Pazartesi Günü Okunacak Allah’ın İsimleri

Pazartesi Günü Okunacak Allah’ın İsimleri

Pazartesi günü dinende önemli günler arasındadır. Bunun nedeni peygamber efendimize vahiy geldiğinde günlerden pazartesi olmasıdır. Pazartesi günü okunacak Allah’ın isimleri ile hayatınıza güzel etkileşimler sağlayabilirsiniz. Esmalar her an okunabilmektedir. Ancak esmalarında kendine göre günü ve saati olduğu unutulmamalıdır. Pazartesi okunacak esmalar olumlu olarak kişilere tesir etmektedir.

Pazartesi okunacak esmalar sabahın ilk saatlerinde ve yahut gece yarısı okunmalıdır. Bununla birlikte esmaların ebced değerine dikkat edilmelidir. Pazartesi günü okunacak zikirler arasında El Mumin, El Musavvir, El Vasi, El Vedüd, El Batın bulunmaktadır. Hafta başında bu esmaları adedince zikredebilirsiniz. Verdiği enerjilerle hayatınızda mucizeler oluşacaktır. Allahın isimleri ile dua etmek oldukça kıymetli olacaktır.

Pazartesi Okunan Allahın İsimleri

Pazartesi günü hem haftaya başlangıç hem de ilk vahiy geldiği gündür. Bu yüzden Cuma günü gibi mübarek sayılır. Pazartesi okunacak esmalar ile sıkıntılarınızda feraha çıkabilir, kısmetinizi açabilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Her esmanın anlamı farklıdır. Dolayısı ile açtığı kapıda farklıdır. Bu yüzden önerilen esmaların hepsini okumak gerekir. Ancak ebced değerlerini aşmamak gerekir. Çünkü her esmanın ebcedi kilit sayıdır.

Esma okuyanlar hayata daha pozitif bakabilirler. Allaha en güzel isimlerle dua etmek oldukça faydalıdır. Pazartesi günü yapacağınız esma zikirleri ile maddi manevi yükseliş hiçte şaşırtıcı olmayacaktır. Hafta başı esma zikri çekmek kişiyi motive edecektir. Bu yüzden zikirler aksatılmadan gününde çekilmesi hayallerinizi gerçekleştirmenizde etkili olacaktır.

Pazartesi günü okunacak dualarla birlikte bu esmaları da okursanız çok sevaba girer ve dualarınız kabul olur. Dualarınızın kabul olmasını istiyorsanız, sıkıntılardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız Allah’ın isimlerini sayabilir ve dua edebilirsiniz.

Pazartesi günü Allah’ın isimlerini anmak ve okumak için farklı isimler tercih edilebilir. İşte bazı Allah’ın isimleri:

 1. Rahman (الرحمن): Her şeyi kuşatan, geniş rahmet sahibi olan.
 2. Rahim (الرحيم): Merhametli, şefkatli olan.
 3. Malik (الملك): Egemenlik sahibi, mülkün gerçek sahibi olan.
 4. Kuddus (القدوس): Kutsal olan, her türlü eksiklikten uzak olan.
 5. Samed (الصمد): Her şeye muhtaç olmayan, herkesin O’na muhtaç olduğu.
 6. Mü’min (المؤمن): İman veren, güven veren.
 7. Müheymin (المهيمن): Gözetleyen, koruyan.
 8. Aziz (العزيز): Azamet ve izzet sahibi olan.
 9. Cebbar (الجبار): İradesi dışında hiçbir şeyin olmadığı, her şeyi zorla yerine getiren.
 10. Mütekebbir (المتكبر): Her şeyin en büyüğü olan, yüce ve büyük olan.
 11. Vâris (الوارث): Her şeyin sahibi ve mirasçısı olan.
 12. Müferric (المفرج): Darlıkları açan, sıkıntıları gideren.
 13. Vahid (الواحد): Benzersiz, tek olan.
 14. Ahad (الأحد): Eşi ve benzeri olmayan, biricik olan.
 15. Semi’ (السميع): Her şeyi işiten, duyan.
 16. Basir (البصير): Her şeyi gören, bilen.

Pazartesi günü veya herhangi bir gün, bu isimleri zikretmek veya düşünmek, Allah’ın büyüklüğünü ve kudretini anlamak için güzel bir uygulama olabilir. İsimlerin anlamını düşünerek Allah’a yönelmek ve O’na dua etmek, manevi bir derinlik sağlayabilir.

Pazartesi Okunacak Allah’ın İsimleri

PAZARTESİ GÜN AY SAATİ: SABAH GÜNEŞ DOĞARKEN.. YADA İKİNDİ SONRASI. GECE OKUNACAK İSE TAM GECE YARISIDIR.

EL-MÜ’MİN (137 YADA 136) ADET. SAATİ; AY (KAMER) Güvende olmak, güvenilir insan olmak, kötü hastalıklara düşmemek için.

EL-MÜSAVVİR (336) ADET, SAATİ; AY (KAMER) Amacına ulaşmak ve ifade etmek, zor işleri başarmak, bir işte uzmanlaşmak için.

EL-VASİ (137) ADET, SAATİ ; AY(KAMER) Ömür uzunluğu, sıhhat ve rızık genişliği için

EL-VEDÜD (20) ADET, SAATİ; AY(KAMER) İnsanların sevgisini kazanmak için

EL-BATIN (62) ADET. SAATİ; AY (KAMER) Rahat ve huzur bulmak için vesveselerden kurtulmak, sıkıntılardan kurtulmak için

https://www.youtube.com/watch?v=h-DgyFDt_Bo&pp=ygUtUGF6YXJ0ZXNpIEfDvG7DvCBPa3VuYWNhayBBbGxhaCfEsW4gxLBzaW1sZXJp

Pazartesi Günü ‘El-Vasi’ zikri ile Duaların Kabulu

Allah’ın El-Vasi İsmi Şerifi; İlim ve ihsanı her şeyi içine alan, zenginliği ve rahmeti her şeyi kuşatan. Affı ve mağfireti geniş, nimet ve ihsanlarıyla darlığa düşmeyen anlamındadır.

Pazartesi günü “EL-VASİ celle celalühü ” diye 137 defa zikreden ve zikretmeye devam eden kimseler  isteğine ve dileğine kavuşur. Üzerinde gam, kasavet ve keder ağırlığı kalkar, rahata kavuşur, huzur ve mutluluk kazanır.  Allah kabul etsin. Amin. 

Pazartesi Günü Okunacak Rızık Duaları

Pazartesi günü rızık ve bereket dilekleriniz için dua etmek isterseniz, aşağıda paylaşacağımız dua ve ayetleri kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki dua sadece Allah’tan gelen rızkı artırmak için bir vesiledir. Rızkımızı kazanmak için çaba sarf etmek ve helal yollardan kazanç elde etmek de önemlidir. İşte pazartesi günü okuyabileceğiniz rızık duası ve bazı ayetler:

 1. Rızık Duası: Bu duayı niyetiniz ve samimiyetinizle okuyabilirsiniz. Rızık için dua ederken, Allah’tan sadece maddi rızık değil, aynı zamanda manevi rızık ve bereket de isteyebilirsiniz.”Ya Rızık, Ya Kerim! Rızkımı genişlet, bana bol bereket ver, helalinden rızık nasip eyle. Rızkımı daraltma, sıkıntıya düşürme. Bana bolca nimet ver, hayatımı kolaylaştır, her işimde başarılı olmamı nasip eyle. Amin.”
 2. Ayetler: Kur’an-ı Kerim’de rızık ve bereketle ilgili birçok ayet bulunmaktadır. İşte bazıları:
  • Bakara Suresi, 261. Ayet: “Oruçlu ile yetimi doyuran ve insaf zamanında servetini ailenin ve yolda kalanın yararına harcayanlar hâriç, mallarını Allah yolunda sarfeden bir benzer mi vardır? De ki: ‘Şüphesiz ki Allah işlediklerinizi bilir.'”
  • Tevbe Suresi, 28. Ayet: “Ey iman edenler, Allah’tan korkup-sakının ve O’na sadık kimseler olun ki, Allah sizin için rahmetini artırsın ve sizi bağışlasın. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
  • A’raf Suresi, 96. Ayet: “Andolsun ki, eğer memleket halkı inanmış ve takva üzere olmuş olsalardı, andolsun ki, biz üzerlerine bol bol açık (yerler) gönderirdik. Fakat onlar yüz çevirdiler, artık bakalım, azabın ne olduğunu bir gör.”

Bu ayetleri okurken, anlamını düşünmek ve dua etmek önemlidir. Rızık ve bereketin Allah’tan geldiğini ve O’nun rahmetine bağlı olduğunu anlamak, dua ve ibadetlerin daha fazla anlam kazanmasına yardımcı olur.

Pazartesi Hünü Okunması Gereken Dua Ve Esmalar

Pazartesi Günü Okunacak Esmalar

Pazartesiyi Salıya Bağlayan Gece Okunacak Dualar

Pazartesi Günü Duası Ehlibeyt

Pazartesi Günü Okunacak Dualar

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.