Hata ve Günahlarınızdan Arınmak İçin Okunacak Dua

Hata ve Günahlardan arınmak için dua okumalıyız. Dua okuyarak, yaptığımız hatalardan ve hatalarımızdan kaynaklanan günahlarımızdan arınabiliriz. Biliyoruz ki Allah affedicidir. Yaptığınız hata sonucunda günah işlediyseniz Allah’tan af dilemeliyiz. Aşağıda vereceğimiz duayı kendinizi hatalı ve günah işlediğinizi anladığınız zamanlarda okuyabildiğiniz kadar okursanız günahlarınızdan Allah’ın izniyle kurtulursunuz. Unutmayın duayı ederken muhakkak abdestli ve temiz kalple okumalıyız. İnanarak okunan dualar daha kuvvetlidir.

Duanın Okunuşu: Allahümmeğsil hatayaye bi-mai’s-selci ve’l-beradi ve nekki kalbi mine’l-hataya kema nekkayte-sevbe’l-ebyada mine’d-denesi ve ba’ıd beyni ve beyne hatayaye kema ba’adte beyne’l-meşrikı ve’l-meğribi.
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Hatalarımı kar ve soğuk su ile temizle, kalbimi hatalardan beyaz elbiseleri kirlerden temizlediğin gibi temizle, benimle günahlarımın arasını doğu ile batı arası kadar uzaklaştır. (Buhari, De’avat, 38, 43-45; Müslim, Dua, 49; Tirmizi, De’avat, 77; Nesai, İsti’zan, 17; İbn Hıbban, Ed’ıye, No: 955-956)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Peygamberimizin Doğduğu Saatte Bu Duayı Okuyun

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş