Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime

Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime

İnsan hayatı çeşitli sıkıntılarla örülüdür. Her insanın farklı bir sıkıntısı vardır. Bu sıkıntılar kişilerde ruhsal bunalımlar oluşturmaktadır. Gerek maddi gerekse manevi boyutta birçok sıkıntı türü bulunmaktadır. Sıkıntılardan kurtaran en etkili 7 ayet-i kerime ile sıkıntıları bertaraf etmek mümkündür. Her bir ayeti kerime sıkıntılarınızın hafiflemesinde etkili olacaktır.

Sıkıntıların sona ermesi için okunacak olan ayetler oldukça fazladır. Kişiler kendilerine en uygun olanı seçerek düzenli olarak okuması çok faydalıdır. 7 ayetler ile sıkıntılardan kurtulmak oldukça kolaydır. Ayetler okundukça kişilerde ferahlama oluşmaktadır. Her insanın sıkıntısı farklıdır. Kişiler sıkıntılarının son bulmasını niyet ederek ayetleri okumalıdır.

Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime

Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime

Yedi Ayetler ve Sırları

Her sıkıntıyı gideren 7 ayeti kerime Tevbe 51 ve 129, Yunus, Hud, Ankebut, Fatır, Zümer surelerinde geçmektedir. Bu ayetler kişilerin sıkıntılı anlarında okunursa etkisini kısa zamanda gösterecektir. Yedi ayetlerin faziletleri büyüktür. Bu yüzden bu ayetler mutlaka bilinmeli ve faydalanılmalıdır. Allah insanlara ayetleri ile birlikte birçok çıkış yolu sunmuştur. Bu yüzden isyan etmek ve umutsuz olmak yerine ayetlere sarılmak ve duadan vazgeçmemek gerekir.

Sıkıntıdan kurtulmak isteyen kişiler yedi ayeti kerime ile huzura kavuşabilmektedir. Elbette ki ayetlerin düzenli ve temiz niyetlerle okunması çok önemlidir. Bu ayeti kerimelerin okunması ile kişiler sıkıntılarından tez zamanda kurtulurlar. Yedi ayetler mucize niteliğinde olan büyük zikirlerdir. Bu yüzden aksatılmadan devamlılık sağlanmalıdır.

Sıkıntılardan Kurtaran En Etkili 7 Ayet-i Kerime

Sıkıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu sıkıntılardan kurtaran 7 ayeti okuyarak ferahlarsınız. Herkesin belli başlı sıkıntıları , dertleri vardır. Sayfamızda sizler için verdiğimiz bir çok sıkıntı duası vardır. Ama bu vereceğimiz ayetler çok etkili olup etkisini hemen göreceksinizdir. Bu ayetleri okurken sessiz bir odada sizi rahatsız etmeyecekleri bir yerde abdestli bir şekilde okuyup dua ediniz. Yüce rabbim sizin dualarınızı geri çevirmeyecektir.

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayeti Kerime – 1

Duanın Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahlm. Kul ley yusibena illa ma keteballahu lena, hüue Meulana ve alallahi fel-yetevekkeli’l-mü’mlnun.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. De ki: Bize hiçbir zaman Allah’ın yazdığından başka bir şey ulaşmaz. O, bizim Mevlamızdır ve mü’minler onun için yalnız Allah’a dayanıp güvensinler! (Tevbe, 51)

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayet – 2

Okunuşu: Bismlüahi’r-Rahmani’r-Rahim. Ve iy yemseskellahu bi durrinfela kaşife lehu illa hu ve iy yuridke bi hayrinfela radde llfadlih, yüsibü bihi mey yeşau min ıbadih, ve hüve’l-ğafuru’r-rahlm.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Ve eğer Allah sana bir keder dokunduracak olursa, onu O’ndan başka açacak yoktur; ve eğer O, sana bir hayır dilerse, o zaman da O’nun lütfunu reddedecek yoktur.O, lütfunu kullarından dilediğine nasib eder. O, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.(Yunus,107)

Bu yazıdan sonra mutlaka bu duamıza da göz atmalısınız Hidayet Nedir? Hidayet İle İlgili Ayetler Nelerdir?

Sıkıntıları Gideren Ayet 3

Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. İnni tevekkeltü alallahl rabbi ve rabbiküm, mâ min dabbetin illa hüve ahlzüm bi nasıyatiha, inne rabbi ala sıratım müştekim.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Her halde hem benim Rabbim, hem sizin Rabbiniz olan Allah’a (güvenip) dayanmışım. Hiç (bir) yerde bir debelenen (canlı) yoktur ki perçemini O tutmuş olmasın! Şüphe yok ki Rabbim doğru bir yol üzerindedir. (Hud, 56)

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayet – 4

Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. Ve ke eyyim min dabbetil la tahmilu rizkaha, Allahu yerzukuha ve iyyaküm ve hüve’s-semiu’l-âlim.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Nice hayvanlar var ki, rızkını (yanında) taşıyamaz; Allah onlara da rızık veriyor, size de! O her şeyi işitendir, bilendir. (Ankebut, 60)

Her Sıkıntıyı Yok Eden Ayet – 5

Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. Ma yeftehıllahü linnasi mir rahmetin fela mümsike leha, ve ma yümsikfe la mursile lehu mim ba’dih, ve hüve’l-azizü’l-hâkim.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Allah insanlara rahmetinden her neyi açarsa artık onu tutacak, kısacak kimse yoktur. Her neyi de tutar kısarsa onu da ondan sonra salacak yoktur. O, öyle güçlüdür, öyle hikmet sahibidir. (Fatır, 2)

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayet – 6

Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. Ve lein seeltehüm men haleka’s-semauati ue’l-arda le yekulünnallah, kul eferaeytüm ma ted’une min dunülahi in eradeniyallahu bi durrin hel hünne kaşifatü durrihi ev eradeni bi rahmetin hel hünne mümsikatü rahmetin, kul hasbiyallahu aleyhi yetevekkeli’l-mütevekkilun.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Andoldun ki, onlara: ‘O gökleri ve yeri kim yarattı?’ diye sorsan kesinlikle ‘Allah’tır’ diyeceklerdir. De ki: ‘Gördünüz ya, Allah’tan başka çağırdıklarınızı, eğer Allah bana bir keder dilerse, onlar O’nun vereceği kederi açabilirler mi? Ya da O, bana bir rahmet dilerse onlar O’nun rahmetini (engelleyip) tutabilirler mi?’ De ki: Allah bana yeter! Tevekkül edenler hep ona dayanır! (Zümer, 38)

Her Sıkıntıyı Gideren 7 Ayet – 7

Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. Fe in teuellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbü’l-arşi’l-azim.

Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Eğer aldırmazlarsa de ki: “Bana Allah yeter! O’ndan başka ilah yoktur. Ben O’na dayanmaktayım ve O, o büyük arşın sahibidir!” (Tevbe, 129)

Allah dualarınızı ve okuduğunuz ayetleri kabul etsin. 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.