Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Bazen insanlar birbirlerine fındık kabuğunu doldurmayacak konular yüzünden küserler. Pişman ettirip özür dilettiren dua haklı durumlarda okunması gerekir.  Pişman ettiren dualar genellikle ikili ilişkilerde yaygın şekilde okunmaktadır. Haksız kişinin diğer kişiye yaptığı haksızlığın ne kadar üzücü olduğunu farkına varması çok önemlidir. Özellikle ciddi konularda kişinin pişman olması ve pişmanlığını dile getirmesi çok kıymetlidir. Ancak bazen işler inada binebilir. Bu sebeple beklenen pişmanlık konuşması bir türlü gelmez.

Bir kişiyi pişman ettirip, özür diletmek her zaman kolay olmayabilir. Elbette ki her şeyin dermanı dualarda saklıdır. Kimi pişman etmek istiyorsanız onu niyet alarak duaya başlamak çok kıymetli olacaktır. Pişman olup sizden özür dilemesini istediğiniz kişi hatasını hemen farkına varamayabilir. Bu yüzden birinin sizden özür dilemesini istiyorsanız Allahümme ya mevdiü küllü şekva duası okunmalıdır. Böylelikle kişi haksız olduğunu iliklerine kadar hissedecektir.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

“Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin. Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir, ve egusai, Ya Allah, Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke, ya daimü la nifade leke, Ya Hay, Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet, ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden.

Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel, vel cesed vel mal, vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin, inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin”

Allahümme ya mevdiü küllü şekva duası günlük okumalarla birlikte okunabilir. Herhangi bir saati olmamakla birlikte gece okunması çok daha hayırlıdır. Uzun okuması çok daha etkili olacaktır. Duanın okunması ile birlikte niyet aldığınız kişinin içine büyük bir pişmanlık hissi doğacaktır. Özellikle ayrılan eşler bu duayı okudukları zaman ayrılık pişmanlık getirir. Kişide özür dileme ihtiyacı gelişir. Bir hiç uğruna bozulan ilişkiler için pişmanlık doğurucu dualar okumak oldukça akıllıcadır.

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua

Haksızlık yapanın pişman olması için dua okumak oldukça tesirlidir. Bir insana maddi ve manevi haksızlık yapılması kul hakkına girer. Ancak bazen haksız taraf bunu idrak edemeyebilir. Bu yüzden haklı olan kişiler hakkını almak için Allahtan yardım istemelidir.

İş, aşk ve aile ilişkilerinde haksızlık yapanın merhamete gelmesi pişmanlık duyması için çeşitli dualar mevcuttur. Bu duaların okunması ile kişinin maddi ve manevi gördüğü her haksızlık giderilecektir. Pişmanlık duyulması ve özür dilenmesi haklı olan kişiler için ferahlatıcıdır.

“Ve zennuni iz zehebe mugadıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nada fiz zulumati en la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin” Enbiya 87

Sizi Üzen Kişiyi Pişman Ettiren Dua

Pişmanlık rahatsız edici bir duygudur. Bu sebeple iki kişilik bir ilişkide kim haksızlık yaptıysa, kırdıysa bir şekilde telafi edilmelidir. Güzellikle konuşarak kişi yola gelmiyorsa o zaman dualarla yaptığının çok yanlış olduğu hissettirilmelidir. Elbette ki Allah kimin haklı ve hakkı yendiğini bilir. Dualar pişmanlığı hızlandırır. Bu sayede kişiler ilişkileri hakkında muhasebe yapar. Pişmanlık duyan kişi kendi vicdanının sesini susturabilmek için helallik almak zorundadır. Dualar haksız kişiye yapılmış en büyük iyiliklerdendir. Çünkü Allah kul hakkı ile ahirete intikal etmeyi yasaklamıştır.

Hakkını almak isteyen kişiler düzenli olarak önerilen duaları ettiklerinde haksızlık eden kişinin pişman olduğuna tanıklık ederler. Bazı insan duanın etkisi ile hemen pişman olurken bazısı uzun süre pişmanlık göstermez. Ancak dua okumalarına devamlılık göstermek son derece önemlidir. Bazı insan yaradılışı gereği inatçıdır, burnu düşse yerden almaz. Bu sebeple pişman olması için okuduğunuz dua elbet etkisini gösterecektir.

Birine Vicdan Azabı Çektirmek İçin Dua

Birine vicdan azabı çektirmek için dua hakkınızı alabilmeniz için önemlidir. Maddi ve manevi her şey için vicdan azabı oluşturan dua okuyabilirsiniz. Ancak bu duaları okurken haksız olmanız önemlidir. Durup dururken bir insana vicdan azabı çektirmek en büyük zalimliktir. Ayrıca haksız bir şekilde dua okursanız bu vicdan azabı sizin ruhunuza tesir edip rahatsız edecektir. Bu yüzden bu tür duaları okurken kesinlikle haklı olmalısınız.

Mutlaka okumalısınız Cinlerle İletişime Geçmek Mümkün Mü?

Özellikle evli çiftler ihanet nedeni ile ayrılık eşiğine gelmişse, ortada bir aldatan kişi varsa pişmanlık ve vicdan azabı çektirmek oldukça yerindedir. Aldatmak, şiddet eğilimi göstermek ilişkilerde asla kabul edilemez. Böyle durumlarda pişman etmek, özür diletmek önemlidir. Bu sebeple dua ve ayetler okunması etkili olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.