İş Bulmak Veya İş Değiştirmek İçin 6 Etkili Dua

30.09.2022
7.089
İş Bulmak Veya İş Değiştirmek İçin 6 Etkili Dua

Artık iş aramaktan sıkıldıysanız ve ya işinizi değiştirmek istiyorsanız iş bulma duası tam size göre bir duadır. Hepimiz çalışmak zorundayız ve ya çalışırken işimizden memnun olmayız. Rızkımızın geldiği yerden tatmin olmayız iş değiştirmek isteriz. Bu işler karşımıza bir türlü çıkmaz. İşte bu durumlarda Allah’a dua ederek ondan istemeliyiz. Çünkü rızkı veren Allah’tır. Eğer işiniz yok ise önünüze çıkan ilk işi kabul etmelisiniz. Çünkü beklerken maddi sıkıntılar içinde boğuşabilir ve huzursuz olursunuz. İstemediğiniz bir işe bile girseniz Allah’a dua ederek yeni bir iş için dua etmeye devam etmelisiniz. Bu duaları ederken samimiyet ve inanç çok önemlidir. Ayrıca niyetinizi belli etmeniz gerekmektedir. Sizin niyetiniz düzgün ve iş bulmak için çaba harcıyorsanız Allah sizinle olacak ve dualarınızı kabul edecektir.

İş Bulma Duaları

Şimdi sizlere iş bulma dualarını yazacağız. Bu duaları okurken temiz ve inançlı olmanız sizin duanızın daha kabul olacağı anlamına gelmektedir.

1. İş Bulma Duası

”Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda. “(Kehf/10)

Anlamı: “Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.” İş bulmak isteyen kişiler bu duayı sabah namazını kılmadan önce ve evden çıkmadan evvel, iş görüşmesine girerken ve iş aramaya devam ettikleri sürece günde 70 defa okur iseler, Allah’ın yardımı ile iş bulacaktır.

İş Değişikliği İçin Dua

”Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bir kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”

Anlamı: “Allah’ım malımı mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Vereceğin hükme beni razı kıl.Bunu bana mübarek et ki sonraya bıraktığının acelesini ve acele ettiğinin geciktirilmesini senden istemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine engel ol, teslimini sağla.”

Not: Bu dua, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından sıkıntıda kalmışlara ve iş bulamayanlara tavsiye edilmiştir.

Yeni İş Bulma Duası

” Allahü yü’ti mülkehu men yeşa.”

Anlamı: ” Allah mülkünü kendi istediği kişiye bahşeder.” Bunun işsiz kalındığı zamanlarda ve iş bulma için 990 defa okunması hayırlı olur.

Hayırlı İş Bulma Duası

“Malikü’l mülki tü’til mülke.”

Anlamı: “Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir.” Bu duanın iş bulma sürecinde 1150 defa okunması durumunda hayırlı bir iş sahibi olunur inşallah.

Hemen İş Bulma Duası

“Allahümme hirli vahterli.”

Anlamı: “Allah’ım yapacağım her işte bana hayırlı olanı nasip et. Benim hakkımda hayırlı olanı bana seç ve en hayırlısını nasip eyle.” Bu duanın işsiz kalınan dönemlerde sıkça okunması tavsiye edilir.

Hızlı Şekilde İş Bulma Duası

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah.”

Anlamı: ” Muhammed ve ehline salat eyle. Çok fazla sıkıntım var, bana destek ve yardımcı ol Ya Rasullullah.”

Not: Bu Salavatı şerife Cuma günlerinde 100 defa okumakta fayda vardır. Eğer bu duayı 40 Cuma okursanız, hayırlı ve iyi bir iş sahibi olursunuz inşallah. Bunu işinizin de hayırlı bir şekilde devam etmesi için okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. Ali alperen dedi ki:

  Kardeş iyi niyetle bir sayfa hazırlamış olabilirsin.kar amaçlı mı bilmiyorum ama sayfana reklam almışsın.ancak sayfaya yakışmayacak reklamlar bulunmakta(sütyen vs) pek hoş olmamış.aciZane görüşüm.saygılar

  1. Cengiz Berk dedi ki:

   O reklamlar senin ilgi alanina gore cikiyor, bence sen hangi sitelere girdigine dikkat etmelisin kardesim.

 2. Mustafa keser dedi ki:

  Çok yararlı bir site. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. İş arayan herkesin ihtiyacı olan dua. Allah herkese iş bulmayı nasip etsin. Allah kimseyi duasız bırakmasın. Dua bir evin direğin
  bireyin en büyük kalkanıdır dua.