Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Bağımlılık ne şekilde olursa olsun insana kötülük saçar. Bağımlılıktan kurtulmak için Esmaül Hüsna okumak o kadar sevap o kadar kıymetlidir ki kişi hayatındaki özgürleşmeye inanamaz. Allah’ın doksan dokuz adı ile okunan Esmaül Hüsna her dilek için okunabileceği gibi kişinin bağımlılıklarından kurtulmasında da etkilidir. Allah’ın en güzel isimleri ile Allahtan yardım dilemek kişiyi ve çevresini rahatsız eden bağımlılıklarından kurtulması için oldukça faydalıdır.

Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Bağımlılıklar türlü türlüdür. Kişinin zayıf noktalarını hedef alarak kişiyi iradesizleştirir. Bağımlılıklar uyuşturucu, sigara, zina, içki, kumar şeklinde gelişebilmektedir. Esmaları hayatımıza olumlu tesir etmesi adına bolca zikretmek oldukça önemlidir. Esma Hüsnanın tamamını düzenli okuyarak tüm bağımlılıklarınızı etkisiz hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra iradenizi bağımlılıklarınızı karşı güçlendirmek için çeşitli esmaları zikretmek iyi gelecektir. Bu sayede yoksunluk hissi olamayacaktır.

  • Ya Berr
  • Ya Kavi
  • Ya Melik
  • Ya Kuddüs
  • Ya Muheymin
  • Ya Vali
  • Ya Tevvab

Her Esma Hüsna bağımlılıktan azad olmak için zikir edilmelidir. Günlük okumalar ile kişinin hayatında bağımlılıklar son bulacaktır. Esmaların ebced değerlerine göre zikredilmesi çok önemlidir. Her esmanın kilit sayısı bulunmaktadır. Bu yüzden ne eksik ne fazla olacak şekilde zikredilmelidir.

Uyuşturucudan Kurtulmak İçin Esma Hüsna

Bağımlılıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna genellikle kullanıcı kişinin yakınları tarafından okunmaktadır. Uyuşturucu kullanan kişiler genellikle aklı selim davranışlarda bulunamaz. Uyuşturucu bir bataktır. Bu sebeple hem kullanan kişiyi hem de yakınlarını perişan etmektedir.  Uyuşturucudan kurtulmanın en güzel yolu tedaviyi kabul etmek ve Allaha sığınmaktadır. Esma Hüsna okuyarak bağımlılıklardan sonsuza kadar kurtulmak mümkündür.

Mutlaka okumalısınız Erkek Çocuğu Eve Bağlamak İçin Dua

Uyuşturucudan tamamen arınmak için Esma zikri çok önemlidir. Uyuşturucu bağımlılığı kişiyi maddi ve manevi olarak çökertmektedir. Bu yüzden hiçbir şekilde bu maddelere bulaşmamak en sağlıklı olandır. Ancak gerek arkadaş çevresi gerekse farklı nedenlerle bu yasaklı maddelere istemeden alıştırılmış olan insanlar vardır. Uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak için en etkili Esma Ya Küddüs olarak dikkat etmektedir.  El Küddüs ismi hatadan arınmaya ve temizlenmeye niyet edilerek zikredilmelidir. Günlük olarak Ya Küddüs şeklinde 170 defa okunmalıdır.

Uyuşturucudan Kurtulmak İçin En Kuvvetli Dua

Uyuşturucudan kurtulmak için en kuvvetli dua Ayetel kürsi terkibi olarak dikkat çekmektedir. Ayetel kürsi hem dilek hem de korunma ayetidir. Bu sebeple uyuşturucu kullanan biri temiz bir gelecek için Allaha sığındığı takdirde duasına kısa zamanda cevap bulacaktır. Elbette ki kişi dua ederken bir yandan da kurtuluşunu sağlayacak mücadelenin içine girmelidir. Uyuşturucu bağımlılığı ne yazık ki sigara bağımlılığı gibi değildir. Meşakkatli zor bir süreçtir. Kesinlikle tedavi gerektirir.

Bağımlılıklardan kurtulmak adına Maide süresi oldukça etkilidir.  Maide süresinin 3. Ayeti kişiyi bağımlılıklarına karşı tiksindirmek amacı ile okunmaktadır. Bununla birlikte her türlü kötü alışkanlıktan korunmak için korunma duaları okunabilir. Özellikle anne ve babalar sürekli dua okuyarak bu alışkanlıkların çocuklarına bulaşmaması adına Allaha yönelmelidir.

Kötü Alışkanlıkları Yok Eden Dua

Günümüzde özellikle uyuşturucu bağımlılığı yaşı giderek düşmektedir. Bunun önüne geçebilmek için anne ve babalara çocuklarına karşı sorumlu davranmalıdır.

“Ya eyyûhallezîne amenû izâ kumtûm ilâ ssâlati fağsilû vucûhekim veeydiyekûm ilâ-lmerâfi vemsa biruuskîm veercelekûm ilâ beynî vein kuntûm cunuben fettâherû. Âlâ seferûn ve câe ehadûn minkum minelgaiti ev lâmesutumu nisâe felem tecidû mâen feteyememû saiden tayyîben femsehû bivucûhikum veeydikûm minhu mâ yurîdu Allâhu liyecâle aleykûm min haracîn velâkin“

Sadece uyuşturucu değil pek çok bağımlılık türü vardır. Kumarda kötü bağımlılıklar arasındadır. İnsanı bir anda yerle bir eden kumarda uyuşturucu gibi bir an evvel bırakılması, bıraktırılması gereken bir alışkanlıktır. Bu sebeple kişinin ailesi tarafından Esma ve dua ile tiksinti gelmesine ve alışkanlıktan tamamen arınmasına niyet edilerek okuma yapılmalıdır. Bağımlı olan insanlar içinde bulunduğu tehlikeyi göremez ya da kabul etmek istemezler. Kişinin kendi kötü alışkanlıklarını farkına varması ve tamamen iyiye yönelmesi ancak dualarla mümkün olan bir şeydir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.