Platonik Aşka Karşılık Bulmak İçin Dua

Platonik Aşka Karşılık Bulmak İçin Dua

Sevmek en güzel duygulardan biridir. Platonik aşka karşılık bulmak için dua okumak aşkı mümkün kılabilmektedir. Platonik aşklar derin şekilde yaşandığı için aslında çok daha gerçekçi olabilmektedir. Sevgide hiçbir karşılık olmadan sevmek oldukça zor ve acı vericidir. Hayatımızdaki her şey dua ile şekillenmektedir. Genellikle platonik aşklarda bir taraf severken öteki taraf bu sevgiye karşılık vermemektedir.  Aşkın karşılık bulması, sevgiyi açık bir şekilde yaşamak için duaya sığınmak oldukça mantıklıdır.

Platonik Aşka Karşılık Bulmak İçin Dua

Platonik aşka karşılık bulmak için dua imkânsız diye nitelendirdiğiniz aşkı yaşamanıza vesile olabilir. Ancak her platonik masum olmadığını da belirtmek gerekir. Özellikle aşkı takıntı boyuna getirmek, bir başkası ile ilişki yaşayan bir insanın saadetiyle oynamak hiç hoş bir şey değildir. Bu yüzden platonik aşklarda dua çalışmaları yaparken karşı tarafın ilişkisi olmadığından emin olmak gerekir. Bunun yanı sıra dua okurken abdestli okuma yapmaya özen göstermek gerekir.

“Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum,innehu azîzun hakîm.”

Eftal suresinin 63. Ayeti sevginizin karşılık bulmasında etkilidir. Kişi sizi tanıyorsa illaki hatırına gelecek ve sizi düşünmesine neden olabilirsiniz. Platonik aşklarda duanın ilk amacı fark edilmektir. Platonik ilişkilerde aşkın oluşması için duanın gücüne inanmak çok önemlidir. İnanılarak okunan dualar beklemediğiniz bir anda tüm koşulların oluşmasından etkili olacaktır. Böylece platonik diye adlandırılan aşkınız bambaşka bir boyuta geçebilmektedir.

Karşılıksız Aşka Karşılık Bulmak İçin Dua

İnsan aşık olduğu zaman bulutların üstündedir ve mutluluk kaçınılmazdır. Karşılıksız aşka karşılık bulmak için dua okuyarak karşılıklı olarak sevmenin sevilmenin tarifsiz huzurunu yaşamak mümkündür. Karşılıksız aşk yaşayan birçok kitle vardır. Aşkını kalbine gömmüş ve olmaz diyerek aşkını rafa kaldırmış birçok gönlü kırık insan vardır. Ancak Allah indirdiği ayetlerde sevgiyle birleşen kalplerin müjdesini vermiştir.

“Allahümme fâtırıssemavati vel ardı âlimülgaybi veşşehadeti. Allahümme inni a’hedü ileyke ahden fî hazihil hayatid dünya Inneke entellahü lâ ilâhe illâ ente vahdeke lâ şerike leke ve enne Muhemmeden abdüke ve resûlüke fela tekilni ilâ nefsi darfate aynin feinneke in tekilni ilâ nefsi tukarribüni minneşşerri ve tüba’id jnî minel-hayri ve inni lâ âsiku illâ birah-metike fec’al rahmetike lî ahden indeke tufinihî yev-mel kıyameti inneke lâ tuhlifül-miâd”

Aşk tek taraflı olduğunda acı verici olabilmektedir. Mutlu olmak için iki kişilik bir sevgiye ihtiyaç vardır. Ayrıca platonik aşkın boyutu kişilerde psikolojik rahatsızlıklara da yol açabilmektedir. Bu sebeple aşka karşılık bulmak çok önemlidir. Dualara sığınarak Allahtan hayırlısı ise karşılıksız olarak sevdiğinizi istemek çok akıllıca olacaktır. Elbette ki sevdiğiniz kişi sizin için hayırlı olmayabilir. Karşılıksız aşka karşılık bulmak için dua ederken en hayırlısına niyet etmek önemli olacaktır.

İmkansız Aşk İçin Dua

İmkânsız aşk için dua etmek kişilerin çok daha iyi bir sevgi ile karşılaşmalarına vesile de olabilir. Dua etmek kişinin hayrına olduğu unutulmamalıdır. Karşılıksız aşklar genellikle imkânsız boyuttadır. Bu yüzden aşkın karşılığını alabilmek, sevildiğini hissetmek açısından dualar insana en büyük yardımcıdır. Dualar sayesinde imkânsız gibi görülen bir ilişki mükemmel bir uyumla dengelenebilir. Elbette ki kalplere sevgi verende sevgiyi nefrete çevirende Allah’tır. İmkânsız gördüğünüz, onla olmaz dediğiniz kişi okuduğunuz dua ile kalbini size çevirebilir. Elbette ki Allah isterse olmayacak şey yoktur.

“Ve-ssemâ-i ve-ttârik.  Vemâ edrâke mâ-ttârik. Ennecmu-śśâkib. İn kullu nefsin lemmâ ‘aleyhâ hâfiz. Felyenzuri-l-insânu mimme hulik. Hulika min mâ-in dâfik. Yahrucu min beyni-ssulbi ve-tterâ-ib. İnnehu ‘alâ rac’ihi lekâdir. Yevme tublâ-sserâ-ir. Femâ lehu min kuvvetin velâ nâsir. Ve-ssemâ-izâti-rrac. Vel-ardi żâti-ssad. İnnehu lekavlun fasl. Vemâ huve bil-hezl. İnnehum yekîdûne keydâ. Ve ekîdu keydâ. Femehhili-lkâfirîne emhilhum ruveydâ”

Aşk mutluluğu da mutsuzluğu da beraberinde getiren güçlü bir duygudur.  Tarık suresinin tamamı okunduğundan istediğiniz kişinin aşkını kendinize çekebilirsiniz.İster platonik olsun ister yaşanmışlık olsun aşk için iki kişinin rızası önemlidir. Bir taraf istemediğinde aşkın oluşması imkansızdır. Bu sebeple okunan dualar kişilerin kalplerini etkilemekte ve imkansıza yönlendirmektedir. Aslına bakılırsa imkânsız aşkların sonucu önemlidir. Dua ile gelen eğer nasipte yoksa yine gidecektir. Bu durumda geçici olarak sevilmek çok daha yıkıcı olabilmektedir.

Mutlaka Okumalısınız Ayrılan Eşi Geri Döndürmek İçin Dua

Elbette ki imkânsız görülen her aşka da dua okumak mantıklı olmayacaktır. Okuduğunuz insanında bekar olması duanın kabul olması açısından önemli olacaktır. Platonik olarak sevdiğiniz insanın gönlü başkasına aitse sizin nasibinizde olmayan bir aşkı büyütmek doğru değildir. Bu nedenle kendiniz için hayırlı olan kısmetinize yönelmeniz daha doğru olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.