Öğrenciler İçin Dersleri Anlama Duası

Öğrenciler İçin Dersleri Anlama Duası

Eğitim son derece önemli bir konudur. Çocukların geleceklerini garantilemek için düzgün eğitim almaları şarttır. Ancak bazı çocukları ders konusunda biraz zorluk çekmektedir. Öğrenciler için dersleri anlama duası oldukça etkili olacaktır. Öğrenme sorunu yaşayan öğrencilerin derslerdeki başarı oranını yükseltmek için anneler başarı duaları okuyarak Allahtan zihin açıklığı dileğinde bulunabilir.

Zihin açıklığı duası eğitim gören öğrenciler için son derece önemlidir. Özellikle sınava girecek kişiler bolca başarı duaları okuyarak sınavlarını vermeyi amaçlamalıdır. Dualar sayesinde kişiler daha dikkatli dinleme ve algılama yeteneği kazanır. Bazı çocukta dikkat eksiklikleri gözlemlenebilir. Bu yüzden derse odaklanmak adına dua çalışmaları yapılabilir. Özellikle anneler bu konuda sabırlı olmalı ve duanın gücüne inanmalıdır.

Sınav Başarı Duası

Öğrencilerin dersi derste dinlemesi ve ödevlerde öğrendiğini pekiştirmesi çok önemlidir. Çalışmayan ve bu konuda söz dinlemeyen çocuğa zeki ve başarılı olmak için dua okumak oldukça etkili olacaktır. Dualar çalışma azmi verecek ve çocuğun anlama potansiyelini arttıracaktır. Yaşı kaç olursa olsun eğitim gören ve sınav stresi olan kişiler başarı duaları sayesinde başarı sağlayabilir.

Elbette ki emek vermek çabalamakta dua ile etkileşim sağlayacaktır. Çalışmadan başarı beklemek imkânsızdır. Ancak başarı duaları çalışmaya ve anlamaya yönelik teşvik etmektedir. Özellikle okul çağındaki çocuklarda başarı seviyesini yükseltmek için dualardan yardım alınmalıdır. Dua sayesinde çocuğunuzun derslere daha hevesle yaklaştığını gözlemleyeceksiniz.

Öğrenciler İçin Dersleri Anlama Duası

Okul hayatına başlayan öğrencilerin dersleri dikkatlerinin dağılmasın diye önerilen en etkili duayı sizler için araştırdık. Bu duayı ederek öğrenci kişi ve ya öğrenci kişiye niyet ederek okursanız derslerindeki anlama bozukluğu giderilecektir. Derslerden önce ve sonra bu duayı okuyanların Allahü Teala zihinlerini açar,gördükleri her dersi anlarlar ve unutmazlar.

Duanın Okunuşu: Allahümmerhamni biterki’l-maası ebeden ma ebkaytenı verhamnı en etekellefe mala yanını uarzuknı husnen nazarı fıma yurdike annLAllahümme bedıa’s-semauati ue’l-ardı zelcelali ve’l-ikrami ue’l-izzetilletı la tiıramü, es’elüke ya Allahü ya rahmanu bicelalike ve nuri ueehike en tulzime kalbi hıfza kitabike kema allemtenı uerzuknı en etlüvehu ale’n-nahuillezı yurdike annı.

Allahümme bedia’s-semavati ue’l-ardı zelcelali ve’l-ikrami ve’l-ızzetilletı la türamu,es’elüke yaAllahu ya rahmanu bicelalike ve nuri vechike en tünevvire bikitabike basarı ve en tutlika bihı lisanı ve en tüferrice bihı an kalbi ve en teşraha bihı sadrı,ve en tümlie bihı bedeni, li ennehu la yuınunı ale’l-hakkı gayruke vela yu’tıhı illa ente vela havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim

Türkçe Anlamı: Allah’ım! Beni hayatta bıraktığın sürece günahları terk ettirmekle bana merhamet eyle. Beni ilgilendirmeyen işleri bana yükleme.Seni razı edecek şeylere güzel bakmayı bana nasip eyle. Ey göklerin ve yerin yaratıcısı,ey ulaşılmayacak kadar yüksek celal ve ihsan sahibi, ey Allah, ey Rahman! Celalin hürmetine, yüzünün nuru hürmetine, Kur’an’ı istediğin gibi ezberlememi nasip eyle. Seni razı edecek şekilde okumamı nasip eyle.

Ey gökleri ve yeri yaratan celal ve ikram sahibi, ey ulaşılamayacak kadar yüksek izzet sahibi Allah’ım, ey Allah, ey Rahman! Celalin ve yüzünün nuru hürmetine kitabınla gözümü nurlandırmanı, dilimi çözmeni, kalbimi genişletmeni ve bedenimle onu yaşamamı isterim. Çünkü hakka karşı bana senden başkası yardım edemez, onu ancak sen verirsin. Güç ve kuvvet ancak yüce ve ulu Allah’ındır. 

Allah duaları kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.