Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Etkili)

05.09.2018
10.456
Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Etkili)

Tembellikten kurtulmak için dua edebilirsiniz.  Tembellik aslında bir hastalıktır. Tembel insanlar işlerinde, okullarında başarılı olamazlar. Tembel insanlar namaz dahi kılmak istemezler çünkü içindeki ses ona hiç bir şey yaptırmamak istiyordur. Yani kısacası Şeytan’a uyan kişi tembel olur. Tembel insan zengin olamaz, tembel insan başarılı olamaz. Etrafımızda tembel olup başarılı olan kimse yoktur. Sizde eğer kendinizi tembel hissediyorsanız kendinize kızmaktan vazgeçmelisiniz. Tembellik dediğimiz gibi bir hastalık ve şeytanın işidir. Tembellikten korunmak için Allah’a sığının ve Allah’a bol bol dua ediniz. Bu duaları ederek hızlı bir şekilde üstünüzdeki tembellikten kurtulur rahat ve huzurlu bir hayata merhaba dersiniz. Tembellikten kurtulmak için okuyacağınız duayı öncelikle abdest alarak okumalısınız. Temiz kalpli okunan dualar, Allah katında kabul olacaktır. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Sonrasında Allah’a dua ederek tembellikten kurtulmak istediğinizi belirtiniz.

Okunuşu: (Allahümme innı euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve’l aczi ve’l keseli ve’l-cübni ve’l-buhli ve dalai’d-deyni ve ğalebeti’r-ricali)
Duanın Türkçe Anlamı: Allah’ım! Hüzünden, kederden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım. (Buhari,7/159)

Allah ettiğiniz duaları kabul etsin. Amin. Birbirimize amin diyerek destek olabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Cuma Günü Okunacak Tüm Etkili Dualar
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.