın emirlerini gücü yettiğince yerine getiren insanlardır. Sadece dünya hayatında değil ölürken de imanlı olabilmek çok kutsaldır.  İman müminlerin silahıdır ve kabir azabından koruyucudur.  Müslüman kimseler imanlı bir şekilde hayırlı ölüm duası okumalıdır. Kişinin kendi ahiretini hazırlaması çok kıymetlidir.

Ölüm anını kolaylaştıran en büyük niteliklerden biri kişinin imanıdır. İmansız kimseler bu anda büyük zorluk yaşarlar. Sıkıntı ile can verirler. İman sayesinde kişiler Allah’ın huzuruna güzellikle ve nur içinde giderler.  Bununla birlikte yaptıklarınızdan tövbe etmeniz, hatandan af dilemeniz oldukça önemlidir. Allah bağışlayıcı ve merhametlilerin en merhametlisidir.

Ölüm Anında İmanlı Gitmek İsteyenler İçin Dua

Ölüm anında imanlı gitmek herkesin isteyeceği bir şeydir. Bu dünyadaki görevimizi bitirdikten sonra, Allah’ın bize verdiği yaşam mücadelesinden sonra ölümü hak ederiz. Ölümden sonra imanlı bir şekilde Allah’ın karşısına çıkmak için ise dua okumalıyız. Bu dünyada Allah’ın bize verdiği şartları yerine getirmeliyiz. Ölüm yeni bir başlangıç olduğunu unutmayalım inanan arkadaşlar.

Ölümden sonrasını Cehennemde değilde Cennet bahçelerinde geçirmeyi herkes ister. Bunu en iyi bilen Allah’tır. Allah’a dua ederek imanlı bir şekilde ölmek isteyebiliriz. Aşağıda vereceğimiz duayı istediğiniz zaman okuyun. Eğer çaresiz bir hastalığa kapıldıysanız her gün okuyun.

Duanın Okunuşu: La ilahe illallahu’l-meucudu bi-külli zeman. La ilahe illallahu’l -ma’budu bi-külli mekân. La ilahe illallahu’l-ma’rufu bi-külli ihsan. La ilahe illallahu’l-mezkûnı bi-külli lisan. La ilahe illallahu külle yevmin hüve fi şe’n. La ilahe illallahul-emanu’l emanu min zeuali’l-imani ue min şerri’ş-şeytani ya kadime’l-ihsan, ya Gafuru, ya Gufran, bi rahmetike ya erhame’r-rahimin, ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ecmain. Ya Allah ya Allah.

Türkçe Anlamı:
 Allah’tan başka ilah yoktur. O, yüce Allah her zaman var olmuştur. Allah’tan başka ilah yoktur. O, yüce Allah ki her mekânda sadece ona ibadet edilir. Allah’tan başka ilah yoktur. O her iyiliğin sahibidir. Allah’tan başka ilah yoktur. O, her lisanla zikredilendir. Allah’tan başka ilah yoktur. O, her an yeni bir işle ve yaradılışla meşguldür. Allah’tan başka ilah yoktur. Şeytanın şerrinden ve imanın kaybedilmesinden sadece ona sığınılır. Ey ihsanı hep var olan, ey bağışlayan ve mağfiret sahibi olan. Senin rahmetinle Sana sığınırız ey Rahman salât ve selam efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) olsun.. Ey Allah. Ey Allah…

Allah ettiğiniz duaları kabul etsin. Allah hepinize uzun ve sağlıklı bir yaşam versin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.