Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Çok Etkili)

27.01.2023
12.543
Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Çok Etkili)

Tembellik her alanda hayatı olumsuz etkileyen bir sıfattır. Kişilerin hayatta başarı gösterebilmesi için çalışkan olması gerekir. Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Etkili) sayesinde çalışma seviyesini yükseltmek mümkündür. Tembel insan işine zamanında gitmez, Tembel insan ailesinin ihtiyaçlarını zamanında karşılamaz. Tembel insan her zaman için bahane bulan insandır. Bu yüzünden bu sorundan acilen kurtulmak gerekir. Yoksa tembellik insanın yaşamından her gün biraz daha çalar.

Tembel insanlar çevresinde de saygı görmezler. Bu yüzden gerek iş yaşamı gerek aile yaşamlarında sorunlar ard arda gelir. Tembellikten sıyrılmak için peygamberimizin tavsiye ettiği dualar okunmalıdır. Bununla birlikle salavat dualarına ağırlık verilmelidir. Tembellik ve miskinlikten kurtaran dua ile kişiler çabalayarak zamanla çalışkan olmayan heveslenirler.

Tembellikten Kurtulmak İçin Esma Hüsna

Kişilerin tembellik ve miskinlikten kurtulması için Esma Hüsna çalışmaları oldukça etkili olacaktır. Tembellik için zikir çok kıymetlidir. Tembel insan için hayat oldukça zordur. Çalışarak para kazanılır, emekle hayatta başarı sağlanır. Bu yüzden tembellik şeytani özellik taşır. Tembellik sorunu olan kişilerin duaya sığınması çalışma isteğini arttıracaktır.

Tembel insanların çalışkan sıfatına nail olabilmeleri mümkündür. Bunun için Ya Metin esması sürekli olarak zikredilmelidir. Bu esmanın düzenli ve günlük 500 defa okunması halinde Allah’ın izniyle tembellikten kurtulmak mümkün olacaktır. Elbette ki her dua büyük bir inançla okunmalıdır. Eğer eşiniz veya çocuğunuz tembel ise onun adına da bu çalışmaları yapabilirsiniz.

Tembellikten Kurtulmak İçin Dua (Etkili)

Tembellikten kurtulmak için dua edebilirsiniz.  Tembellik aslında bir hastalıktır. Tembel insanlar işlerinde, okullarında başarılı olamazlar. Tembel insanlar namaz dahi kılmak istemezler çünkü içindeki ses ona hiç bir şey yaptırmamak istiyordur. Yani kısacası Şeytan’a uyan kişi tembel olur. Tembel insan zengin olamaz, tembel insan başarılı olamaz. Etrafımızda tembel olup başarılı olan kimse yoktur. Sizde eğer kendinizi tembel hissediyorsanız kendinize kızmaktan vazgeçmelisiniz. Tembellik dediğimiz gibi bir hastalık ve şeytanın işidir. Tembellikten korunmak için Allah’a sığının ve Allah’a bol bol dua ediniz. Bu duaları ederek hızlı bir şekilde üstünüzdeki tembellikten kurtulur rahat ve huzurlu bir hayata merhaba dersiniz. Tembellikten kurtulmak için okuyacağınız duayı öncelikle abdest alarak okumalısınız. Temiz kalpli okunan dualar, Allah katında kabul olacaktır. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Sonrasında Allah’a dua ederek tembellikten kurtulmak istediğinizi belirtiniz.

Okunuşu: (Allahümme innı euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve’l aczi ve’l keseli ve’l-cübni ve’l-buhli ve dalai’d-deyni ve ğalebeti’r-ricali)
Duanın Türkçe Anlamı: Allah’ım! Hüzünden, kederden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, borç baskısından ve insanların kahrına uğramaktan sana sığınırım. (Buhari,7/159)

Allah ettiğiniz duaları kabul etsin. Amin. Birbirimize amin diyerek destek olabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.