Rüyada Kendi Cenazesini Görmek

Rüyada Kendi Cenazesini Görmek

Rüya görmek insanın elinde olmayan bir durumdur. Rüyada kendi cenazesini görmek psikolojik olarak oldukça yıpratıcıdır.  Ne yazık ki rüyalarımızı kendimiz seçemiyoruz. Bir insanın kendi cenazesine eşlik ettiğini görmek kâbus rüyalardandır. Rüya tabirlerinde de kişinin kendine ait cenaze görmesi hoş karşılanmamaktadır. Ancak rüyaların tam olarak tabir edilmesi zordur. Hz. Yusuf peygambere verilmiş rüya tabirciliği çok zordur. Bakış açısına ve niyetlere göre de görülen rüya hayırlara yorulur.

Rüyada Kendi Cenazesini Görmek

Kişinin kendi cenazesini görmesi kişiyi endişelendirmemelidir. Sonuç itibari ile zorluklarla beraber kolaylık olduğu unutulmamalıdır. Cenazesini gören kişiler için iki anlam vardır. Ya kişi büyük bir sıkıntıya uğrar ya da bulunduğu sıkıntı içinden çıkar. Cenaze genel anlamda bir bitişi temsil ettiği gibi yeniden doğuşu da temsil edebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ruha sahibinin rüya sırasındaki ruh halidir.

Kendi cenazenizi görmek her zaman sonu çağrıştırmaz. Bu nedenle kişi gönlünü ferah tutmalıdır. Birde rüyaları herkese anlatılmaması gerekir. Nitekim yapılan yorumlar kişiyi de rüyayı da olumsuz etkileyebilmektedir. Bununla birlikte her rüya çıkacak diye bir kaide yoktur. Bakış açınıza göre rüyalarınızı kabul etmek oldukça rahatlatıcı olacaktır. İyiye yorarsanız her zaman için güzellikleri keşfedersiniz.

Rüyada Kendi Ölümünü Görmek

Rüyada kendi ölümünü görmek kişinin yaşantısını dikkate alınarak yorumlanabilir. Rüyasında kendi cenazesinde yer alan biri için farklı yorumlar yapmak mümkündür. Rüya içinde diğer gelişmelerde dikkate alınarak kişi sorunların üstesinden gelir veya bunun tersi biçimde sorunları kendine çeker. Olumlu anlamın yanı sıra olumsuzda olabilen rüya iyi analiz edilmelidir. Kişinin kendini ölmüş olarak görmesi sıkıntıya düşebileceğinin göstergesi olabilir. Zaten kendini ölmüş gören bir kişi psikolojik olarak çöküntüye uğrayacak çeşitli senaryolar üretecektir.

Ancak rüyanın olumsuz algılanması halinde gerçekten de işler rast gitmeyecektir. Rüyanın yorumlanma şekli çok önemlidir. Rüyanızda cenazenizi görmüş olmanız huzursuz ve mutsuz olacağınız anlamına gelmemelidir. Sonuç itibari ile insanoğlu sürekli olarak rüyalar alemine gidip gelmektedir. Bugün kendi cenazesini rüyasında görmüş milyarlarca insan vardır. Bu onların sorunlu bir hayat yaşayacağı anlamı taşımamalıdır.

Rüyada Öldüğünü Görmek Ama Ölmemek

Rüyada öldüğünü görmek ama ölmemek sanıldığı kadar korkutucu bir rüya değildir. Bilindiği üzere ölüm bir son olduğu kadar başlangıcında ta kendisidir. Öyle ise ölüm görülen bir rüya olumluda yorumlanabilir. Maddi ve manevi işler rast gitmediğini düşündüğünüzde ölümünüze ilişkin bir rüya tüm sorunların sonlanmasına vesile olabilmektedir. Çünkü ölüm sonsuz evrene açılan kapıdır nihayetinde rahmettir.

Elbette ki her görülen cenaze olumlu etki yapacak diye düşünülmemelidir. Ölümle birlikte ödül ve ceza vardır. Kişinin tüm rüyası dikkate alınarak yorumlamak kıymetli olacaktır. Bu tür rüyaların anlatılmaması da çok önemlidir. Kimin ne niyetle dinlediğini bilemezsiniz. Bu sebeple rüya anlatmak isteniyorsa akan suya anlatmak çok yerinde olacaktır. Rüyaları hayırlı bir şekilde yorumlamak çok önemlidir.

Kendi ölümünü gören insan sıkıntılarının üstesinden gelebilir. Bir Anka kuşu gibi yeniden doğabilir. Bu sebeple kişi ölüm gördüğünde telaşlanmamalıdır. Sonuçta gaybı kimse bilemez. Günümüzde rüya tabircileri gönül gözü ile değil ezbere yorum yapmaktadır. Hiç kimse Hz. Yusuf peygamberin rüya ilmine, kelamına erişemez.  Bu sebeple rüya tabirlerine çok güvenmemek gerekir. Ancak rüyaların haberci olduğu muhtemeldir. Dikkate alınmalı ancak herkese yorumlatılmamalıdır. Bununla birlikte gördüğünüz rüya size endişe veriyorsa üç kere euzubillahimineşşeytanirracim çekilmeli ve sol yana üflenmelidir.  Bu sayede kendi cenazenizi gördüğünüz rüya iptal olacaktır. Etkisiz hale gelen rüya size daha güven verecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.