Evden Çıkarken Okumamız Gereken Dua

Evden Çıkarken Okumamız Gereken Dua

Evden çıktığımızda mutlaka dualar ile koruma altına almalıyız. Evden çıkarken okumamız gereken dua önerileri bulunmaktadır. Dışarıda bulunduğumuz zaman diliminde dualarla kalkan oluşturabiliriz. Bu sayede hiçbir kötülük ile karşı karşıya kalmayız. Dua ile Allaha sığınan hiç kimse geri çevrilmez. Evden çıkarken okunacak dualar kaza belalardan korumaktadır.

Peygamber efendimizin evden çıkarken okuduğu dua oldukça kıymetlidir. Evden çıktığımız anda dua okuyarak kendimizi koruyabiliriz. Duaları ezberlediğiniz takdirde çok daha güvenli olacaksınız. İnsan evden çıktığı andan itibaren her türlü tehlikeye açık hale gelmektedir. Kendini tehlikelerden korumak içinde dua ederek Allaha yönelmelidir. Özellikle peygamber efendimizin tavsiyesi olan duaları evden çıkarken okumak oldukça yararlı olacaktır.

Sabah Evden Çıkarken Okunacak Dua

Kapıdan çıkarken 3 kere okunacak dua ile kendinizi korunmaya alabilmek mümkündür. Özellikle Ayetel Kürsi suresini sürekli olarak okumak hem rahatlatıcı hem de koruyucu olacaktır. Bununla birlikte evden çıktığınızda okunması gereken dualar ile güven içinde olabiliriz. Duayı ezbere bilmiyorsak bakarak okumaktan kaçınmamalıyız. Zaman içinde okudukça ezberimiz güçlenecektir.

Dışarıya çıkarken işlerimizin rast gitmesi ve zarar görmememiz için dua etmek oldukça yararlı olacaktır. Dua sayesinde Allah’ın himayesinde olacak hiçbir sıkıntıya uğramadan dışardaki işlerimizi gerçekleştirebiliriz. Evden çıkarken okuduğumuz dua bizi eve gelene kadar koruyacaktır. Kapıdan çıktığınız anda duayı okumanız size gizli bir korunma kalkanı sağlayacaktır. Allaha güvenerek duaların okunması tesiri güçlendirecektir.

Evden Çıkarken Okumamız Gereken Dua

Evden çıkarken okunacak dua ile evden çıktıktan sonra üzerimize gelecek kötülüklerden korunuruz. Bu kısa duayı ezberleyip her evden çıktığımızda okursak başımıza gelecek kazalardan ve belalardan korunuruz. Dua okumayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Evden her çıktığımızda da dua etmeliyiz. Allah’a dua ederek kazalardan ve belalardan korunmayı isteriz. Bu dualar çok etkili dualardır ve inanarak okursanız faydasını göreceksinizdir. Evden çıkarken abdest alıp bu duayı okursanız Allah’ın izniyle size ve evinize zarar gelmez.

Okunuşu: Bismike Allahumme emutu ve ehya.
Anlamı: “Senin adini anarak ölür ve dirilirim (uyur ve uyanirim) Allahim!” (Buhari, Deavat: 7)

Bu kısa duayı muhakkak ezberlemenizi öneririz. Allah dualarınızı ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

Evden Çıkarken Bu Duaları Okuyun

İslam dininde, evden çıkarken okunması tavsiye edilen birkaç dua bulunmaktadır. İşte evden çıkarken okunabilecek bazı dualar:

  1. “Bismillâhi Tevekkeltu Alallah. Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh.” (Allah’a tevekkül ettim. Allah’tan başka ne kuvvet ne de kudret vardır.)
  2. “Allahümme innî eûzu bike en edille ev udille ev ezille ev uzelle ev azille ev azlima ev uzlama ev ezmâ ev üzamme en evhamme ev üfhamme.” (Allahım! Ben Senin katından sana sığınırım ki, ya sapıklığa düşeyim ya da sapıtayım, ya yanılgıya düşeyim ya da yanıltayım, ya da zulmedeyim veya zulüm görüyüm, ya da hakir olayım veya başkalarını hakir göreyim, ya da haddimi aşayım ya da aşılsınlar, ya da korkulara kapılayım veya korku uyandırayım.)
  3. “Bismillahillezî lâ yedurru me’a ismihi şey’ün fil-ardi ve lâ fissemâi ve hüvessemî’ul-alîm.” (Yeryüzünde ve göklerde Allah’ın ismiyle hiçbir şey O’nun ismiyle zarar veremez. O, her şeyi işitir ve bilir.)

Bu duaların yanı sıra, evden çıkarken Allah’a başarı, güven ve yardım dilemek de uygun olabilir. Dualar kişinin inanç ve tercihlerine göre değişebilir, ancak öncelikle Allah’a tevekkül etmek ve O’na güvenmek önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.