Çarşamba Günü Okunacak En Etkili Dilek Duası

Çarşamba Günü Okunacak En Etkili Dilek Duası

Hafta ortası olan Çarşamba günü dilek ve hacet duaları oldukça kıymetlidir. Çarşamba günü okunacak en etkili dilek duası ile yaşamda başarıya sahip olmak mümkün olacaktır. Özellikle öğle namazı ile ikindiyi kapsayan süreçte bir dilek duası okumak çok faydalıdır. Allah nasip ederse okunan hiçbir dua geri çevrilmez.

Elbette ki duaları inanarak hiçbir şüphe duymadan yapmak önemlidir. Bunun yanı sıra abdestli olmak ve temiz bir dilek için niyet edilmesi duanın kabulünü arttıracaktır. Dilek için çarşamba günü okunacak dua Ali İmran suresinin 18. Ayetidir. Bu duayı Çarşamba günleri zikreden kişiler kısa zaman içerisinde istediklerine kavuşurlar. Elbette ki duada ısrarcı olmak gerektiğini hatırlatalım.

Çarşamba Günü Okunacak Hacet Dilek Duaları

Dilek dualarının da bir terkibi okunma adabı vardır. Her dilek duasını yapmadan önce abdest almak önemlidir. Bununla birlikte dilek duaları yaparken bir başkasının olumsuz etkileyecek bir unsur içermemelidir. Çarşamba günü en etkili dilek duası Şehidallâhu duası olarak dikkat çekmektedir. Ali İmran içerisinde yer alan dua 18 ve 19. ayetlerdir.

Bu duayı okuyan kimseler kıyamet gününe kadar yetmiş melek tarafından günahtan sakınır. Melekler istiğfar eder. Bu dua çarşamba günü namazlardan sonra okunabilir. Kişiyi günahlardan arındıran dua dileklerinde gerçekleşmesinde vesile olmaktadır. Elbette ki hacet dualarının kabulü için Çarşamba günleri duayı okumaya devam etmek önemli olacaktır.

Çarşamba Günü Okunacak En Etkili Dilek Duası

Çarşamba günü okunacak dilek duası aramalarında en etkili dua olarak karşımıza çıkan bu duayı sizler için hazırladık. Bu dua çok etkili bir duadır. Bu duayı her kim okursa okusun izzet sahibi olur. Bu duayı kim çarşamba günleri öğle ve ikindi arasında okursa dileği kabul olur.  Ayrıca bu dua ile düşmanınızı hezimete uğratabilir ve ayrıca saygı duyulan bir kişi olabilirsiniz. Bu duayı çarşamba günü öğle namazını kıldıktan sonra okursanız ne niyet ederseniz o olur. Allah duanızı kabul etsin. İşte duamız.

https://www.youtube.com/watch?v=F8SeMjTM6LU

Okunacak Dua:

شَهِدَ اللّهُ أَنَّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ وَالْمَلاَئِكَةُ وَأُوْلُواْ الْعِلْمِ قَآئِمَاً بِالْقِسْطِ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ
“Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve, vel melâiketu ve ulûl ilmi kâimen bil kıst(kıstı), lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm(hakîmu). “

Türkçe Anlamı:” Allah, melekler ve ilim sahipleri, ondan başka ilâh olmadığına adaletle şâhitlik ettiler. O’ndan başka ilâh yoktur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Bu Âyet-i Kerimi okuyan kimse için Cenab-ı Ecelli Âlâ 70  melek yaratır.Kıyamete kadar onun için istiğdar ederler.O kimsenin affını isterler.Buyurulmuştur. Allah kabul etsin. 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.