Öfkelendiğinizde Okunacak Etkili Dua

13.04.2023
1.581
Öfkelendiğinizde Okunacak Etkili Dua

Öfke insan sağlığı için oldukça zararlı bir duygudur. Öfke kontrolünü sağlamak için dualardan da destek alabiliriz. Öfkelendiğinizde okunacak etkili dua ile sinirli yapınızı değiştirebilirsiniz. Öfke duymak sağlık açısından da oldukça tehlikelidir. Birine öfkelendiğinizde meydana gelecek durumlar oldukça risklidir. Bu yüzden kişi sinirlendiğinde yatıştırıcı dualara sığınmalıdır.

Öfke duyduğunuzda kendinizi rahatlatmak için dua etmeniz hem sıhhatiniz açısından hem de çevrenizdeki kişiler açısından son derece önemlidir. Sakinleşmek için okunacak dua sizi sinirlendiğiniz konudaki bakış açınızı biraz hafifletecektir. Öfke bedeninize ve ruhunuza zararlı bir duygudur. Bundan kaçınmak için Allah’ın yardımını dilemek oldukça akıllıca olacaktır. Öfke karşınızda sabır göstermenizin tek yolu dua etmektir.

Sakinleştirmek için Dua

Kişi öfkeli olduğu anlarda sağlıklı düşünemez. Bu sebeple fevri davranışlarda bulunabilir. Öfkenin şiddeti ne kadar yoğun olursa verdiği zararda o denli yüksek olacaktır. Öfkeli bir insanla karşı karşıya kaldığınızda da birini sakinleştirmek için dua niyet edebilirsiniz. Bu hem sizi öfkeli insan karşı koruyacak hem de ortama sakinlik katacaktır.

Öfke duygusundan arınmak için kısa bir dua tavsiyesi bulunur. Bu duayı zikir olarak sayısız okuduğunuzda öfkeli insan süt dökmüş kedi gibi yumuşar. Öfkesi diner. Eğer sinirli bir eşe veya babaya sahipseniz öfke duaları ile huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Öfkeli insanları sakinleştirmek adına Ya Halim esmasını da zikredebilirsiniz. Bu sayede öfke sakinlik durumu ile yer değişecektir.

Öfkelendiğinizde Okunacak Etkili Dua

Öfkelendiğinizde dua okuyarak kendinizi sakinleştirebilirsiniz. Günlük hayatta bazı durumlarda öfkenlediğimiz olmaktadır. Öfke kontrolü sağlamazsak kötü şeyler başımıza gelebilir. Buda bizi de sevdiklerimizi de üzmemize yol açar. Çok sinirli bir yapıya sahipseniz ve öfkenlediğinizde ne yapacağınızı bilmiyorsanız vereceğimiz duayı okuyabildiğiniz kadar okuyarak Allah’tan şifa istemelisiniz. Çünkü öfkelenince büyük ihtimalle günah işleriz. Günah işlemeden Allah’tan yardım istemeli ve öfkenizi dindirebilirsiniz. Bu kısa duayı ezberleyebilir ve kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda okuyabilirsiniz.

Duanın Okunuşu: Allahümme’ğfirU zenbi ve ezhib ğayza kalbi ve ecirni min mudıllati’l-fiten.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Günahımı bağışla, kalbimdeki öfkeyi dindir ve beni fitnecilerin saptırmasından koru. (Taberani, el-Muce’mül-Kebir, XXIII, 338, No: 785)

Allah bütün dualarınızı kabul etsin. Dualar size şifa olsun İnşAllah. Amin

Sinirli Kişiye Okunacak Dua

Sinirli bir kişiye okunabilecek bir dua, öncelikle sinirin neden kaynaklandığını anlamaya çalışarak başlamalıdır. Sinir genellikle kişinin içinde bulunduğu stresli veya zor durumlardan kaynaklanır. Bu nedenle, sinirli bir kişiye okunacak dua, kişinin sakinleşmesine ve rahatlamasına yardımcı olacak şekilde olmalıdır. İşte sinirli kişiye okunabilecek bir dua örneği:

“Allah’ım, bizleri sabırla ve sükunetle donat. Bize güç ver, korkularımızı yatıştır ve kaygılarımızı hafiflet. İçimizdeki öfkeyi ve siniri gider. Bize şefkatini ve merhametini göster. Sen bizim tek dayanağımızsın. Bizleri doğru yola yönlendir ve bizi günahlarımızdan arındır. Amin.”

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.