Eşinizle Aranızdaki Muhabbeti Artırmak İçin Dua

Eşinizle Aranızdaki Muhabbeti Artırmak İçin Dua

Eşlerin birbiri ile diyalogları oldukça önemlidir. Eşinizle aranızdaki muhabbeti artırmak için dua etmek hem sevap hem de ilişkilerin sağlamlaştırılması için kıymetlidir. Eşler arasında sohbet keyifli ve ılımlı oldukça ilişkiler her zaman için huzur verici olmaktadır. Karı koca arasındaki ilişki tüm aileyi etkilemektedir. Dolayısı ile eşlerin birbirlerine sevgi ve saygı duymaları oldukça önemlidir.

Eşinizle Aranızdaki Muhabbeti Artırmak İçin Dua

Peygamber efendimiz eşlerine duyduğu sevgi ve saygı ile ümmetini aile içi davranışlara ve muhabbete dikkat çekmiştir.

“ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ ayn” Taha suresinin son ayetinde geçmektedir. 41 gün boyunca 41 kez okunduğu takdirde eşlerin muhabbetini arttırmaktadır.

Eşinizle aranızdaki muhabbeti artırmak için dua terkipleri huzursuzluğu şıp diye kesecektir. Özellikle aile geçimsizlikleri en çok çocukları etkilemektedir. Özellikle eşlerin boşanmayı dilemesi Allah katında oldukça yakışıksız bir davranıştır. Bu yüzden dua ile eşlerin muhabbeti arttırılması çok önemli bir konudur. Aile birliğinin korunması için eşlerin birbirini anlaması, koruyup kollaması gerekmektedir. Muhabbet ve aşkın sağlanması için okunan dualar çok kıymetlidir.

Muhabbet duaları eşlerin sağlıklı ilişkiler kurmasında etkilidir. Bu yüzden evlilik ilişkilerinin ilk günkü mutlulukla devam edebilmesi adına birtakım duaların sürekli olarak okunması çok faydalıdır. Elbette ki her evde ufak tefek sıkıntılar olabilir. Bunların aşılması adına eşlerin birbirlerine saygı ve sevgi duyması esastır. Muhabbet duaları ile kişiler her zaman birbirine ilgili ve anlayışlı olabilmektedir. Evliliklerinde sorun yaşayan kişiler aradaki bağların kuvvetlenmesi için muhabbet duaları okumalıdır.

Kavgalı Eşler İçin Okunacak Dua

Kavgalı eşler için okunacak dua aileye huzur vermektedir. Evlilikte bazen sudan sebeplerden bile tartışma çıkabilir. Farklı karakterdeki insanların birlikte yaşaması zaten oldukça zordur. Evlilik müessesesinde eşler birbirini dengelediğinde geçim oluşmaktadır. Tartışmalar tatlılıkla çözümlenmeye çalışmalıdır. Hararetli tartışmalar konuyu daha da büyüteceğinden işlerin karışmasına ve yanlış anlamalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden tartışma yaşamamak adına ya da var olan kavgaların, dargınlıkların bitmesi adına dua etmek çok etkili olacaktır.

“Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm”

Mutlaka okumalısınız Kara Sevdaya Tutulan Kişinin Sevdasına Kavuşması İçin Dua

Eşlerin aralarında husumet olması çocuklarında sorunlu olmasına neden olmaktadır. Karı koca arasında uyuşmazlıklar dua iyi ılımlı hale dönüştürülebilir. Eşler arasındaki geçimsizlikleri ortadan kaldırmak büyük sevaptır. Dua çalışmaları eşinle geçim isteyen kişiler tarafından yapılmalıdır. Duaların düzenli ve abdestli biçimle dokunması çok önemlidir. Duaların eşler arasındaki sorunlara tesir etmesi için sürekli okunması gerekir. Kavgalı eşler için okunacak dua terkipleri konu çözümlenene kadar okunmalıdır.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Eşler arasındaki soğukluk için dua çok önemlidir. Evlilik esnasında her türlü soğukluk olabilir. Hiç yoktan sebepler itici ve sevimsiz gelebilir. Bu da eşler arasında tensel ve duygusal soğukluklar yaratır. Eşlerin birbirlerine karşı her zaman şefkatle yaklaşmalıdır.  Karı koca arasında soğuk rüzgarların geçmesi adına okunacak dualar kısa zamanda tesir yaratır. Eşler birbirleri ile ne kadar sıcak ilişki kurarsa evlilik o kadar sağlıklı olacaktır.

“Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

Soğukluk tek taraflı olabileceği gibi iki tarafında birbirini itmesi ile olabilmektedir. Bazen üçüncü etkiler nedeni ile de çiftler arasında soğukluk yaşanmaktadır. Soğukluk giderilmediği takdirde eşler arası büyük sorunlar ve kavgalar oluşum gösterir. Bu sebeple Allah’a sığınmak ve eşler arasındaki soğukluk için dua okumak soğukluğun hızlı şifalanmasını sağlayacaktır. Elbette ki eşlerde dua okurken bir yandan da çabalamaya özen göstermelidir.

Evlilikte soğukluk oldukça sıkıntılı bir durumdur. Aynı ev içinde ortak sorumluluklar vardır. Karı koca ellerinden geldiğince sorunlarını aşmaya odaklanmalıdır.  İçsel ve dışsal olarak evliliği etkileyen durumlardan uzak durmakta karı koca arasındaki soğukluğu gidermektedir. Soğuk duygular karşısında okunan dualar kişilerde sıcaklık uyandırıcı olacaktır. Ancak dua ederken ılımlı davranışlar içinde olmak her iki taraf için umut vaat edici olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.