Tebbet Suresi ile Dil Bağlamak

Tebbet Suresi ile Dil Bağlamak

Konuşurken kalp kırmamak, tartışmaya mahal vermemek çok önemlidir. Tebbet suresi ile dil bağlamak tartışma anında tarafları sözden koruyan etkili bir duadır. Sinirli insanlar tartışma esnasında kontrolü kaybedebilir.

Öfkesine hâkim olamayan kişilerin sözleri davranışlarına, davranışları da eyleme dönüşebilir.  Aile bireyleri ile konuşurken olumsuz içerikli söylemlerden korunmak adına Tebbet suresinin dil bağlama ayetini okuyabilirsiniz. Bu sayede seviyeli olarak konuşabilme özgürlüğü sağlayabilirsiniz.

  • Tebbet suresi kısa surelerdendir. Beş ayeti kerimeden oluşan sure dil bağlama etkisine sahiptir.
  • Tebbet suresi Ebû Leheb üzerine indirilmiştir. Üstelik Ebu Leheb Hz. Muhammed’in amcasıdır. Peygamber efendimize karşıt görüşleri ve müritlerini sürekli olarak İslam peygamberine karşı kışkırtması Kuran’da ibret olarak indirilmiştir.
  • Tebbet süresi Ebu Leheb’in ellerinin kuruduğunu, ateşlerde yanacağını açık olarak ifade eder. Bununla birlikte dedikodu yapan karısında aynı şekilde cezalandırılacağı Kuranda ifade edilmiştir

Tebbet suresi Ebu Leheb’in kışkırtıcı dilinin bağlanması ve Ümmü Cemil olan eşinin peygamber efendimiz hakkında laf taşıması ve dedikodu yapması üzerine indirilmiştir. Ebu Leheb’in yaptıklarını sonucu ellerinin ve bereketinin kuruması söz konusudur. Bu sondan onu hiçbir şey kurtaramayacak olduğu yine apaçık Kuranda belirtilmiştir. Her ikisi de cehennem ateşi ile cezalandırılacaktır.

Bir Kimsenin Dilini Bağlamak

Bir kimsenin dilinin bağlamak için Tebbet suresi okumak oldukça faydalıdır. Tebbet Türkçe karşılığı kurumaktır. Bu surede Ebû Leheb ve karısına iflah olmaz bir beddua vardır. Peygamber efendimize yaptıkları kötülükler sonucunda maddi ve manevi olarak kurumuştur. Ayrıca bu surede gerek Ebû Leheb’in gerekse karısının ateşte yanacağı kesin bir dille ifade edilmiştir. Karşınızdaki kişinin kötü bir dille sizi eleştirmesini istemiyorsanız, o kişiden size sözlü olarak zarar gelmemesi adına Tebbet suresi okuyabilirsiniz.

“Bismillahirrahmânirrahîm”
“Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb

Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
Seyeslâ nâren zâte leheb
Vemraetühû hammâletelhatab
Fî cî dihâ hablün min mesed”

Tebbet suresini ayrıca sizinle iletişimde olmasını istemediğiniz insanlar içinde okuyabilirsiniz. Tebbet suresi aynı zamanda beddua içeriği taşır. Tebbet suresinin ilk ayeti Ebû Leheb’in elleri kurusun, kurudu da zaten diyerek kesinlik oluşturmaktadır. Eğer birinin size karşı söylemlerini kesmek istiyorsanız Tebbet süresi okumak oldukça akıllıca olacaktır. Bu duayı okuduktan sonra kişinin sizin hakkınızda olumlu veya olumsuz yorum yapma hakkı olmayacaktır. Çünkü siz duayı olması gerektiği gibi okuduğunuzda onun dili bağlanacak, kuruyacaktır.

Düşmanın Gözünü Dilini Bağlamak İçin Dua

Ebû Leheb Peygamber efendimizin amcası olmasına rağmen düşmanca tavırları ile İslamiyeti ve peygamberi kötülemiştir. Bunun üzerine Tebbet suresi indirilmiştir. Düşmanın gözünü dilini bağlamak için dua edip, Allaha sığınmak her zaman için etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Düşmanlarınızın yanı sıra aile bireyleri, eş, sevgili ve dostlarınızın olumsuz düşüncelerini dile getirmemesi adına da Tebbet suresi okumak etkili olacaktır.

Ağız ve dil bağlamak için Tebbet suresini kırk sekiz defa okumak karşınızdaki kişiyi sus pus edecektir.  Dua usulüne uygun olarak, hiç şüpheye düşmeden Tebbet suresini okuduğunuz takdirde muhatabınız olan kişinin ağız ve dilini anında bağlarsınız. Tek kelime bile etmekten aciz kalır. Elbette ki durup dururken kişilerin dilini bağlamak dinen doğru olmayacaktır. Tartışma içerisine girmemek, bir durumu size karşı kullanımını engellemek, haksız yere dedikoduları uzaklaştırmak adına Tebbet suresi okunabilir.

Mutlaka okumalısınız Hayırlı Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua

Tebbet suresi Ebû Leheb’in düşmanca sergilemiş olduğu tavırlarının sonucunda Kuranda yer almıştır.  Ağız ve dil bağlamak isteyenlerin yanı sıra kişilerin uzaklaştırılması ve ilişkilerde sınır koymak adına Tebbet suresi kurtarıcıdır.  Bu sebeple haksız muamele gördüğünüzde Tebbet suresini karşınızdaki kişinin susması ve sizi rahatsız etmemesi için okuyabilirsiniz. Bu sureyi doğru okuduğunuzda kişi asla size karşı olumsuz laf edemeyecektir. Çünkü dua kahır ve beddua ile eş değerdir. Etki altına gireceği için size karşı hamle yapamayacaktır.

Tebbet Suresi Ayetleri

Tebbet Suresi 5 Ayet

Tebbet Suresi 5 Ayet

Tebbet Suresi Meal

﴾1﴿ Ebû Leheb’in elleri kurusun! Kurudu zaten.

﴾2﴿ Ona ne malı fayda verdi ne de kazandığı başka şeyler.

﴾3﴿ O, alev alev yanan ateşe atılacak!

﴾4﴿ Dedikodu yapıp söz taşıyan karısı da.

﴾5﴿  Boynunda da ipten bükülmüş bir halat bulunacak.

Tebbet Suresi Tefsir

Tefsir Suresi (Kur’an Yolu) sizler için;

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.