Yarası Olan İçin Okunacak Kısa ve Etkili Dua

Yarası Olan İçin Okunacak Kısa ve Etkili Dua

Vücutta bulunan kesi ve yaralar çok can açıdır. Bu yara ve berelerin geçmesi için dua okumak etkili bir yöntemdir. Yarası olan için okunacak kısa ve etkili dua sayesinde kişiler yaralarının yol açtığı sıkıntılarından hafiflerler. Özellikle yara belirtileri veren hastalıklarda şifa duaları okumak çok yararlı olacaktır.

Yaralar edilen dualarla birlikte kapanacak ve etkisiz hale gelecektir. Yaraların kapanmasında etki gösteren duanın kısa olması kolay ezberlenmesini sağlamaktadır. Yaralarınızın şifası için okuyacağınız duaların yara geçene dek okunması makbuldür. Vücuttaki iltihap ve yaralar için dua okumak hastaların rahatlamasına neden olmaktadır. Kısa dualar adet verilmedikçe tek sayı halinde istenilen miktarlarda ama devamlı olarak okunmalıdır.

Yaraların Şifası İçin Okunacak Dualar

Bazı enfeksiyonlar ve hastalıklar hastalarda yara açılmasına sebep olur. Bu sebeple kişiler büyük sıkıntı yaşarlar. Yara deyip geçmemek gerek çünkü müdahale edilmezse hastanın başına umulmayan tatsız şeyler gelebilmektedir. Bu yüzden yara için dua okumak çok etkilidir. Yaraların ızdırap vermemesi açısından dua etmek kişiyi ferahlatacaktır.

Yaraların geçmesi maksadı ile dua okumak çok etkilidir. Şifa ayetleri yaraların üzerine okunabileceği gibi suya üflenip içilirse de yaraların şifalanması söz konusudur. Elbette ki duada istikrar çok önemlidir. Bu sebeple yaralarınız iyileşene dek duaya devamlılık sağlamak önemli olacaktır. Dua ederken abdestli olmak duanın tesirini arttıran önemli bir etkendir.

Yarası Olan İçin Okunacak Kısa ve Etkili Dua

Yarası olan için okunacak dualar da en etkili dua olan vereceğimiz bu dua ile yaranız olduğu zaman okursanız çok hızlı bir şekilde şifa bulacaksınızdır. Şifalı dualarda da en etkili dua olarak da geçen bu yarası olan için dua yı ezberleyerek okuyabilirsiniz. Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz. Namazlardan sonra bir bardak suya okuyup suyu içebilirsiniz. Size şifa olacaktır.

Duanın Okunuşu: (Allahümme musağğire’l-kebır ve mükebbire’s-sağır,sağğir mabı)

Türkçe Anlamı: Ey büyüğü küçülten, küçüğü büyülten Allah’ım! Bende olan bu şeyi küçült.

Bu dua ile Allah’ın izniyle şifa bulacaksınızdır. Allah kıldığınız namazları ve ettiğiniz duaları kabul etsin. Hepinize acil şifalar dileriz. Diğer dualar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.