Altını Islatan Çocuğa Okunacak Dua

Altını Islatan Çocuğa Okunacak Dua

Alt ıslatmak hem çocuk için hem de anne için oldukça rahatsız edicidir. Altını ıslatan çocuğa okunacak dua ile tuvalet alışkanlığı kazandırmak mümkün hale gelmektedir.  Bebeklik evresinde alt ıslatmak doğal kabul edilebilir. Ancak çocukluk evresine girildiğinde artık tuvalet eğitiminin tamamlanması gerekir. Pek çok çocuk gerek psikolojik nedenlerden gerekse başka sorunlardan ötürü altını ıslatmaktadır.  Alt ıslatmak çocukta utanç verici olurken anneler için tam anlamıyla bir eziyettir.

Altını Islatan Çocuğa Okunacak Dua

Çocukluk döneminde alt ıslatmak bir hayli ürkütücüdür. Çünkü bazı çocuklar ergenlikte de yetişkinlikte de alt ıslatma eğilimindedir. Bu oldukça ciddi bir durumdur.  Önlem alınması gerekirse psikolog ve psikiyatriden yardım alınmalıdır. Alt ıslatan çocukların okunması da bu alışkanlığı bertaraf etmektedir. Altını ıslatan çocuklar için dua okumak oldukça etkili olacaktır. Dualar inançla okunduğunda etkisini kısa sürede gösterecektir.

“Kâle âmentum lehu kable en âżene lekum innehu lekebîrukumu-lleżî ‘allemekumu-ssihra felesevfe ta’lemûn leukatti’anne eydiyekum veerculekum min ḣilâfin veleusallibennekum ecma’în”

altını ıslatan cocuga okunacak dua

Altını Islatan Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklarda alt ıslatma büyük bir sorundur. Bir çocuğun alt ıslatmasının çeşitli nedenleri vardır. Bunlar açığa çıkıp çözüm yoluna gidilmez ise ileriki yaşlarda da alt ıslatma sorunu ile karşı karşıya kalınacaktır. Dua okumak çocuğu rahatlatacak ve alt ıslatmasının önüne geçecektir. Duaların tavsiye edilen şekilde uygulanması çok önemlidir. Özellikle Şuara suresinin 49. Ayeti altını ıslatan çocuklarda etkili olacaktır. Ayet olduğu için mutlaka abdestli okunmalıdır. Şuara suresinde geçen 49. Ayet öğleden sonra yedi defa okunmalıdır.  Okumalara beş gün boyunca aksatılmadan yapılması halinde alt ıslanma sonlanacaktır.

Gece Alt Islatma İçin Dua

Gece alt ıslatma için dua annelere mucize gibi gelmektedir. Özellikle geceleri alt ıslatma durumu sıklıkla görülmektedir.  Çocuğun ruhsal durumu, yaşadığı korku ve endişeler altına kaçırmasına neden olabilmektedir. Altını ıslatan çocukların okunması bu yüzden kıymetli olacaktır. Elbette ki manevi olarak dua ile beslendikleri gibi psikolojik olarakta destek sağlamak çok önemli olacaktır. Alt ıslatma sorunu yaşayan çocuklara dua okumak alt ıslatmayı sonlandıracaktır.

Altını ıslatan çocuklarda ayrıca nazar değmesi sıklıkla görülen bir durumdur. Bu yüzden altını ıslatma yeni yeni başlıyorsa mutlaka çocuğa nazar duaları okunmalıdır. Eğer birinin gözü değmişse çocukta farklı huylar gelişebilmektedir. Alt ıslatması özellikle çişini söyleyen çocuklarda görülmektedir. Bu yüzden anneler nazar unsurunu da göz önünde bulundurmalıdır.

Mutlaka okumalısınız Kendi Denediğim ve Kabul Olan Dua Formülü

Bununla birlikte korku ve streste çocuklarda alt ıslatmaya yol açmaktadır. Geceleri yalnız yatamayan çocuk stresli olabilir. Bu da içgüdüsel olarak alt ıslatmaya sebep olabilir. Alt ıslatan çocuklara özel dua terkibi bulunmaktadır. Alt ıslatma duasın okumadan önce 100 defa tövbe istiğfar yapılmalıdır. Ardından yedi kez Fatiha, on bir kez İhlas suresi okunmalıdır. Okunan dualar öncelikle Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin aziz ruhuna sonra Abdülkadir Geylani Hazretlerin ruhuna hediye edilmelidir. Son olarak çocuğa aşağıdaki dua okunmalıdır.

“Bismillahirrahmanirrahim, min Muhammedin resulillah’in-nebiyy’il-ummiyy’il-hâşimiyy’il medeniyy’il-ebtahiyy’it-tehâmiyyi, sallallahu aleyhi ve Alihi ila men hezare’d-dâre min’el-ummâr.Ammâ ba’du feinne lenâ ve lekum fi’l-heyâti sieten fein yekun fâciren mugtehimen ev dâiye heggin mubitilen ev men yu’zi’l-vildâne ev yufzi’s-sibyâne ve yubkîhim ve yubevvilhum ale’l-firâşi felyetevesselu ilâ ashâb’il-esnâmi ve ilâ ebedet’ilevsâni ve’lyehlu an eshâb’il-gur’âni fî cevâr’ir-Rahmâni ve mehâzi’ş-şeytâni ve an eymanihum’ul-ferâru ve sallallâhu alâ Muhammedin ve Âlih.”

Altını Islatan Çocuğa Okunacak Dua Cübbeli Ahmet Hoca

Altını ıslatan çocuğa okunacak dua cübbeli Ahmet Hoca tarafından da sıkça dile getirilmektedir. Cübbeli Ahmet Hoca alt ıslatan çocuklara muska önermektedir. Çocuğun üzerinde taşıyacağı muska sayesinde alt ıslatması kesilecektir. Elbette ki dua terkibi hazırlamadan önce abdestli olmak ve istiğfar getirmek çok önemli olacaktır. Bununla birlikle özellikle Abdülkadir Geylani Hazretlerinin ruhuna ve onun kabul olan dualarının suyu yüzü hürmetine çocuğunuzun alt ıslatmasının kesilmesini niyet edebilirsiniz.

“Bismillahirrahmanirrahim. İza, zülzil’etil Erdu Zilzaleha. Ve Ahracetiler,du Eskale’ha. Ve Kalel İnsanü -ma –leha. Yevmei’zin, Tühaddis,ü Ahbaraha. Bien’ne Rabbeke, Evha-Leha. Yevmei’ziy Yasdürü,n Nasü-Eştatel-li Yürav, a,malehüm. Fe-mey, ya,mel Miskale Zerratin Hayray Yerah. Ve me’y Ya,mel Miskale Zerratin Şerray Yerah. Âmin”

Abdülkadir Geylani Hazretleri evliya sultanı olarak bilinir. Bu yüzden onun ruhuna dua etmek oldukça önemli olacaktır. Çocukların alt ıslatma sorunları karşısında duaya sığınmak ve Allahtan yardım dilemek akıllıca olacaktır. Cübbeli Ahmet hocanın verdiği dua terkibi temiz beyaz bir kâğıda yazıldıktan sonra yedi kat naylona sarılmalıdır. Daha sonra muskalanarak altını ıslatan çocuğa takılmalıdır. Kısa zaman içerisinde alt ıslatmaları tamamen kesilecektir. Bu sayede çocuklar daha huzurlu anneler ise daha mutlu olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.