Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (DENENMİŞ)

29.09.2022
9.600
Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (DENENMİŞ)

Allah’a yakın olmanın en güzel yolu dua etmektir. Dua etmek kişinin sıkıntısını, beklentisini ve isteğini Rabbine açmasıdır. Edilen dua ne kadar kalpten, samimi ve içtenlikle yapılırsa o ölçüde de karşılık bulur. İnsan yaşadığı hayat boyunca iyi ve güzel olaylarla karşılaştığı kadar olumsuz ve can sıkıcı olaylarla da karşılaşabilir. En nihayetinde burası bir imtihan dünyası.

Bu anlamda türlü sebeplerden dolayı bir anda kendisini, herhangi bir akrabasını ya da arkadaşını mahkeme salonlarında bulabilir. Mahkemeyi kazanmak ve aklanmak için dua edip adaklar adayabilir. İşte böyle bir duruma düşüp mahkemesi olan ve dua arayan kişilere okuyabilecekleri en faziletli dualar!

Denenmiş Mahkeme Duası 

Yusuf Suresinin 21. ayeti mahkemeyi kazanmak için okunan dualar arasında daha önceden denenmiş ve etkisi büyük olan faziletli bir duadır. Hakkında dava açılmış olan bir kişi, 6666 kere Yusuf Suresini okuyup mahkemesine çıkabilir. Bu ayette Hz. Yusuf’un Allahu Teala tarafından yardım ve himaye edilerek tehlikelerden kurtulması ve Mısırlı yüksek makam sahibi birinin yanına köle olarak yerleştirilmesinden bahsetmektedir. Hz Yusuf’u yaşadığı sıkıntıdan kurtaran bu ayet, mahkemesi olanlara da aynı ferahlığı sağlayacaktır İnşAllah!

Mahkemeyi Kazanmak İçin Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna, Allah’ın 99 ismini içeren kıymetli lafzlardan oluşmaktadır. Her birinin fazileti ayrıdır. Mahkemeyi kazanmak isteyenlerin okuması gereken Esmaül Hüsna lafzları şunlardır:

  • 99 kere Allahu ekber,
  • 99 kere Ya Fettah,
  • 99 kere Ya Adlü,
  • 99 kere Ya Hakem,
  • 99 kere Ya Vekil.

Bu lafzlar, mahkeme sonuçlanıncaya dek her gün bu şekilde okunmalıdır. Davasında haklı olan kişi, mahkemeyi kazanmak için her gün 1011 kere ‘Ya Rahman celle celalühü’ der ise muradına erecektir. Yine El Hakem ismi şerifini her gün 68 kere okuyan kişi haklı davasını kazanacaktır. Ya Müizz ismi şerifini her gün 117 kere okuyan kişinin de dileğine kavuşması umulur.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Fetih Suresi 

Davası için sabah güneşin doğmadığı vakitten önce ve sabah namazından sonra 1 kere Fetih Suresinin 26.ayetini ve Tûr Suresinin 27.ayetini okuyan kişiler, bu ayetlerin faziletlerinden faydalanabilmektedir. Ayetlerden önce ve sonra 11 kere salavatı şerife okunmalıdır.

Fetih Suresi 26. ayet

Bismillahirrahmanirrahim

“İz cealellezîne keferû fî kulûbihimul hamiyyete hamiyyetel câhiliyyeti fe enzelallâhu sekînetehu alâ resûlihî ve alel mû’minîne ve elzemehum kelimetet takvâ ve kânû e hakka bihâ ve ehlehâ ve kânallâhu bi kulli şey’in alîmâ.”

Tûr Suresi 27. ayet

“Fe mennallâhu aleynâ ve vekânâ azâbes semûm.”

Mahkemede Beraat İçin Okunacak Dua 

Mahkemeyi kazanıp beraat etmek için okunacak duaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • * Yusuf Suresi 40 ile 67. ayetleri,
  • * Kehf Suresi 26. ayet,
  • * Müminun Suresi 12. ayet,
  • * Enfal Suresi 7. ayet,
  • * Maide Suresi 44, 45 ve 47. ayetleri.

Hakimin Yüzüne Okunacak Dua 

Enam Suresinin 12. ayeti mahkeme boyunca sürekli hakimin yüzüne doğru okunsa, kişinin aleyhine hüküm verilmeyecektir.

Enam Suresi 12. ayet

“Kul li men ma fis semavati vel ard, kul lillah, ketebe ala nefsihir rahmeh, le yecmeannekum ila yevmil kıyameti la reybe fih, ellezine hasiru enfusehum fe hum la yu’minun.”

Türkçe Meali 

De ki: “Gökte ve yerde olan şeyler kimindir?” De ki: “Rahmeti Kendi üzerine yazan Allah’ındır. O, kendisinden kuşku olmayan Kıyamet Günü’nde sizi mutlaka toplayacaktır. O kimseler ki kendi nefislerine hüsran ettiler, işte onlar iman etmezler.”

Nihat Hatipoğlu Mahkeme Duası 

Nihat Hatipoğlu, darda ve çaresiz kalınan durumlarda Ali İmran suresinin 26. ve 27. ayetlerinin okunmasını tavsiye etmiştir.

Ceza Yememek İçin Okunacak Dua 

Mahkemede herhangi bir ceza almamak için hakimin karşısına çıkmadan evvel 7 kere İsmi Azam duasının okunması tavsiye edilmektedir. Bu dua, her türlü zor ve sıkıntılı durumlar için okunması önerilmiş olan değerli dualardan biridir.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.