Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Dua

Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Dua

Vesvese huzursuzluk yaratan bir durumdur. Şeytan insanın duygu ve düşüncelerine girdiğinde vesvese hasıl olur. Bu nedenle kişi bazen olmayan şeyleri bile oluyormuş gibi hissedebilir. Kişi huzursuz olur, yaptığı ibadetlerden emin olamaz veya ibadete yönelemez. Şeytanın vesvesesinden korunmak için dua okumak oldukça önemli olacaktır. Şeytanın şerrinden korunmak için etkili dualar bulunmaktadır.

Şeytan insanları yolundan saptırarak günahlar işlemesine vesile olmaktadır. Bu yüzden dua çalışmaları ile irademize sahip çıkmalı ve vesveseleri bertaraf etmeliyiz. Özellikle namaz esnasında şeytan kişilerin aklına vesvese salmaktadır. Aklına vesvese giren kişi abdest almakta sıkıntı çeker. Namaz esnasında düşüncelerle savaşır. Takıntı ve vesveselerden kurtulmak için dua yapmak ibadetlerinizi kolaylıkla yapabilmenizi sağlayacaktır.

Kalbinizdeki Vesveselerden Kurtulmak için Zikir

Şeytan insanı günlük ibadetlerinden ve işlerinden alıkoymak için elinden geleni yapar. Bu sebeple korunma yapmak çok önemlidir. Özellikle her işin başında besmele çekmek şeytan uzaklaşması için etkilidir. Bununla birlikte vesvese için en etkili dua önerileri dikkate alınmalıdır. Şeytanın işi yoktur ve her zaman insanları işinden alıkoymak için bir bahane ve vesvese verecektir.

Şeytanın aklınıza düşürdüğü vesveselerden korunmak için Esma Hüsna çalışmalarından da yararlanabilirsiniz. Her zaman gusül abdesti ile olmak, dua ederken namaz abdesti almak çok önemlidir. Vesvese olduğunu bildiğiniz duygu ve düşünceleri hissettiğinizde hemen besmele çekerek duaya yönelmelisiniz. Bu sayede şeytanın oyunlarını bozabilirsiniz.

Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Dua

Şeytanın vesvesinden korunmak için dua , En etkili duadır. Şeytan bizi hep kötü yollara gitmemize , herşeyden korkmamıza ve başarısız olup günah işlememiz için çabalar. İrademizle bizde şeytana karşı gelmeye çalışırız. Şeytanın bizi yönlendirdiği şeyler hoşumuza gider ve günah işleriz. İşte bu yüzden bu duayı okuyarak şeytanı kendimizden uzak tutarız. İşte duamız;

Duanın Okunuşu: Allahümmec’al fi kalbi nuren ve fi sem’l nuren ve fi basarı nuren ve fevki nuren ve tahti nuren vec’alni nura.

Türkçe Anlamı: Allah’ım, kalbime, kulaklarıma, gözlerime, nurundan ihsan eyle, nurunla her tarafımı paklandır.

Bu duayı abdestli bir şekilde her durumda okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Sizde göreceksiniz ki en yakın zamanda şeytanın vesvesesinden kurtulursunuz.

Beyindeki Vesveseden Kurtulmak

Vesvese, kişinin tekrarlayan düşünceleri veya endişeleri nedeniyle rahatsız olduğu bir durumdur. Beyindeki vesveselerden kurtulmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Farkındalık: Öncelikle vesvesenin ne olduğunu ve neden olduğunu fark etmek önemlidir. Vesveselerinizi fark etmek ve onların neden olduğu duyguları tanımak, sizi rahatsız eden düşünceleri anlamaya yardımcı olabilir.
  2. Mantıklı bir değerlendirme: Vesveselerinizi mantıklı bir şekilde değerlendirmeye çalışın. Gerçek olmayan veya mantıksız düşünceleri tanıyın ve onların gerçeklikle ilgisi olmadığını anlayın.
  3. Meditasyon: Meditasyon ve derin nefes alma egzersizleri, stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Beyindeki vesveseleri azaltmaya ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olabilir.
  4. Destek almak: Aile üyeleri, arkadaşlar veya bir sağlık uzmanı ile konuşarak destek alabilirsiniz. Kendinizi anlatabileceğiniz bir kişi, duygularınızı ifade ederek vesveselerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.
  5. Olumlu düşünceler: Olumlu düşünceler ve kendinizi motive edici sözler, zihninizi vesveselerden uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Kendinizi olumlu bir şekilde desteklemek, vesveselerinizi kontrol altına almaya yardımcı olabilir.

Bu yöntemlerle beyindeki vesveselerden kurtulabilirsiniz. Ancak, vesveseleriniz hayatınızı etkiliyorsa veya sürekli bir şekilde devam ediyorsa, bir uzmandan yardım almayı düşünebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.