Hayırlı Evlat Sahibi Olmak İçin Esmaül Hüsna Zikirleri

15.10.2021
4.402
Hayırlı Evlat Sahibi Olmak İçin Esmaül Hüsna Zikirleri

Hemen hemen herkes hayırlı bir evlada sahip olmak ister. Elbette hayırlı evlat istemek her şeyden daha önemlidir. Çocuğunuzun olabilmesi için tıbbı açıdan tedaviler denense de sonuçlar olumsuz sonuçlanabilmektedir. Her ne kadar tıbbı açıdan sonuç alınamasa da imkansız gibi görünen her şey Allah (C.C.) için son derece kolaydır.

Bu yüzden ümit kesmemek ve hayırlısını yüce yaradan Allah (C.C.)’dan istemek her Müslümanın vazifesidir. Bize hayır gibi görünen şeylerden şer çıkabileceği gibi şer görünen hallerden de bizlere hayır çıkabilir. Bu yüzden de en doğru olanı sabırla dua etmektir. Size en hayırlısını nasip edebilecek evlat isteyenleri duası büyük bir sabırla okunmalı ve takdiri Allah’a bırakmalıdır.

Evlat İsteyenlerin Duası

Herkes evinde çocuk sesleri ile mutlu günler yaşamak istese de Allah en doğrusunu ve en iyisini bilendir. Çocuk olması için her şey denenmiş olsa da sonuç olumsuz olduğunda isyan etmemek gerekir. Bu hususta kişilerin takıntı yapmamaları ve Allah’a tevekkül etmeleri en doğrusu olacaktır.

Duanın gücü ve etkililiği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Çocuk sahibi olabilmek için şu duanın okunması kesin sonuç verir gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat çocuk sahibi olabilmenize noktasında geçmişte edilen duaları okuyabilirsiniz. Evlat isteyenlerin duası olarak nitelendirilen duaları sizleri için derledik.

Hayırlı Evlat Sahibi Olmak İçin Esmaül Hüsna Zikirleri

 • 100 defa hamile olma niyeti ile Allahumme Ya Evvelü.
 • 99 defa Allahumme Ya Mubdiu zikrini düşük riske sahip olan anne adaylarının bebeklerini kaybetmemek için.
 • 100 defa konuşmadan Allahumme Ya Semiu okunur ve dua edilirse Allah (C.C.)’ın izni ile dualar kabul olur.
 • 707 defa Allahumme Ya Varis okunur ise Allah (C.C.)’ın izni ile hayırlı evlat sahibi olunabilir.
 • 60 defa Allahumme Ya Mucib okunur ise Allah (C.C.)’ın izni ile tüm duaların kabul olunmasına vesile kılınır.

Hamile Kalmak İçin Okunacak Etkili Dua ve Sure Önerileri

Koruyuculuk yönü en güçlü olan dualardan bir tanesi olarak bildiğimiz Ayetel Kursi’yi her Cuma gecesinde 7 kez okumak gerekir.

7 kez Ayetel Kürsi okunduktan sonra “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim,  99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.” Diye dua edilmesi oldukça hayırlıdır. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin ilk önce niyet edip Kenzül Arş duasınıseher vaktinde kıbleye dönerek okuyabilir.

Sonrasında da 7 kez Ayetel Kürsi’yi okuyabilir. Sonrasında da 1 kez Türkçe mealini okumak hem sevaptır hem de oldukça etkilidir.

Hz. Zekeriya Evlat Sahibi Olmak İçin Ettiği Dua

Meryem suresi 3 – 6. Ayetlerinde (Zekeriyya) Dedi ki: “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısırdır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.”

Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim, bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin” dedi. (Al-i İmran Suresi, 38) Duasını ettikten sonra Zekeriyya Aleyhisselam’ın duası kabul oldu. Melekler mihrapta namaz kılmaya duran Zekeriyya Aleyhisselam’a Yahya isimli çocuğunu müjdelediler. Bu çocuğun ayrıca nefsine hakim olan, toplumun efendisi ve de en önemli salih bir peygamber olacağını bildirdiler. Bu müjde karşısında şaşıran Zekeriyya Aleyhisselam : “Rabbim! Karım kısır, ben de son derece yaşlı iken nasıl oğlum olabilir?” dedi.

Rivayetlere göre Hz. Zekeriyya çocuk müjdesi aldığında yaşı 120, eşinin de yaşı 98 idi. Buna ek olarak başka bir rivayette de çocuğun müjdelendiği tarih duanın edilişinden 40 yıl sonra gerçekleştiğidir. Buradan anlaşılacağı gibi duanın yeryüzünde ve gökyüzünde en güçlü tesire sahip olduğunu söylemek mümkün. Bu yüzden dualarınızı hiçbir zaman eksik etmeden yüce yaradan Allah (C.C.)’a yönelmek gerekir. En doğrusu ve en iyisini bilen yalnızca odur.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. Aziz dedi ki:

  Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin böyle bilgilendirici bir içerik sunduğunuz için’de size çok teşekkür ediyorum allah sizden razı olsun

 2. Hatice dedi ki:

  Hersey Allahtan ol der olur bize düşen dua edip vaktini beklemek yazi icin tesekkurler vesilenin bir parçası oluyorsunuz

 3. Yakup boran dedi ki:

  Hersey Allahtan ol der olur bize düşen dua edip vaktini beklemek yazi icin tesekkurler vesilenin bir parçası oluyorsunuz