Allahümme Ya Latif Edrikni Bi Lutfikel Hafiyyi Duasının Sırrı

Allahümme Ya Latif Edrikni Bi Lutfikel Hafiyyi Duasının Sırrı

İnsan dünya hayatından hem maddi hem manevi güçlüklerle savaşmaktadır. Allahümme Ya Latif Edrikni Bi Lutfikel Hafiyyi duasının sırrı büyüktür. Zikir olarak yapılan dua her türlü sıkıntının giderilmesinde etkili olacaktır. Elbette ki dünya insanlar için bir sınavdan ibarettir. Bu yüzden duaların kabulü için sabırlı olmak gerekmektedir.

Allahümme Ya Latif duası usulüne uygun olarak yapıldığında kişinin maddi ve manevi refah verecektir. Bu dua genellikle maddi sorunlar yaşayanlar için mucize niteliğindedir. Fakirlik ile sınanan insanlar mucize duayı zikrettiklerinde kısa süre içerisinde zengin olma yolunda ilerlerler. Allah’ın sınırsız hazinesinden ikram talep etmek için okunacak en güzel dualardan biri Allahümme ya latif edrikni duası olarak tavsiye edilmektedir.

“Ya Latifü edrikni bi-lutfike’l-Hafiyyi ene’l-muhtacü’z-zelilü ve ente’l-Ğaniyyü’l-Aziz.”

Maddi kaynaklarını genişletip zengin olmak isteyenler bu sırlı duayı okuduklarında maddi sıkıntılardan arınarak maddi güce ulaşırlar. Duanın okuma usulü vardır. Cuma gecesi yani perşembeyi cumaya bağlayan gece niyet edilerek okuma yapılması gerekir. Gece yarısı özellikle dua kapılarının açık olduğu zaman dilimidir. Allahümme ya latif edrikni bi lutfikel duası bin defa okunarak zikredilmelidir. Tek okuma ile sonuç alınabilir ancak zikri bırakmamak önemlidir. Cuma gecelerinin yapılması önemlidir.

Allahümme Ya Latif Edrikni Bi Lutfikel Hafiyyi Anlamı

Allahümme ya latif edrikni bi lutfikel hafiyyi anlamı oldukça etkileyicidir. Bir duaya niyet ederken duanın mealini bilmek çok önemlidir. Bu sayede duayı okurken daha duygulu ve hissederek okuruz. Maddi ve manevi genişlik için okunan Allahümme ya latif edrikni duası esma içeriklidir. Allah’ın Latif isminin tecellisidir. Bilindiği üzere Ya Latif sonsuz ikram sahibi olan anlamına gelmektedir. Duada Allahtan gizli lütuflar isteriz. Elbette ki duayı 1000 defa zikretmek maddi manevi kapılarımızın açılmasında etkili olacaktır.

“Ey Latif, işlerinde incelikleri çok olan Allah’ım bana gizli lütufla ikram et. Çünkü ben ihtiyaç sahibi bir fakirim, Sense çok Yüce bir zenginsin”

Bu dua maddi manevi sıkıntıların giderilmesinde etkilidir. Dolayısı ile Allah’ın güzel ismi ile birlikte hayatımıza güzellikleri çekmek mümkündür. Tesirli ve çokça denenen dualar arasındadır. Kişi Allah’ın gizli olan lütuflarını ikram etmesi için yakarır. Her cuma gecesi düzenli olarak okunduğunda bolluk ve bereket hayatımıza ister istemez çekilecektir. Duanın anlamına bakıldığında kişi fakir ve ihtiyaç sahibi olduğu için Allahtan bir lütuf istemektedir. Bu anlamda kul fakir olduğunu ve rabbin sonsuz lütfuna muhtaç olduğunu yüce makama bildirir.

Ya Latif Edrikni Bi Lütfikel Hafiyyi Fazileti

Ya latif edrikni bi lütfikel hafiyyi fazileti oldukça büyüktür. Kulun maddi manevi fakirleşmesi ile Allahtan yardım dilemesi birçok hayır kapısının açılmasına vesiledir. Borç içinde olan kişiler maddi sıkıntılarını hafifletmek için okuduğunda Allah’ın çeşitli rızıkları ile karşılaşırlar. Bununla birlikle günümüz neticesi ile artık hayat pahalılaşmış durumdadır. Bu yüzden aile geçimi oldukça zordur. Allahümme ya latif edrikni bi lutfikel hafiyyi öyle faziletlidir ki ansızın bolluk ve bereket hayatınıza akacaktır.

Maddi sıkıntıların yanı sıra manevi sorunlarda hayatımızı sıkıştırmaktadır. Kısmetsizlik, işsizlik gibi sorunlarda bu dua inanılmaz bir bolluk sağlayacaktır. Öte yandan Allah’ın lütuflarında sınır yoktur. Kime ne ikramda buyuracağını biz kullar olarak bilemeyiz. Herkesin rızkı kaderi farklıdır.  Bu dua ayrıca hacet içinde yapılabilmektedir. Dua başlamadan önce hacet namazı kılmak kıymetli olacaktır. Duanın tamamını okuyabilmek çok önemlidir.

Mutlaka okumalısınız Yasin Suresinin Faziletleri

Allahümme ya latif edrikni bi lutfikel hafiyyi duası çok kısadır. Bu yüzden rahatlıkla 1000 adet okunması mümkündür. Niyet ettikten sonra bir kerede okumak çok daha makbul olacaktır. Duanın bölünmesi ya da paylaştırılması uygun olmayacaktır. Genellikle zenginleşmek, maddi sıkıntıların aşılması için okunmaktadır. Elbette ki herkesin sıkıntısını yüce Allah bilir. Dolayısı ile duaların sırrından sual olunmaz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.