Sıtma Hastalarının Okuması İçin Etkili Dua

Sıtma Hastalarının Okuması İçin Etkili Dua

Sıtma sinek ısırması sonucu meydana gelen çok ciddi bir hastalıktır. Sıtma hastalarının okuması için etkili dua mevcuttur. Sıtma günümüzde çok rastlanmasa da nadirde olsa görülmektedir. Sıtma hastalığı tehlike arz eden hastalıklardandır. Bu sebeple hastalığın tedavisi amaçlanmalıdır. Tıbbi tedavi ile birlikte dua ile desteklenmesi sıtma hastalığını etkisiz hale getirecektir.

Sıtmalı hastalarda yüksek ateş ile sınanmaktadır. Ateşin yüksek olması nedeni ile hastaların bilinç kaybına uğramakta dahası komaya girerek ölümle burun buruna gelmektedir. Öldürücü bir hastalık sınıfına giren sıtmadan kurtulmak için dua okunması oldukça etkili olacaktır. Sıtma için okunan dua kısa olması nedeni ile oldukça kolay okuma sağlamaktadır.

Sıtma Duası

Sıtmanın vermiş olduğu sıkıntılardan arınmak için dua okumak oldukça yararlı olacaktır. Özellikle ateşin zararlarından korunmak için dua etmek hastayı rahatlatacaktır. Sıtma hastalığı duası ateşli hastalarda tesirini hemen gösterecektir. Okunacak şifa duası sayesinde sıtma ateşi düşecek hasta sıkıntılarından arınacaktır. Sıtma yaz aylarında çok daha fazla gözlemlenmektedir. Sivrisineklerin olduğu sıcak ülkelerde ne yazık ki bu hastalık bulaşıcıdır.

Sıtma duası kısa olduğundan hasta ve yakınlarınca okunduğu takdirde etkisi kısa sürede gösterecektir. Sıtma duasında ateşin şerrinde korunma dilenmektedir. Dua ile Allaha sığınan hastaların duası çok kıymetlidir. Dua kader değiştirir. Bu yüzden darda kalmış hastalar duayı dilinden düşürmemelidir. Böylece rahatsız oldukları hastalıklar zamanla iyileşme sağlayacaktır.

Sıtma Hastalarının Okuması İçin Etkili Dua

Sıtma hastaları için okunacak etkili duayı sizler için hazırladık.  Nihat Hatipoğlu hocanın da canlı yayında bu duayı verdiğini söylemek isteriz. Sıtma hastalığı sivri sineklerden de bulaşan çok önemli bir hastalıktır. Bu hastalıktan şifalı duaları okuyarak Allah’ın izniyle bir an önce şifaya ulaşırsınız. Bu kısa duayı okuyabildiğiniz kadar çok okuyunuz. Dua çok etkilidir ve göreceksiniz ki iyileşeceksiniz.

Duanın Okunuşu: Bismillahi’l-kebir. Neuzü billah’il-azimi min şerri ırkın ne’arin ve min şerri harri’n-nar.

Türkçe Anlamı: Büyük olan Allah’ımın adıyla. Fitne ve fesada çalışarak kanı kaçmış damarın ve ateşin hararetinin şerrinden Azim olan Allah’a sığınırız. (Tirmizi)

Allah dualarınızı kabul etsin. Acil şifalar dileriz. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.