Zalim Ve Kötü Kişilere Okunan Yardım Duası

05.05.2023
3.155
Zalim Ve Kötü Kişilere Okunan Yardım Duası

İnsana insana yaptığı kötülükler zülümdür. Zalim ve kötü kişilerin Allah korkusu da bulunmaz. Bu yüzden zülüm gören insan Allaha sığınarak dua etmelidir. Zalim ve kötü kişilere okunan yardım duası sayesinde yüce Allah kötülere fırsat vermez. Bu sayede çaresiz kişiler daha huzurlu ve rahat bir yaşam sürebilir.

Kötülük yapanı kahreden dua ile kötülük yapan bu dünyada da ahirette de huzur görmez. Kötü insanlar ancak Allah’ın yardımı ile hak ettiğini bulur. Bu yüzden zalime zalimlikle karşılık vermek yerine kişiyi Allaha havale etmek oldukça tesirli olacaktır. Allah her şeyi bilen, gören ve işitendir. Kötü niyetli insanlara karşı okuyacağınız dua sayesinde kişi kötülükten arınabilir hale gelmektedir.

Size Kötülük Yapan Birine Okunacak Dua

Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için dua etmek oldukça etkili olacaktır. Bu duayı yaparken temiz bir kalple yardım ve kişinin karşısında zafer dilemelisiniz. İşinizin kolaylaşması ve kötülük yapan kişinin bundan vazgeçmesi için sürekli dua etmeniz gerekir.

Bu duada kişi sadece kendi için yardım dilemez. Kötü olan kişi içinde iyilik güzellik diler. Kişinin Allahtan korkan, Allaha yönelen bir insan olması yönünde Allahtan yardım istemek o kişi için yapılacak en güzel dualardandır. Kişi dua sayesinde doğru yolu bulduğunda kendi isteği ile de tövbe etmek isteyebilir. Buda okuduğunuz duaların en güzel karşılığı olacaktır. Size kötülük yapan birini doğru yola getirmek adına dua etmek oldukça yüce bir davranıştır.

Zalim ve Kötü Kişilere Okunan Yardım Duası

Zalim ve kötü kişilere okunan yardım duası ile o kişiyi Allah’a havale etmiş olursunuz. Allah’tan yardım isteyeceğiniz bu dua ile zalim ve kötü kişileri kınarsınız. Kötü ve Zalim kişiler şeytana uymuş kişilerdir. Etrafınızda böyle insanlar var ise onlar için dua okuyabilirsiniz.

Duanın Okunuşu: Rabbi e’ınni ve la tu’ni ‘aleyye vensurni ve la tensur ‘aleyye vemkürli ve la temkür ‘aleyye vehdini ve yessirli’l-hüda vensurni ‘ala men beğa ‘aleyye. Rabbic’alni leke şekkaran, leke zekkaran, leke rahhaben, leke mıtva’an leke muhbiten, ileyke evvahen müniba. Rabbi tekabbel tevbeti, va’ğsil havbeti, ve ecib da’veti, ve sebbit hücceti, ve seddid lisanı, vehdi kalbi, veslül sehimete sadri.

Türkçe Anlamı: Rabbim! Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et. Rabbim! Beni Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimsen yap. Rabbim! Tövbemi kabul et, günahımı temizle, duamı kabul buyur, delilimi sabit kıl, dilimi doğru yap, kalbime hidayet ver, göğsümün kin ve hasedini çıkar. (Tirmizi, De’avat, 114; İbn Hıbban, Ediye, No:947; İbn Ebi Şeybe, Dua, No: 29381)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.