Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Etkili)

Tembellikten kurtulmak için dua edebilirsiniz.  Tembellik aslında bir hastalıktır. Tembel insanlar işlerinde, okullarında başarılı olamazlar. Tembel insanlar namaz dahi kılmak istemezler çünkü içindeki ses ona hiç bir şey yaptırmamak istiyordur. Yani kısacası Şeytan’a uyan kişi tembel olur. Tembel insan zengin olamaz, tembel insan başarılı olamaz. Etrafımızda tembel olup başarılı olan kimse yoktur. Sizde eğer kendinizi tembel hissediyorsanız kendinize kızmaktan vazgeçmelisiniz. Tembellik dediğimiz gibi bir hastalık ve şeytanın işidir. Tembellikten korunmak için Allah’a sığının ve Allah’a bol bol dua ediniz. Bu duaları ederek hızlı bir şekilde üstünüzdeki tembellikten kurtulur rahat ve huzurlu bir hayata merhaba dersiniz. Tembellikten kurtulmak için okuyacağınız duayı öncelikle abdest alarak okumalısınız. Temiz kalpli okunan dualar, Allah katında kabul olacaktır. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Sonrasında Allah’a dua ederek tembellikten kurtulmak istediğinizi belirtiniz.

Okunuşu: (Allahümme innı euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve’l aczi ve’l keseli ve’l-cübni ve’l-buhli ve dalai’d-deyni ve ğalebeti’r-ricali)
Duanın Türkçe Anlamı: Allah’ım! Hüzünden, kederden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım. (Buhari,7/159)

Allah ettiğiniz duaları kabul etsin. Amin. Birbirimize amin diyerek destek olabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konuşma Zorluğu (Bozukluğu) Çekenler İçin Etkili Dualar

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş