İhtiyaç Duası Oku İhtiyaç Duası Anlamı

04.09.2022
2.663
İhtiyaç Duası Oku İhtiyaç Duası Anlamı

İhtiyaç duası, İhtiyaç zamanında okunacak bir duadır. Nihat Hatipoğlu’da bu İhtiyaç Duasını tavsiye etmiştir. İhtiyaç halindeyken abdest alıp sessiz bir yerde bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuduktan sonra, Allah’a dua ederek duayı tamamlayabilirsiniz.

İhtiyaç Duası Türkçe Okunuşu

Allahümme inni es’elüke tevfika ehli’l-huda, ve a’male ehli’l-yakini ve münasahate ehli’t-tevbeti ve azme ehli’s-sabri, ve cidde ehli’l-haşyeti ve talebe ehli’r-rağbeti ve teabbude ehli’l-vera’i ve irfane ehli’l-ilmi hatta ahafek.

Allahümme inni es’elüke mehafeten tahcuzüni an ma’sıyetike hatta a’mele bitaatıke amelen estehikku bihi rıdake ve hatta unasıhake bi’t-tevbeti havfen minke ve hatta uhlisa leke’n-nasihate hubben leke ve hatta etevekkele aleyke fi’l-umuri ve hüsni zannin bike. Sübhane Haliki’n-nur.


İhtiyaç Duası Türkçe Anlamı

Allah’ım, Sen’den gerçek imanlı zatların başarısını, ermiş takıylerin amellerini, tevbe ehlinin öğütleşmesini, sabır ehlinin azmini, korku ehlinin ciddiyetini, seni isteyenlerin arzusunu, takva ehlinin ibadetini, ilim erbabının irfanını isterim ki, Sen’den gereği gibi korkayım.

Allah’ım, Sana isyandan çekindirecek bir korku ver ki Sana itaat ile öyle amel edeyim, onunla rızana layık olayım, Sen’den korkarak içtenlikle Sana döneyim, sırf Senin sevgini kazanmak için içten öğüt vereyim.

Her işte Sana güvenip, Sana sığmayım, Sana hüsn’ü zan besliyeyim. Nurun yaratıcısı Cenab-ı Hakk’a teşbih ederim.

Duaları inanarak okumanızı tavsiye ederiz. Temiz kalpten gelen dualar Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

İhtiyaç Duası

Sizlerde Youtube üzerinden paylaşılan bu duayı okuyarak huzur bulabilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.