Saç Dökülmesi ve Saç Hastalıkları İçin Esmalar

Saç Dökülmesi ve Saç Hastalıkları İçin Esmalar

Saçlarımız güzelliğimizi ön plana çıkaran dokularımızdır. Saç problemleri yaşamak kişileri psikolojik olarak yıpratmaktadır. Saç dökülmesi ve saç hastalıkları için esmalar okuyarak saç sağlığının korunması mümkün olacaktır. Saç sağlığı için okunacak esmalar Ya Bedi ve Ya Kaviyy esmalarıdır. Saçlarınızda oluşan dökülmeleri en aza indirmek için hem esmalardan hem de tıbben yardım almak oldukça akıllıca olacaktır.

Saç problemleri oldukça can sıkıcıdır. Saçlarınız cansız ve mat göründüğünde esma okuyarak parlaklık ve canlılık sağlayabilirsiniz. Elbette ki sürekli olarak esmalara devam etmek etkileşimi arttıracaktır. El Bedi saç için oldukça etkili esmalardandır. Kusursuz saçlara sahip olmak isteyenler 86 kere Ya Bedi ve 117 kerede Ya Kaviyy okuyarak saçlarına ahenk katabilir.

Beyaz Saç İçin Esma Hüsna

Allah’ın isimleri olarak bilinen esma hüsnalar çok kıymetlidir. Günlük zikir olarak çekilmesi çok yararlıdır. Her esmanın faydalı olduğu durumlar farklıdır. El kaviyy saç dökülmesi için oldukça tesirlidir. Bununla birlikte beyaz saçlardan şikâyetçi olan kişiler yine aynı esmalar okunabilmektedir. Bu esmalar birlikte de çekilirse çok daha güçlü olabilmektedir. Ancak her ikisinin de ebced değeri önemli olacaktır.

Dökülen saçlar için esma okumak saçların daha güçlü çıkmasına neden olur. Özellikle kadınlar saçlarının havalı ve sağlıklı görünmesi adına bahsedilen esmalardan yararlanabilir. Esmalar zamanla tesir eden okudukça gücünü gösteren zikirlerdendir. Bu sebeple sürekli zikredilmesi gerekir. Gün geçtikçe saçlarınızdaki değişikliği far edeceksiniz.

Saç Dökülmesi ve Saç Hastalıkları İçin Esmalar

Saçların dökülmemesi ve saç hastalıklarının şifa olması için esmalar vardır. Bu yazımızda size bu esmalar hakkında bilgi vereceğiz. Eğer saçlarınız çokça dökülmeye başladığında ve ya kepeklenmeye başladığında bu esmaları okuyarak şifa bulursunuz. Saçların dökülmesi, kepeklenmesi gibi her türlü sorunların önlenmesi ve beslenip saçların sıklaşması için ve daha parlak, güzel olması için  ve ayrıca yüz ve vûcut güzelliği için her gün 86 defa “Yâ Bedi celle  celalühü” okunması tavsiye edilir.

Aynı zamanda saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç hastalığı için 117 kez “Yâ Kaviyy celle celalü” zikri okunabilir. Alimler tarafından genel olarak tavsiye edilen okuma şekli; Saç dökülen yere el konur ve aşağıdaki esmalar çokça okunabildiği kadar zikredilir ve saç dökülmesi durana kadar sürekli her gün tekrar edilir.

El-Bedi: Emsalsiz, benzersiz ve örneksiz olarak hayret verici alemleri yoktan icat edip yaratan, eser ve ihsanlarıyla her yerde ve her şeyde apaçık görünen. Bu Esmanın Ebced değeri ve Zikir adedi; 86

El-Kaviyy: Her şeye gücü yeten sınırsız kudret sahibi, asla yorgunluğa ve zaafa uğramayan, kayıtsız şartsız her şeye kadir olan, güç ve kuvveti sonsuz olan demektir.  Bu Esmanın Ebced değeri ve zikir adedi ; 117

Bu esmaları okuyarak saç hastalığına şifa olursunuz. Allah dualarınızı kabul etsin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.