İş Bulma Duası (ÇOK ETKİLİ)

24.02.2022
1.497
İş Bulma Duası (ÇOK ETKİLİ)

Daha önceki paylaşımlarımızda hayırlı iş bulma duasını sizlerle paylaşmıştık. Bugünde sizlerle hayırlısıyla iyi bir iş bulmanıza vesile olacak bir dua paylaşacağız.

İş Bulma Duası

Kur’an bize rızkı artırmanın en iyi yolunun İstiğfar’ı artırmak olduğunu bildiriyor. Allah’tan bağışlanma dilemeye devam etmemiz halinde İstiğfar ile helal yoldan kolaylık ile iş bulunabilir. Allah Kur’an-ı Azimüşşan’da şöyle buyurmaktadır:
[Nuh 10-12]

(Rızık darlığının sebebi günahlar olduğunu Efendimiz as her daim sahebesine tebliğ etmiş ve her zaman tövbe istiğfarı çoğaltmalarını buyurmuştur)

İş bulmak için hangi süre okunur?

Maddi ve fiziksel tüm çabalar sarf edildikten sonra yalnızca Allah’a güvenmek, O’nun merhametini ummak ve iş bulmak için öngörülen süreleri okumak gerekir.

İş bulmak için okunması gereken süreleri belirtilirken Yusuf suresi 54 55 56. ayetler bu hususta oldukça faydalı olduğu söylenir.

İş bulmak için hangi dua okunmalı?

Kur’an’ı Kerimi baştan sona kadar ilk tefsirini yapan müfessir. Süleyman bin Mukatil hazretleri şöyle buyurmuşlardır. ” Kim yukarıdaki duayı sabah namazından sonra yüz defa okuyup Allah’a hacetini belirtir ve Allah onun dilediğini vermezse Süleyman bin Mukatil’e lanet olsun…

İş bulmak için okunması gerekilen bu dua sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturur da yüz defa okunursa dileği gerçekleşir diye buyrulmuştur.
(Buraya dua gelecek)

Kur’an-ı Kerim’deki en iyi dua

Kur’an-ı Kerim’de bahsedilen, Dünya ve Ahiret’teki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan en kapsamlı dualardan biridir.

(Bakara Suresi, Ayet 201)

İşe girmek için hangi esma okunmalı?

Bir işe girmek, kazanç sağlamak için hem maddi hem manevi olarak çaba sarf etmek gerekir. Maddi anlamda tüm imkanlar sağlandıktan sonra işe girmek için okunması gereken esmalar şunlardır:

7-11 defa okuyunuz.
(Müslim, Zikir ve Dua, 2696.)

İşe girmek için hangi zikir çekilir?

İşe girmek için zikir olarak SELÂMÜN KAVLEN MİR RABBİR RAHİM ayeti kerimesini tahareti kamile ve tam itikat ile sabaha doğru kıbleye doğru 1479 kez okunması buyrulmuştur. Okunduktan sonra hacet Allaha arz edilir.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.