Ayrılan Eşi Geri Döndürmek İçin Dua (KESİN ÇÖZÜM)

Ayrılan Eşi Geri Döndürmek İçin Dua (KESİN ÇÖZÜM)

Evlilik iki insanın tecrübe ettiği sevginin ve saygının var olduğu bir kurumdur. Ayrılan eşi geri döndürmek için dua etmek kişinin evliliğini kurtarıcıdır. Bir insan evliliğini korumak, eşini geri döndürmek için elinden gelen her şeyi yapmalıdır. Ayrılma raddesine gelmiş evliliklerde kişiler kargaşa ve sorunlar bitmek tükenmez. Özellikle arada çocuklar varsa iki kişi ayrılmayı bir daha düşünmelidir. Dinende ayrılmak doğru olmayan bir şeydir.

Ayrılan Eşi Geri Döndürmek İçin Dua

Yüce Allah boşanmaya hoşnut bakmamaktadır. Bu yüzden evlilikte orta yol bulmak, muhabbeti arttırmak çok önemli olacaktır. Ayrı olan eşler boşanmayı resmileştirmemişse dua okuyarak kişiyi yapacağı yanlışlardan döndürmek çok önemli olacaktır. Eşlerin aralarındaki anlaşmazlıklar çözümlemesi, yuvalarını yıkmamaları adına çevirgel duası oldukça kıymetlidir. Çevirgel duasının yedi hafta okunması halinde ayrılan eşlerde eşlerine dönüş başlamaktadır. Ayrıca Vedduha suresi de ayrılan eşlerin barışmasında etkilidir.

“Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis”

Herkesin ayrılma nedenleri farklıdır. Özellikle üçüncü kişilerden sebep ayrılıklar çok acı vermektedir. Ancak dualar yardımı ile ayrılan eşin ilk günkü ilgi ve sevgisini sağlamak mümkün olabilmektedir. Tek taraflı ayrılık istekleri de kişileri perişan etmektedir. Bir yuva bin bir emekle kurulmaktadır. Yıllarca aynı yastığa baş koymuş eşlerin pire için yorgan yakması doğru değildir. Bu sebeple ayrılma niyetine girişmiş kişilere çevirgel okumak oldukça akıllıcadır.

77 Ayetel Kürsi ile Sevdiğini geri getirme Duası

Ayetel Kürsi en büyük dualardan biridir. Bakara suresinde yer alan Ayetel Kürsi duası hem korunma için hem de dileklerimiz için okunan özel bir duadır. 77 Ayetel Kürsi ile Sevdiğini geri getirme duası ayrılma noktasına gelmiş kişileri tekrar bir araya getirebilmektedir. Ayetel Kürsi terkipleri ile sevdiğiniz adamı veya kadını yuvanıza geri döndürebilirsiniz. Birçok kişi ayrılık ve boşanma sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bazı eşler ise incir çekirdeğini doldurmayan nedenlerle ayrılma eşiğine gelmektedir. Bu yüzden dua ile evlilik kurtarma büyük sevaptır.

“Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih  ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim”

77 Ayetel Kürsi ile sevdiğini geri getirme duası düzenli olarak yapıldığında dönmez denilen döner, bitti denilen devam eder. Eşinizin size, çocuklarına ve yuvasına döndüğünde Ayetel Kürsi duası ile daha ılımlı ve ilgili bir ruh haline bürünecektir. Ayetel Kürsi yetmiş yedi kere okunduğunda ayrıldığınız eşinizle tekrar bir araya gelme durumu söz konusu olabilmektedir. Elbette ki inanç her şeyden önemlidir. Temiz bir kalple, iyiye güzele niyet edildiğinde masum bir yuvanın kurtuluşu kısa sürede gerçekleşecektir.

Evlilik ilişkisini hastalıkta sağlıkla, varlıkta yoklukta bir ömür boyunca devam eder. Bu yüzden evliliklerde güven, sevgi ve saygı unsurları dikkat çekicidir. Eğer kişilerde aldatma, şiddet ve evlilikte olmaması gereken durumlar söz konusu ise zorlamanın anlamı da yoktur. Bu yüzden evlilik ve ayrılık konuları ciddiye alınmalı ve enine boyuna düşünülmelidir.

En güçlü geri getirme Duası

Ayrılan eşleri geri getirmek dua ile mümkün olabilmektedir. Ancak dua büyü ile karıştırılmamalıdır. Bu yüzden bu konuda dikkat edilmelidir. En güçlü geri getirme duası Yasin suresinin 71. Ve 76. ayetleridir. Bilindiği üzere Yasin duası başlı başına Kuran-ı Kerim’in kalbidir. Yasin suresinin belirtilen ayetleri düzenli olarak ve sayısız bir şekilde okunduğunda evliliğinizdeki çözümsüz konular bir anda çözüme kavuşacaktır.

“E ve lem yerav ennâ halaknâ lehum mimmâ amilet eydînâ en’âmen fe hum lehâ mâlikûn. Ve zellelnâhâ lehum fe minhâ rakûbuhum ve minhâ ye’kulûn. Ve lehum fîhâ menâfiu ve meşâribu, e fe lâ yeşkurûn. Vettehazû min dûnillâhi âliheten leallehum yunsarûn. Lâ yestetîûne nasrahum ve hum lehum cundun muhdarûn. Fe lâ yahzunke kavluhum, innâ na’lemu mâ yusirrûne ve mâ yu’linûn” (Yasin/71-77)

Mutlaka okumalısınız Aşk Hayatında Mutluluğu Yakalamak İçin Dua

Evliliği kurtarmak için okunan duaların Allah katında sevabı büyüktür. Eğer kişiler evliliklerini kurtarma adına çaba sarfetmiyorsa temiz niyetli olan bir aile büyüğü tarafından da evliliğin kurtarılması adına dua okumak oldukça yarar sağlar. Duaların abdestli şekilde okunması şarttır. Geri getirme niyeti ile edilen dualarda önemli bir nokta vardır. Oda nasip işidir. Eğer Allah dilerse istediğini istediğine verir. Dilemez ise o zaman her şerde bir hayır olduğu düşünülmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.