Uyku Sorunu Çeken Kişilere Etkili Uyku Duası

Uyku Sorunu Çeken Kişilere Etkili Uyku Duası

Uyku duası, uyku ile problemi olanlar için okunulması önerilen bir duadır. Uyku sorunları genellikle aşırı stres, sıkıntılardan oluşmaktadır. Bu nedenler sebebiyle de rahat uyku uyumakta zorluk çekeriz. Eğer uyku problemi çekiyorsanız aşağıda vereceğimiz etkili uyku duası ile rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Eğer uyku bozukluğu ve uyuma probleminiz var ise temiz bir abdest aldıktan sonra bir yere oturarak sessiz ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yerde bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz.  Allah’ın izniyle bu dua size şifa olacak ve uyku sorununu çözeceksinizdir.

Duanın Okunuşu : “Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni.”

Türkçe AnlamıAllah’ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah’ım, Kayyûm olan Allah’ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver. 
Bu duayı uyumadan önce okursanız rahat bir uyku uyursunuz. Bu duanın etkili olduğunu hemen görecek ve gözleriniz kapanacaktır. Bu duayı devamlı okuyarak uyku sorununuzu da çözersiniz. Ayrıca aşağıda vereceğimiz Peygamber Efendimizin uyku duası ile de uyuma sorununu çözersiniz. Eğer aşağıdaki duayı kim uyumadan önce okur ve uykusunda ölürse fıtrat üzere (mü’mince) ölmüş olursun; eğer ölmeyip uyanırsan, hayır bulursun. İşte duamız;
Peygamber Efendimiz (S. A.V) den Uyku Duası
Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurdu;
Ey! uyumaya niyetlenen kimse yatağına uzan ve şöyle de:
  • ” Allah’ım, nefsimi Sana teslim ettim, bütün benliğimle Sana yöneldim.”
  • ” İşlerimi sana emanet ettim, sırtımı Senin kudretine dayadım.”
  • ” Senin rahmetinden ümitvârım, gazabından da korkuyorum.”
  • ” Senin dergahından başka ne iltica edebilecek bir yer var, ne de güvenilir bir mekan.”
  • ” Senin merhametine sığınıyor ve Senden eman diliyorum.”
  • ” Ve indirdiğin Kitab’a, gönderdiğin Peygamber’e (sav) imanımı ikrar ediyorum.”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.