Engelleri Kaldıran Dua Hayırlı Kapılar Açan Etkili Dua

04.09.2022
10.028
Engelleri Kaldıran Dua Hayırlı Kapılar Açan Etkili Dua

Hayatımız boyunca önümüze çıkan engelleri aşmaya çalışırız. Bu engelleri aşarken, Allah’a Engelleri Kaldıran dua etmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü sıkıntıları bitirip size hayırlı kapılar, yeni güzel yollar açacak olan rabbimizdir.

Burada bu soru akla geliyor.. Kainat niye yaratılmıştır ve neye göre tanzim ediliyor hangi amaç için yaratılmıştır? Aslında kainatta bir kul dur ve biz yokken o vardı yaradılış ve tanzim şekili ise; Her yaradılışta uygulanan metoda göre olmuştur. Hiçbir şeyin başıboş değildir ve bir hesaba göredir…Yaratılmış kainatı çevremizi ve kendimizi her şeyi inceleyince açıkça görünür ki her bir yaratık kendine göre yaradanına zikir ve secde eder, yani kainat her türlü yapısı ile yaradana kulluk vazifesini yerine getirir.

Kainat içinde mükemmel bir varlık olaraktan da sonradan insan yani ademoğlu yaratılmıştır . Ademoğlu bir nevi kainatın özetidir. Hatta bazı müffessirler ”İnsan (Ademoğlu) küçük kainattır” derler kainatın kaderi (emanet) ise insana bağlanmıştır kainat içindeki bir çok unsur insana hizmet için tanzim edilmiştir.

En başta dünya insana göre tasarlanmıştır ve yukarıda da bahsedilen kainattaki yaradılış ve tanzim şekline etken olan etkenlerden biride insanların gelecekteki hayatlarındaki mekanları da içinde barındırmasıdır bu yaradılanların da birer nimet vasfındadır (CEHENNEM hariç) mesela altından gümüşten elmastan yakuttan vs.. Bunlardan zaten bu hayatta da yararlanmaktayız. Mesela yakın gezegenlerden bazıları dünya şartlarına çok yakındır. Bilhassa Mars bu iş için hazır gibidir .Çünkü kıyametin (KAİNATIN ölümü) ne zaman olacağını yüce Allahtan başkası bilemez. Bunu kainatın kendisi de bilmiyor nacizane fikrim yeryüzünde de kabına sığmayan insanlık varken ,mekanları yavaş yavaş hazırlamak lazım..

Hayırlı Kapılar Açan Etkili Dua

Engelleri Kaldıran Dua Hayırlı Kapılar Açan Etkili Duayı her gün okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Göreceksiniz ki, en yakın zamanda bu etkili duanın faydasını göreceksiniz. Bu duayı okumadan önce abdestli olmaya özen gösteriniz. Duayı kalbinizle, inanarak okuyunuz. İşte duamız :

Engelleri Kaldıran Dua Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

“Ya müfettihu Fettih.Ya müferric.Ya Müsebbibu sebbib.Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah,Ya Aliym iyyakena’büdü ve iyyake nesteıyn.”

Engelleri Kaldıran Dua Türkçe Anlamı

“Ey açıcı Rabbim!
önümdeki engelleri kaldır. Ey darlıkları gideren HALIKIM! Darlıkları gider. Ey sebepleri yaratan RABBİM! Bir sebep yarat. Ey kolaylıkları meydana getiren! Önümü aç çünkü darlıkları gidermek sendendir. Ey rızık kapılarının açıcısı her şeyi bilen Rabbim! Ancak sana ibadet eder, ancak senden yardım isterim.” Amin

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.